8
آوریل

41 مورد از بهترین گزینه ها برای سرویس های Google

با افزایش نگرانی در مورد حریم خصوصی و محافظت از اطلاعات آنلاین ، تعداد زیادی از مردم به فکر جایگزینی برای محصولات Google هستند. گوگل به جمع آوری اطلاعات و تبلیغات متکی است ، این امر حریم خصوصی شما را نقض می کند. در این مقاله ، شما را با پی سی آموزش ، یکی از بهترین گزینه ها برای سرویس های سرویس Google آشنا می کنیم. با ما بمان.

سایت ها و برنامه های جایگزین برای محصولات Google

سایت ها و برنامه های جایگزین برای محصولات Google

افراد بیشتر به دنبال گزینه هایی برای محصولات Google هستند که بیشتر به حریم خصوصی اهمیت می دهند. این گزینه ها به شما کمک می کنند تا بر روی حریم خصوصی و اطلاعات شخصی خود به صورت آنلاین کنترل بهتری داشته باشید. در زیر مهمترین گزینه برای خدمات Google ارائه شده است.

موتورهای جستجوی جایگزین Google

هنگام استفاده از موتور جستجوی اینترنتی Google ، آدرس IP دستگاه ، عبارات جستجو ، نمایه مرورگر و غیره توسط Google ذخیره می شود … به صورت کوکی. با گزینه های زیر می توانید بر بیشتر این مشکلات غلبه کنید.

موتورهای جستجوی جایگزین Google

یکی از موتورهای جستجوی خوب منتشر شده توسط آلمانی ها MetaGer نام دارد. این موتور جستجو منبع باز است و از ویژگی های خوبی برخوردار است.

موتور جستجوی غیرقابل ردیابی بعدی که توسط سوئیسی راه اندازی شد SwissCows نام دارد.

Searx موتور جستجوی جایگزین گوگل است که کاملاً به موضوع حریم خصوصی احترام می گذارد و کاملاً منبع باز است.

Qwant جایگزینی برای موتور جستجوی مستقر در Google مستقر در فرانسه است و یک موتور جستجوی خصوصی است.

موتور جستجوی Google دیگری که به شما امکان ردیابی نمی دهد ، DuckDuckGo نام دارد که توسط آمریکایی ها ساخته شده است.

Mojeek یک موتور جستجوی بسیار قدرتمند انگلیسی است که دارای شاخص های منحصر به فرد خود برای خزیدن و نمایه سازی صفحات بر اساس الگوریتم های خاص خود است.

Givero جایگزینی برای موتور جستجوی گوگل است که توسط دانمارکی ها ساخته شده است. این موتور جستجو حریم خصوصی بیشتری را فراهم می کند. نمایندگان وی همچنین در نتیجه درآمد حاصل از فعالیت کارهای بسیار خوبی انجام می دهند.

خدمات جایگزین Gmail

Gmail سرویس بسیار محبوب Google است. اما دو مشکل اصلی پیرامون آن وجود دارد. اطلاعات موجود در صندوق ورودی Gmail شما توسط Google به عنوان داده ارزیابی و پیگیری می شود. در بسیاری از مواقع ، ایمیل های تبلیغاتی و بازاریابی زیادی به Gmail شما ارسال می شود. وقتی وارد حساب Gmail خود می شوید ، Google می تواند فعالیت شما را به راحتی ردیابی کند. در اینجا دو گزینه برای جیمیل وجود دارد.

خدمات جایگزین Gmail

یکی از سرویس های جایگزین جیمیل Mailfence است که در بلژیک مستقر است. این ویژگی های بسیاری دارد و حساب رایگان آن تا 500 مگابایت در دسترس عموم است.

سرویس جایگزین بعدی CTemplar نام دارد كه مستقر در ایسلند است و استفاده از آن تا 1 گیگابایت كاملاً رایگان است.

مرورگرهای جایگزین Google Chrome

یکی از محبوب ترین مرورگرهایی که در حال حاضر توسط بسیاری از کاربران استفاده می شود ، Google Chrome است. اما این مرورگر اطلاعات بسیاری از کاربران را ذخیره می کند. و این موضوع در گزارش های خبری برخی از خبرگزاری های معروف مانند واشنگتن پست ذکر شده بود. برخی از گزینه های Google Chrome که می توانید به عنوان مرورگر وب استفاده کنید عبارتند از:

مرورگرهای جایگزین Google Chrome

Firefox به عنوان جایگزینی برای Google Chrome بسیار محبوب است. این مرورگر گزینه های سفارشی سازی زیادی دارد. جستجو در این مرورگر با حریم خصوصی و امنیت بیشتری انجام می شود.

