3
آوریل

5 روش برای حل مشکل چاپ نشدن چاپگر در شبکه بیاموزید

قبل از چاپگر می تواند پرونده ای را از رایانه چاپ کند ، باید دو دستگاه را به هم متصل کنید. بعضی اوقات ، هر چقدر تلاش کنید ، رایانه شما قادر به شناسایی چاپگر شبکه و چاپ فایل نیست. برای این مشکل راه حل هایی وجود دارد. در این مقاله از پی سی آموزش ما 5 روش برای حل مشکل عدم چاپ چاپگر در شبکه را به شما آموزش می دهیم.

مشکل عدم چاپ در شبکه برطرف شده است

؟ نحوه تعمیر چاپگر شبکه ای که چاپ نمی کند

بعضی اوقات کامپیوتر به دلایل مختلف نمی تواند چاپگر را تشخیص دهد. در نتیجه ، شما قادر به ارسال پرونده خود به چاپگر نخواهید بود و برای چاپ روی چاپگر مشکل خواهید داشت. راه حل هایی برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله ، ما به شما یاد می دهیم که چگونه مشکل چاپ یک چاپگر شبکه را از پی سی آموزش حل کنید. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

چاپگرهای شبکه را از صفحه کنترل خارج کنید

چاپگر از طریق شبکه داخلی یا Wi-Fi به رایانه متصل می شود. همچنین می توانید از کابل USB برای اتصال آن به رایانه استفاده کنید. برای اتصال چاپگر به رایانه خود باید اشتراک چاپ را فعال کنید. در نتیجه ، ابتدا باید آن را به درستی به رایانه متصل کنید تا از مشکلات چاپ شبکه جلوگیری کنید.

چاپگر را چاپ نکنید

برای این کار به صفحه کنترل بروید. سپس به تب Printers and Scanners بروید. اکنون وارد قسمت Add a printer or scanner شوید. در ویندوز 7 ، ابتدا باید به دستگاه ها و چاپگرها بروید. وقتی روی افزودن چاپگر یا اسکنر کلیک می کنید ، رایانه شروع به جستجو می کند و لیستی از دستگاه ها را نمایش می دهد. وقتی نام چاپگر خود را مشاهده کردید ، روی آن کلیک کنید. سپس روی Add Device کلیک کنید تا دستگاه به رایانه شما متصل شود.

چاپگر را چاپ نکنید

با عیب یابی مشکل عدم چاپ روی شبکه را برطرف کنید

گاهی ممکن است نام چاپگر خود را در لیست دستگاه مشاهده نکنید. در نتیجه ، نمی توانید چاپگر را به رایانه متصل کنید. ابتدا مطمئن شوید چاپگر روشن است. اگر روشن است ، یک بار آن را دوباره راه اندازی کنید. قبل از روشن کردن چند دقیقه صبر کنید و سپس آن را روشن کنید.

همچنین ، اطمینان حاصل کنید که رایانه و چاپگر شما به اینترنت متصل هستند. اگر نام دستگاه را نمی بینید ، در زیر لیست چاپگر و نام دستگاه قرار دارد چاپگر مورد نظر من در این لیست نیست. آن را لمس کنید تا کامپیوتر شما بیشتر و دقیقتر جستجو کند.

چاپگر را چاپ نکنید

اگر همچنان در اتصال به چاپگر مشکلی دارید ، نام آن را کلیک کرده و مدیریت را کلیک کنید. اکنون به تب Manage دستگاه خود منتقل خواهید شد. به پایین صفحه بروید و روی راه اندازی عیب یاب کلیک کنید. اکنون منتظر ویندوز باشید تا مشکلات را تشخیص دهد. اگر مشکلی وجود داشته باشد ، در صفحه ای برای شما ظاهر می شود. اگر گزینه Apply this fix را انتخاب کنید ، ویندوز مشکل را اسکن کرده و سعی می کند آن را برطرف کند.

چاپگر را چاپ نکنید

اگر Skip this hotfix را انتخاب کنید ، ویندوز به دنبال سایر موارد است. اگر مشکل دیگری وجود داشته باشد ، ویندوز دوباره از شما می پرسد که آیا می خواهید مشکل را حل کنید و دوباره دو گزینه مشابه را مشاهده خواهید کرد. راه حل ها بسته به مشکلی که ویندوز تشخیص می دهد متفاوت خواهد بود.

عیب یابی چاپگرهای شبکه در بخش یافتن چاپگر از گزینه های دیگر

همچنین می توانید مشکل عدم چاپ در شبکه را از تب Find a printer در گزینه های دیگر برطرف کنید. در این بخش 5 راه حل وجود دارد (3 راه حل در ویندوزهای قدیمی). وقتی روی Printer I Want is not used در کنترل پنل کلیک می کنید ، این 5 یا 3 گزینه را مشاهده خواهید کرد.

چاپگر را چاپ نکنید

چاپگر من کمی قدیمی تر است. به من کمک کنید آن را پیدا کنم: وقتی چاپگر قدیمی دارید این گزینه را انتخاب کنید. ویندوز دوباره جستجو می کند و اگر چاپگر را پیدا کند ، لیست دیگری را می بینید که برای نصب درایور باید نام آن را انتخاب کنید.

انتخاب چاپگر بر اساس نام: برای انتخاب این گزینه ، باید نام رایانه ، اینترنت و چاپگر را بدانید. اگر نمی دانید از افراد یا کارمندان دیگر سال کنید. سپس حروف زیر را به یکی از دو روش وارد کنید:

  • نام رایانه / نام چاپگر
  • ابتدا http: // را وارد کنید. سپس رایانه / چاپگرها / نام چاپگر / چاپگر را نام ببرید. وارد.

نکته در اینجا این است که بهتر است یک نام خاص به چاپگر خود بدهید. بعضی اوقات چاپگرها فقط به عنوان درایوری به نام (: G) در رایانه ظاهر می شوند. به همین دلیل بهتر است نام چاپگر خود را مانند LaserJet 2030-Finance-PCL5 بگذارید.

با استفاده از آدرس TCP / IP یا نام میزبان ، یک چاپگر اضافه کنید: با انتخاب این گزینه ، وارد کردن نام میزبان چاپگر یا صفحه آدرس IP باز می شود ، جایی که باید نام میزبان یا آدرس IP چاپگر را بدانید. بعد از پر کردن فیلدها ، روی Next کلیک کنید. در شبکه خانگی ، می توانید آدرس IP چاپگر را از طریق صفحه کنترل آن و با چاپ گزارش وضعیت یا درگاه وب تعبیه شده داخلی ، دریافت کنید.

چاپگر را چاپ نکنید

سپس ویندوز شروع به جستجو می کند و لیستی از دستگاه های سازگار با کامپیوتر را با توجه به نام و نوع مارک نمایش می دهد. شما می توانید نام تجاری و نوع چاپگر خود را از این لیست انتخاب کنید. سپس Next را کلیک کنید. در اینجا ، چاپگر باید به رایانه متصل شود. در غیر این صورت ، از دو روش شرح داده شده در زیر استفاده کنید.

چاپگر را چاپ نکنید

برای حل مشکل عدم چاپ در وب دو راه دیگر وجود دارد

همانطور که گفتیم ، دو گزینه دیگر برای حل مشکل عدم چاپ در وب وجود دارد. اگر گزینه های قبلی مشکلی را برطرف نکردند از این دو گزینه استفاده کنید. این دو گزینه برای ویندوزهای قدیمی موجود نیست.

چاپگر بلوتوث ، بی سیم یا شبکه قابل شناسایی اضافه کنید: با استفاده از این گزینه می توانید دستگاه هایی را که در محدوده LAN شما نیستند ، به رایانه متصل کنید. در این حالت ، ویندوز یک جستجوی اساسی انجام می دهد و گزینه های دستگاه بیشتری را به شما نشان می دهد.

افزودن چاپگر یا شبکه محلی با تنظیمات دستی: با انتخاب این گزینه ، باید چاپگر خود را به صورت دستی پیدا کنید. این روش برای مبتدیان و غریبه ها توصیه نمی شود.

اگر با گرفتگی کاغذ روبرو هستید ، به آموزش پاک کردن گرفتگی کاغذ و اسکنر مراجعه کنید.

چرا چاپگر شبکه چاپ نمی کند؟ به دلیل جایگذاری نادرست چاپگر

چاپگر را چاپ نکنید

قرار دادن نامناسب ممکن است از چاپگر در شبکه جلوگیری کند. قبل از جابجایی ، چاپگر را با کابل به کامپیوتر وصل کنید ، زیرا این ممکن است یک مشکل اینترنتی باشد. در غیر این صورت ، چاپگر ممکن است در موقعیت خوبی قرار نداشته باشد و در این زمان سیگنال Wi-Fi ضعیف باشد.

بسیاری از مشکلات می توانند سیگنال Wi-Fi را تحت تأثیر قرار دهند. به عنوان مثال ، قرار دادن چاپگر در کنار یخچال ممکن است بر دریافت و انتقال سیگنال تأثیر بگذارد. قرار دادن چاپگر در کابینت یا قفسه نیز می تواند بر روی سیگنال تأثیر بگذارد. حتی درهای ضخیم نیز می توانند روی آنها تأثیر بگذارند. بهتر است چاپگر را به مودم نزدیک کنید.

چاپگر را چاپ نکنید

اگر چاپگر شما در چاپ ناقص صفحات چاپ شده مشکلی دارد ، به نحوه عیب یابی چاپ ناقص و نیمه جانبه در رایانه خود مراجعه کنید.

با به روزرسانی و بازنشانی مشکل چاپگرهای شبکه برطرف شد

برای حل مشکل چاپگرهای شبکه ، بهتر است از تنظیم مجدد کارخانه استفاده کنید. البته این کار را به عنوان آخرین چاره انجام دهید. با این کار همه تنظیمات چاپگر حذف می شود و باید آن را دوباره تنظیم کنید. روش بازنشانی به کارخانه برای چاپگرهای مختلف متفاوت است. در نتیجه ، شما باید کتابچه راهنما را بخوانید یا در اینترنت جستجو کنید. به عنوان مثال ، در بعضی از مدل های چاپگر HP ، هنگام روشن بودن چاپگر ، باید کلید پاور را 10 تا 20 بار فشار دهید.

چاپگر را چاپ نکنید

راه حل دیگر این است که ویندوز خود را به روز کنید و از آخرین نسخه استفاده کنید. بسیاری از چاپگرهای جدید دیگر با ویندوز قدیمی سازگار نیستند. به عنوان مثال ، یک چاپگر ساخته شده در سال 2020 ممکن است با ویندوز XP یا ویندوز 7 سازگار نباشد.

متناوباً ، می توانید به وب سایت سازنده چاپگر بروید و مدل چاپگر خود را جستجو کنید. سپس ببینید آیا دستگاه با ویندوزهای مختلف سازگار است یا خیر. بعضی اوقات باید درایور چاپگر خود را به روز کنید. در صورت بروزرسانی ، در همان سایت بارگذاری می شود و می توانید آن را بارگیری و نصب کنید.

مشکل عدم چاپ در وب به دلیل تعداد زیاد فایل ها و حجم زیاد آنها

گاهی اوقات دلیل عدم چاپگر در شبکه به دلیل حجم زیاد پرونده است. وقتی یک پرونده بزرگ است ، پردازش آن بیشتر طول می کشد. علاوه بر این ، ما گاهی اوقات چندین پرونده را به صورت پشت سر هم به چاپگر می فرستیم. این نیز گاهی باعث خطا می شود و بهتر است به جای انتظار لغو شود.

چاپگر را چاپ نکنید

سپس منتظر چاپ پرونده های چاپی باشید و پرونده را دوباره ارسال کنید. علاوه بر ایجاد این مشکل ، گاهی اوقات باعث می شوند پارتیشن ها به درستی چاپ نشوند ، نیمه چاپ یا بعضی از قسمت ها اصلاً چاپ نشوند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از پی سی آموزش ، دلیل چاپ نشدن چاپگر در شبکه را بررسی کردیم و نحوه حل این مشکل را یاد گرفتیم. برای حل مشکل غیر چاپگر از چه روشی استفاده کردید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.