24
آوریل

5 دلیل که چرا نباید از بزرگنمایی بیشتر استفاده کنید

این افزایش به دلیل حفظ حریم خصوصی و امنیت با واکنشی روبرو است. به همین دلیل قبل از استفاده باید دو بار فکر کنید.


با انگشت خود روی دکمه حذف شروع به بزرگنمایی کنید

بزرگنمایی ، برنامه کنفرانس ویدیویی که بیشتر افراد از زمان شیوع ویروس کرونا می شناسند و از آن استفاده می کنند ، از مشکلات امنیتی رنج می برد. امروز ما به سختی به این موضوعات نگاه خواهیم کرد و خواهیم دید که از چه چیزهای دیگری می توانید استفاده کنید.

اگرچه زوم توسط بسیاری شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد ، مطمئناً تنها برنامه کنفرانس ویدیویی نیست. به دلایل زیر بهتر است دو بار در مورد پایبند بودن به بزرگنمایی فکر کنید.

1. بزرگنمایی داده های زیادی را جمع آوری و به اشتراک می گذارد

اگر وقت خود را برای مرور آنها اختصاص نداده اید ، ممکن است از قوانین جمع آوری داده های زوم متعجب شوید. آنها آدرس های ایمیل و همچنین اطلاعات بارگذاری شده در هنگام کنفرانس ویدیویی و چت ها را جمع آوری و به اشتراک می گذارند.

حتی اگر از طریق حساب کاربری فیس بوک یا Google خود در Zoom ثبت نام کرده باشید ، به Zoom امکان دسترسی به تمام داده های جمع آوری شده توسط این شرکت ها را می دهد.

2. رمزگذاری E2E به طور پیش فرض غیرفعال شده است

اگرچه بزرگنمایی برای قرارهای شما یک فرم رمزگذاری به پایان (E2EE) ارائه می دهد ، به طور پیش فرض فعال نیست. تا زمانی که آن را فعال نکنید ، در کنفرانس شما فقط از “رمزگذاری پیشرفته” Zoom ، یک پروتکل بسیار کم امنیت استفاده می شود.

می توانید E2EE را در تنظیمات حساب خود فعال کنید ، اما همچنین باید اطلاعات پرداخت خود را وارد کنید و آنها را تأیید کنید – حتی اگر E2EE رایگان باشد. علاوه بر این ، فعال کردن E2EE ویژگی های زوم را برای کنفرانس مسدود می کند. خدمات دیگر خیلی سختگیرانه نیستند.

مرتبط: آیا مقیاس بندی بی خطر است؟

3. زومبومینگ هنوز هم یک مشکل است

تماس ترول تماس بگیرید

زومبومب ، عمل ورود ناخواسته به یک کنفرانس و انجام رفتارهای ناشایست یا مخرب ، در ابتدای همه گیری به طور گسترده گزارش شد. روند امروز ادامه دارد. زوم سعی کرد با رمزهای عبور و مناطق انتظار مسئله را حل کند ، اما بدون موفقیت.

به گفته محققان ، زومبومینگ به دلیل اعضای قانونی کنفرانس که با مهاجمین و مهاجمانی که خود را به عنوان اعضای قانونی مبدل می کنند ، مشترک هستند ، ادامه دارد.

4. سابقه کلاهبرداری و مراحل اشتباه

در فوریه 2021 ، FTC درمورد گزارشی مبنی بر نقض تعدادی از پروتکل های امنیتی توسط این شرکت ، با زوم به توافق رسید. بر اساس این توافق نامه ، زوم چندین پیشرفت و تغییر در سیستم عامل داشت.

براساس این گزارش ، زوم به دروغ ادعا می کند رمزگذاری E2EE را ارائه می دهد ، در حالی که در واقع مقدار کمی از آن را ارائه می دهد ، کنفرانس ویدیویی ضبط شده را از نظارت پنهان می کند و بدون اجازه نرم افزار را بر روی دستگاه های کاربران نصب می کند.

با دور زدن چنین اقدامات امنیتی ، حتی اگر کاربران آن را حذف نصب کنند ، زوم می تواند در رایانه باقی بماند.

5- شرکت های بزرگ این افزایش را ممنوع کرده اند

در صورتی که تحقیقات و اعلامیه های دولت شما را قانع نکنند ، در نظر بگیرید که چگونه بسیاری از سازمان ها و شرکت های بزرگ به جایگزینی برای کنفرانس ویدیویی روی آورده اند. SpaceX ، NASA و Bank of America فقط سه نمونه هستند.

از چه چیزی می توانید به جای بزرگنمایی استفاده کنید؟

علی رغم تعهد بزرگنمایی برای تغییر ، ابزار کنفرانس ویدیویی سابقه تقلب و عدم موفقیت را دارد. این کشور موظف به تغییر روشهای جمع آوری اطلاعات خود نیست.

سعی کنید از یکی از گزینه های رایگان استفاده کنید. خواهید فهمید که هیچ دلیلی وجود ندارد که به دیگران اعتماد نکنید ، به ویژه به کسانی که مخصوص دستگاه های تلفن همراه هستند. به هر حال بعضی از افراد ناگزیر به استفاده از زوم خواهند شد. شما راهی برای برون رفت از این شرایط دارید.


زوم لپ تاپ تماس بگیرید
نحوه استفاده از Zoom Escaper برای جلوگیری از جلسات آنلاین شما

بیشتر جلسات مقیاس گذاری خسته کننده هستند ، به خصوص اگر خیلی طولانی باشند یا ارزشی نداشته باشند. در اینجا نحوه جستجوی آنها با Zoom Escaper آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.