Iridium مرورگر دیگری است که در واقع بر اساس ساختار Chrome توسعه یافته است ، اما از نظر امنیت و حریم خصوصی ارتقا یافته است. این مرورگر در حال حاضر برای سیستم عامل های Android و iOS وجود ندارد.

Brave جایگزین Google Chrome جدید دیگری می شود که به تازگی توسعه یافته است. این مرورگر تبلیغات و ردیابی را مسدود می کند. این برنامه همچنین از دسترسی به حسگر اثر انگشت برای بهبود امنیت مرورگر پشتیبانی می کند.

مرورگر دیگری که برای سیستم عامل اندروید ساخته شده و از حریم خصوصی و امنیت خوبی برخوردار است ، Bromite نام دارد که هنوز نسخه دسک تاپ خود را معرفی نکرده است.

سرویس های Cloud در حال جایگزینی Google Drive هستند

Google Drive فضای ابری برای ذخیره سازی پرونده های رسانه ای است که در سال های اخیر گزینه های خصوصی و امن برای آن معرفی شده است.

خدمات Google Drive

یکی از این گزینه ها:

Sync.com جایگزین Google Drive می شود که دارای سرورهای مستقر در کانادا است. Sync.com فضای ابری امن ، رمزگذاری شده و خصوصی را برای استفاده شخصی و شغلی فراهم می کند. این فضای ابری برای همه سیستم های رایانه ای و تلفن های همراه در دسترس است. البته نسخه رایگان فضای ذخیره سازی محدودی دارد.

گزینه های جایگزین تقویم Google

سرویس Google دیگری Google Calendar نام دارد که در واقع نوعی تقویم است. گزینه های دیگری برای این سرویس پیشنهاد شده است که عبارتند از:

تقویم لایتنینگ یکی از آن برنامه های تقویم منبع باز است که توسط موزیلا ساخته شده است. با برنامه هایی مانند Thunderbird Email و Seamonkey Software سازگار است.

Etar همچنین یک گزینه منبع باز برای Google Calendar است که برای سیستم عاملهای Android و iOS استفاده می شود.

تقویم منبع باز Fruux نیز وجود دارد که دارای ویژگی های بسیار خوبی است و از بسیاری از سیستم عامل ها پشتیبانی می کند.

خدمات جایگزینی Google Docs

Google Docs برنامه ای برای گردآوری اسناد و ورود محتوای آنلاین است. پرکاربردترین گزینه ، Microsoft Office است. Office ، که یک برنامه آفلاین است ، گزینه مناسبی برای حفظ حریم خصوصی نیست. برخی از گزینه های دیگر برای Google Docs عبارتند از:

CryptPad یک جایگزین قدرتمند برای Google Docs است که به صورت رایگان در دسترس عموم قرار می گیرد و از رمزگذاری بسیار قوی برای محافظت از حریم خصوصی افراد برخوردار است.

Etherpad جایگزین Google Docs می شود که منبع باز است و برای ویرایش متون بصورت آنلاین استفاده می شود.

Cryptee یکی دیگر از گزینه های Google Docs است که بر حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد. سرورهای این برنامه ویرایش اسناد در استونی واقع شده اند.

Apache OpenOffice یک برنامه آفلاین است که می تواند به عنوان جایگزینی برای Google Docs استفاده شود.

خدمات جایگزین Google Photos

Google Photos یکی دیگر از برنامه های Google است که برای نمایش و ویرایش تصاویر استفاده می شود. گزینه های دیگری برای این برنامه پیشنهاد شده است که عبارتند از:

Piwigo یک گزینه منبع باز متناسب با Google Photos است که خود پذیرفته شده است و می توانید از آن برای مدیریت تصاویر خود استفاده کنید.

Lychee یکی دیگر از برنامه های کاربردی منبع باز تصویر مدیریت است که می تواند در سیستم عامل های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

Cryptee جایگزین Google Photos ذکر شده در بالا می شود. این برنامه از حریم خصوصی بالایی برخوردار است.

PhotoPrism یک برنامه مدیریت تصویر تلفن همراه است که روی سرورهای خصوصی نیز اجرا می شود.

خدمات جایگزین برای Google Translate

Google Translate یک سرویس آنلاین از Google است که برای ترجمه ماشینی متن به زبانهای مختلف استفاده می شود. برخی از گزینه های موجود برای این سرویس عبارتند از:

DeepL جایگزین Google Translate شده است که عملکرد بسیار خوبی در ترجمه متون دارد. این سرویس ، مانند Google Translate ، دارای محدودیت ترجمه 5000 نویسه است. اما در نسخه پولی این حد اصلاً افزایش پیدا نمی کند.

