2
سپتامبر

5 راه برای رفع ویندوز 10 ، 7 ، 11 و خط چشمک زدن که ظاهر نمی شوند را بیاموزید

گاهی اوقات ، به دلیل برخی از مشکلات ، به جای اینکه رایانه یا لپ تاپ شما روشن و عادی کار کند ، یک صفحه سیاه با خط چشمک زدن چشمک می زند. چندین راه برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله 5 راه حل مشکل با Windows 10 ، 7 ، 11 و خط چشمک زن Anzel Web را به شما آموزش می دهیم.

مشکل خط چشمک زن و عدم وجود ویندوز 10 در رایانه را حل کنید

؟ چگونه می توان هزینه های رایانه را روی یک صفحه سیاه یا خالی با نشانگر چشمک زن تعمیر کرد

صفحه سیاه چشمک زن یکی از اشتباهاتی است که می توانید نگران آن باشید و ندانید چه کار کنید. این خطا به دلایل مختلف رخ می دهد و می توانید با راه حل های مختلف آن را برطرف کنید. در این مقاله از Anzel Web به شما آموزش می دهیم که چگونه مشکل Windows را با صفحه سیاه حل کنید. با ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

با حذف لوازم جانبی اضافی ، مشکل پنجره صفحه سیاه را حل کنید

قبل از هر اقدامی سیستم خود را یکبار راه اندازی مجدد کنید. بسیاری از مشکلات را می توان با این روش ساده حل کرد. دکمه پاور را چند ثانیه نگه دارید تا کامپیوتر خاموش شود. سپس چند دقیقه صبر کنید. دوباره آن را لمس کنید تا روشن شود. اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، باید برخی از اجزای سیستم را قطع کنید.

گاهی اوقات یک صفحه سیاه با خط چشمک زن ایجاد می شود زیرا برخی از دستگاه ها به سیستم شما متصل هستند. در واقع ، سیستم شما این دستگاه ها را به عنوان یک دستگاه آسیب دیده تشخیص می دهد و قابل راه اندازی نیست. برای حل این مشکل ، لوازم جانبی غیر ضروری مانند ماوس ، هارد اکسترنال ، CD یا DVD را از سیستم خود حذف کنید. به طور کلی ، لوازم جانبی که از طریق USB به رایانه خود متصل کرده اید باید خاموش باشد. سپس دکمه پاور را برای چند ثانیه نگه دارید تا سیستم خاموش شود. حالا سیستم را خاموش کنید. دکمه روشن / خاموش را حدود 30 ثانیه نگه دارید تا برق باقیمانده در سیستم تخلیه شود. چند دقیقه صبر کنید. سپس سیستم را دوباره روشن کرده و سعی کنید آن را روشن کنید.

خط چشمک زن ویندوز 10 و … را با حالت ایمن برطرف کنید

می توانید سیستم خود را در حالت ایمن راه اندازی کنید تا بتوانید مشکلی را که ویندوز 10 صفحه سیاه نمی گیرد برطرف کنید. ساده ترین راه این است که دکمه پاور را چند ثانیه نگه دارید تا سیستم بوت شود. با این کار کامپیوتر خاموش می شود. این کار را سه بار انجام دهید. چهارمین بار که این کار را انجام می دهید ، یک صفحه آبی مشاهده خواهید کرد.

ویندوز 10 روی لپ تاپ بوت نمی شود

حالا گزینه عیب یابی را انتخاب کنید. سپس روی Advanced Options کلیک کنید. حالا Startup Settings را انتخاب کنید. در نهایت روی Restart کلیک کنید.

ویندوز 10 روی لپ تاپ بوت نمی شود

حالا باید دکمه مورد نظر (4 ، 5 ، 6 ، F12 یا F8) را فشار دهید تا سیستم شما در حالت ایمن کامپیوتر را راه اندازی کند. این دکمه برای مارک های مختلف متفاوت است. وقتی حالت ایمن در حال اجرا است ، بلافاصله از اطلاعات خود در هارد دیسک خارجی یا فلش مموری پشتیبان تهیه کنید.

برای اسکن سیستم خود از یک برنامه آنتی ویروس استفاده کنید. ویروس ها و بدافزارها ممکن است باعث این اختلال شده باشند.

برنامه های اخیراً نصب شده را که نمی شناسید حذف کنید.

همچنین درایورهایی که اخیراً به روز شده اند را حذف کنید. ابتدا به روزرسانی آنها را حذف کنید. اگر درایور خود مشکلی دارد ، آن را کاملاً برطرف کنید.

سپس هر درایوری را که ممکن است باعث چشمک زدن خط در رایانه شما شود ، به روز کنید.

در نهایت ، سیستم را به طور معمول راه اندازی مجدد کرده و مشکلات را بررسی کنید.

اگر نمی توانید حالت ایمن را راه اندازی کنید ، عیب یابی را بخوانید تا از رفتن به حالت ایمن ویندوز جلوگیری کنید.

رفع مشکل عدم بوت شدن ویندوز 10 در لپ تاپ ها و رایانه ها با استفاده از BIOS SETTINGS به جای حالت ایمن

اگر برای رسیدن به حالت ایمن ، که در ویندوز 10 نیست ، مشکل دارید ، می توانید از تنظیمات BIOS استفاده کنید. دکمه پاور را چند ثانیه نگه دارید تا سیستم شما بوت شود. با این کار کامپیوتر خاموش می شود. این کار را سه بار انجام دهید. چهارمین بار که این کار را انجام می دهید ، یک صفحه آبی مشاهده خواهید کرد.

اکنون روی عیب یابی> گزینه های پیشرفته کلیک کنید و سپس UEFI Firmware Settings را انتخاب کنید.

مشکل این است که ویندوز 10 روی لپ تاپ بوت نمی شود

در این قسمت نمی توانید از ماوس استفاده کنید و باید گزینه ها را با صفحه کلید حرکت دهید. می توانید از کلیدهای جهت دار ، Enter و Esc استفاده کنید. اکنون باید تنظیمات بوت را در قسمت Boot Options از Legacy به UEFI تغییر دهید.

سپس در منوی Boot باید ترتیب Boot را بررسی کنید. ابتدا باید یک هارد دیسک در این قسمت وجود داشته باشد ، و سپس سایر دستگاه ها ، مانند دستگاه های خارجی و قلم. این به این دلیل است که سیستم شما در اتصال این عناصر مشکلی ندارد. در نهایت ، این موارد را ذخیره کرده و روی Exit کلیک کنید تا راه اندازی مجدد شود و ببینید آیا مشکل برطرف شده است.

مشکل این است که ویندوز 10 روی لپ تاپ بوت نمی شود

اگر نمی توانید به ویندوز ارتقا دهید ، تنظیمات ویندوز 10 را بخوانید.

این مشکل را حل کنید که ویندوز 10 با CMD شروع نمی شود

برای حل این مشکل که ویندوز 10 روی رایانه و لپ تاپ بوت نمی شود ، در حالی که سیستم در حالت ایمن است ، خط فرمان را باز کنید. اکنون ، اگر سی دی ویندوز یا فلش مموری قابل بوت دارید ، این مراحل را دنبال کنید.

دستورات زیر را وارد کنید:

sfc / scannow

Bootrec / FixMbr

Bootrec / FixBoot

Bootrec / RebuildBcd

سه دستور آخر Master Boot Record (MBR) ، Boot Sector و BCD Store را بازیابی می کند.

ویندوز 7 ظاهر نمی شود و خط تیره در ویندوز 10 و … به دلیل مشکلات ویندوز و هارد دیسک چشمک می زند

اگر صفحه سیاه با خط چشمک زدن ویندوز با هیچ یک از روش های بالا کار نمی کند ، ممکن است مشکل از خود هارد دیسک باشد. بنابراین ، BIOS نمی تواند اطلاعات بوت مورد نیاز را پیدا کند. برای بررسی مشکل هارد دیسک ، می توانید آن را به رایانه دیگری متصل کرده و آن را راه اندازی کنید. در صورت برطرف نشدن مشکل ، ممکن است لازم باشد Windows را بازیابی یا نصب مجدد کنید.

اگر این مشکل همچنان ادامه داشت ، تنها راه خرید یک هارد دیسک جدید است. دستگاه خود را برای بررسی مادربرد ، تراشه حافظه و غیره نزد متخصص ببرید ، سپس قطعه را تعمیر کنید یا یک هارد دیسک جدید بخرید. برای کمک به حل سریعتر مشکل خود ، پیشنهاد می کنیم SSD بخرید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله به شما نحوه حل صفحه سیاه ویندوز و خطوط چشمک زن Anzel Web را آموزش دادیم. برای حل این مشکل از کدام روش استفاده کردید؟ لطفا نظرات ، پیشنهادات و تجربیات خود را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.