25
آگوست

5 بهترین برنامه برای به اشتراک گذاری ماوس و صفحه کلید در چندین کامپیوتر

در حالی که شرکت ها افراد خود را برای بسته بندی و کار در خانه فرستادند ، تجهیزات شرکت را برای کار روی آن قرار دادند. با این حال ، بسیاری از مردم رایانه شخصی خود را در خانه دارند.

برای پشتیبانی همزمان از چندین سیستم ، توسعه دهندگان نرم افزاری مانند Synergy را ایجاد کرده اند. با استفاده از این برنامه ها ، می توانید از یک ماوس و صفحه کلید در چندین کامپیوتر بدون نیاز به روشن و تغییر دستگاه استفاده کنید.

بنابراین به غیر از Synergy ، چه گزینه های دیگری وجود دارد؟ در اینجا پنج بهترین برنامه برای به اشتراک گذاری ماوس و صفحه کلید در سیستم های مختلف آورده شده است.

1. موس را به اشتراک بگذارید

اگر دو کامپیوتر در خانه دارید ، می توانید از Share Mouse برای کنترل هر دو سیستم با هر صفحه کلید و ماوس متصل استفاده کنید. چه در رایانه Mac باشید و چه در رایانه ، لوازم جانبی هر دو سیستم می توانند به دستگاه دیگر تغییر کنند.

به عنوان مثال ، اگر دستگاه Windows و MacBook Pro دارید ، می توانید از صفحه کلید صفحه کلید و صفحه مک بوک خود برای کنترل دستگاه Windows خود استفاده کنید. این برعکس کار می کند و لوازم جانبی ویندوز شما بر روی Mac شما اجرا می شود.

در حالی که هر دو رایانه در یک شبکه هستند ، می توانید از برنامه Share Mouse استفاده کنید. برای استفاده شخصی رایگان است ، اما حداکثر به دو کامپیوتر / دو صفحه نمایش محدود می شود. اگر می خواهید از نرم افزار در حداکثر نه دستگاه ، هر کدام تا چهار مانیتور استفاده کنید ، باید نسخه Pro را خریداری کنید.

مطالب مرتبط: نحوه استفاده از لپ تاپ به عنوان مانیتور خارجی

هنگامی که نسخه Pro را دریافت می کنید ، ویژگی های اضافی مانند قفل و باز کردن همه دستگاه های متصل به طور همزمان ، محافظ صفحه نمایش همزمان و حتی ورود از راه دور را نیز دریافت می کنید. از همه بهتر ، همه مجوزهای Share Mouse دارای نسخه قابل حمل هستند ، بنابراین می توانید آنها را بدون نصب اضافی در رایانه های دیگر استفاده کنید.

دانلود: اشتراک گذاری موس برای Windows و Mac (رایگان ، مجوزهای دیگر موجود است)

2. مدیر معرفی

این صفحه کلید ، کلید ویدئویی و موس نرم افزاری رایگان ، قدرتمند و غنی از ویژگی ها (KVM) طیف وسیعی از گزینه های تعویض صفحه کلید ، ویدئو و ماوس را ارائه می دهد. با این حال ، فقط با Windows 10 ، Windows 8 / 8.1 و Windows 7 سازگار است. این برنامه با سیستم های Apple یا Linux کار نمی کند.

آنچه این ویژگی را از Share Mouse جدا می کند این است که همه ویژگی های آن برای نسخه رایگان موجود است. این برنامه از چندین مانیتور ، فشار کلید ، ماکرو و حتی گزینه های امنیتی بهبود یافته پشتیبانی می کند.

می توانید رایانه هایی را که می توانند برنامه Input Director را با نام ، آدرس IP یا حتی زیر شبکه کنترل کنند ، محدود کنید. و اگر قصد دارید از این شبکه در شبکه ای که چندین کاربر دیگر به آن متصل می شوند استفاده کنید ، می توانید داده های خود را برای حفظ آن رمزگذاری کنید.

باز هم ، این برنامه قدرتمند برای استفاده شخصی رایگان است. اما اگر می خواهید از این محصول در محیط تجاری و شرکتی استفاده کنید ، باید با سازنده آن تماس بگیرید.

دانلود: مدیر ورودی برای ویندوز (رایگان)

3. موس بدون حاشیه

برنامه نویس که هدفون می پوشد و از سه کامپیوتر استفاده می کند

موس بدون حاشیه یک پروژه جانبی است که توسط مهندسان مایکروسافت تحت برنامه گاراژ این شرکت ایجاد شده است. به طور مشابه ، اگرچه این یک محصول رسمی مایکروسافت نیست ، اما توسط کارکنان آن توسعه و نگهداری می شود و به همین دلیل شناخته می شود. با این حال ، فقط برای دستگاه های Windows در دسترس است.

این برنامه حتی برای بارگیری از Microsoft Garage در دسترس است ، پلتفرمی که برای ایجاد نوآوری در نرم افزار از کارکنان و مشتریان طراحی شده است. علاوه بر این ، پشتیبانی از استفاده از طریق انجمن های انجمن مایکروسافت در دسترس است.