Bing Translator نیز یکی از گزینه های بسیار خوبی است که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند.

Google Translate را جایگزین کنید

Linguee جایگزین دیگری برای Google Translate است. این سرویس به شما امکان ترجمه جملات طولانی را نمی دهد. اما به شما ترجمه بسیار دقیق کلمات و عبارات کوتاه را می دهد.

خدمات جایگزین Google Analytics

بسیاری از مدیران وب از Google Analytics برای ارزیابی و تجزیه و تحلیل سایت خود استفاده می کنند. Google Analytics معمولاً زیاد به حریم خصوصی سایت توجه نمی کند. برخی از گزینه های این سرویس تجزیه و تحلیل وب سایت عبارتند از:

Clicky جایگزین Google Analytics می شود که معمولاً آدرس های IP کاربران را خلاصه و ردیابی می کند. این سرویس تجزیه و تحلیل وب سایت بسیار سبک و کاربرپسند است.

Motomo یک سرویس تجزیه و تحلیل جایگزین Google Analytics است که مانند Clicky سعی دارد آدرس های IP کاربران را خلاصه کند تا ردیابی نشود.

Fathom Analytics جایگزین دیگری برای تجزیه و تحلیل وب سایت است که این کار را خیلی سریع ، راحت و محرمانه انجام می دهد.

خدمات نقشه Google جایگزین

Google Maps به عنوان نقشه برای یافتن مناطق مختلف جغرافیایی استفاده می شود. بهترین گزینه برای Google Maps OpenStreetMap است.

Google Map را جایگزین کنید

اما برای تلفن های همراه ، مهمترین گزینه برای Google Maps عبارتند از:

OsmAnd یک برنامه موبایل رایگان است که می تواند برای هر دو سیستم عامل Android و iOS استفاده شود.

MapHub جایگزین Google Maps می شود که در پایگاه داده OpenStreetMap اجرا می شود و با اتصال به IP شما تا حد زیادی از ردیابی سایت های مرتبط جلوگیری می کند.

در روترهای داخلی می توان از خدمات دانش فنی به عنوان گزینه های مناسب نیز نام برد.

یک سرویس جایگزین Google Play

Google Play Store سرویسی است که انواع نرم افزارها را برای تلفن های همراه به فروش می رساند. گزینه های دیگری نیز برای این برنامه وجود دارد. F-Droid جایگزین Google Play می شود که به عنوان بهترین گزینه جایگزین موجود شناخته می شود. این برنامه برای سیستم عامل Android در دسترس است و کاملا رایگان و منبع باز است.

خدمات جایگزین Google Hangouts

Google Hangouts یکی از سرویس های پیام رسان Google است. گزینه های مختلفی برای این سرویس وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

Signal به عنوان یک پیام رسان جدید با امنیت بالا جایگزین Google Hangouts می شود.

خدمات جایگزین Google

تلگرام گزینه دیگری است که سرورهای آن ابتدا در روسیه و اکنون در دبی قرار داشتند.

Element.io به عنوان نرم افزار رمزگذاری شده منبع باز جایگزین Google Hangouts می شود.

سیستم عامل های جایگزین برای سیستم عامل Google Chrome

گزینه های دیگری برای سیستم عامل Google Chrome وجود دارد که شامل موارد زیر است:

لینوکس یک سیستم عامل منبع باز رایگان است که طرفداران خود را دارد. اکنون به عنوان یک سیستم عامل جایگزین مناسب شناخته شده است که به موضوع حریم خصوصی کاربر احترام می گذارد.

Tails جایگزین دیگری برای سیستم عامل Google Chrome است که مبتنی بر Linux است. این سیستم عامل نیز رایگان است و به مسئله امنیت و حریم خصوصی کاربران بسیار حساس است.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در اینجا 41 مورد از بهترین گزینه ها برای خدمات Google وجود دارد. مسئله محرمانه بودن و محافظت از اطلاعات شخصی در سالهای اخیر در میان کاربران مختلف بسیار مهم شده است. این امر باعث شده است که بسیاری از کاربران به دنبال گزینه هایی برای خدمات Google باشند. از کدام یک از خدمات فوق به عنوان جایگزین خدمات Google استفاده می کنید؟ چه گزینه های خوب دیگری در مورد خدمات Google می دانید؟ نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.