مانند سایر KVM های بالا ، می توانید صفحه کلید و ماوس را در چهار رایانه متصل به یک شبکه به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید میانبرهای سفارشی را برای سهولت حرکت بین دستگاه ها تنظیم کنید.

مطالب مرتبط: نحوه کنترل کامپیوتر و رزبری پای با یک صفحه کلید و ماوس

بزرگترین مزیت این برنامه نسبت به سایر گزینه ها اتصال آن با مایکروسافت است. از آنجا که مهندسان و برنامه نویسان آنها این برنامه را ایجاد کرده اند ، می توانید مشکلات کمتری را در مورد سیستم عامل انتظار داشته باشید. توسعه دهندگان در حال حاضر با محیط عملیاتی برنامه برای انتشار به روزرسانی هایی که سازگاری را سریعتر از سایر شرکت های نرم افزاری شخص ثالث تضمین می کنند ، آشنا هستند.

دانلود: ماوس بدون مرز برای ویندوز (رایگان)

4. تعدد

این برنامه یکی از قدرتمندترین گزینه های نرم افزاری برای KVM است. اگرچه امتحان آن رایگان است ، اما مجوزهای پولی به شما این امکان را می دهد که فراتر از کنترل چندین کامپیوتر با مجموعه ای از صفحه کلید و موس عمل کنید.

مجوزهای KVM و KVM Pro به شما امکان می دهد چندین کامپیوتر را در یک مانیتور واحد پخش کنید. و همه مجوزها را می توان به هر رایانه ای متصل کرد ، چه به شبکه محلی شما و چه از طریق VPN متصل باشد. بنابراین حتی اگر از نظر فیزیکی از دستگاه دور هستید ، می توانید از آن طوری استفاده کنید که انگار درست جلوی شما است.

اشتراک صوتی نیز در همه مجوزها فعال است ، بنابراین اگر فایل صوتی را در دستگاه جانبی پخش کنید ، صدا به رایانه میزبان شما منتقل می شود. و با Multiplicity ، ورودی های کنترل شما محدود به صفحه کلید و ماوس نیست. همچنین تعویض و لمس کلید فوری برای رایانه های صفحه لمسی را می پذیرد و به شما امکان می دهد حتی در مایکروسافت و تبلت های 2 در 1 از آن استفاده کنید.

دانلود: چندگانه برای ویندوز (30 روز رایگان ، خرید لازم است)

5. مانع

وقتی از چندین سیستم مانند Mac ، Windows و رایانه استفاده می کنید ، قطعاً با مشکلات سازگاری روبرو خواهید شد. بنابراین ، اگر می خواهید از نرم افزار KVM استفاده کنید ، یافتن برنامه ای که روی هر سه سیستم عامل مختلف به خوبی کار کند می تواند چالش برانگیز باشد.

در اینجا می آید Barrier – این یک نرم افزار منبع باز رایگان KVM است که بر اساس برنامه محبوب Synergy ساخته شده است ، که خود بر اساس برنامه اصلی CosmoSynergy توسط Chris Schönemann است. اما بر خلاف Synergy ، Barrier یک برنامه یکپارچه است که برای کار ساده طراحی شده است.

این فقط دو ویژگی دارد: به شما امکان می دهد چندین کامپیوتر را با یک صفحه کلید و ماوس واحد کنترل کنید و کلیپ بورد را در دستگاه های خود به اشتراک می گذارد. اما از آنجا که این یک پروژه منبع باز است ، اگر به برنامه نویسی علاقه دارید می توانید برنامه را متناسب با نیازهای خود سفارشی کنید.

بنابراین اگر می خواهید رایانه خود را به رایگان به Mac خود وصل کنید یا هر سیستمی را به کامپیوتر لینوکس خود متصل کنید ، Barrier تنها راه حل برای شما است.

دانلود: مانع برای ویندوز مک | لینوکس (رایگان)

چندین سیستم را با یک صفحه کلید و ماوس کنترل کنید

نرم افزار KVM برای اتصال خودکار چندین دستگاه مفید است. دیگر نیازی به فشردن یک کلید یا چرخاندن شماره گیر فقط برای کنترل دستگاه دیگر خود ندارید. این کار هم در وقت و هم در فضای میز صرفه جویی می کند و به شما امکان می دهد کارهای بیشتری انجام دهید.

بنابراین چه برنامه نویس باشید ، چه ویرایشگر ویدئو و چه حتی نویسنده ، اگر چندین بار با چندین سیستم کار کنید ، برنامه KVM شما را کارآمدتر می کند.


کامپیوتر با دو مانیتور
نحوه اتصال چند صفحه نمایش با استفاده از لپ تاپ

دانستن نحوه اتصال دو یا چند مانیتور به لپ تاپ یا رایانه می تواند بسیار عالی باشد. این آموزش به شما نشان می دهد که چگونه!

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده