4
مه

4 روش برای رفع مشکل عدم حرکت ، پیمایش و جابجایی کلیدها در اکسل

اکسل یکی از محبوب ترین برنامه های مایکروسافت است که می تواند کارهای زیادی را انجام دهد. با توجه به حساسیت کار با اکسل و تغییر شکل داده ها با تنها یک کلیک دکمه 🔼 ، این برنامه باید با احتیاط استفاده شود. یکی از رایج ترین مشکلات تغییر عملکرد یا خرابی کلیدهای ضامن اکسل است که می تواند سرعت کار شما را کم کند. در این مقاله ، از Anzel Web 4 ، نحوه حل مشکل عدم تحرک ، پیمایش و جابجایی کلیدها در اکسل را آموزش می دهیم.

بیاموزید که چگونه مشکل تغییر جهت حرکت در اکسل را حل کنید

۴ روش تنظیم فلش هایی که در اکسل کار نمی کنند

دکمه های جهت به طور گسترده ای در اکسل استفاده می شود. بعضی اوقات عملکرد این دکمه ها به دلیل فشار دادن دکمه اشتباه یا فعال کردن چیزی تغییر می کند یا از کار می افتد. این مشکل به راحتی حل می شود. در این مقاله از Anzl Web به شما می آموزیم که چگونه با دکمه های جهت دار که در Excel کار نمی کنند مشکل را حل کنید. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

پیمایش در اکسل چیست؟

برای پیمایش در سلولهای Excel با صفحه کلید ، کافی است کلیدهای جهت دار را فشار دهید. از طرف دیگر ، برای پیمایش به بالا یا پایین کل صفحه گسترده اکسل ، فقط از پیمایش ماوس استفاده کنید. دلایلی وجود دارد که چرا پیمایش در اکسل کار نمی کند و همچنین دکمه ها به درستی کار نمی کنند ، که در زیر آنها را بررسی خواهیم کرد و روش هایی برای حل مشکل عدم تحرک در اکسل را به شما آموزش می دهیم.

با خاموش کردن دکمه های هدف گیری که در اکسل کار نمی کنند ، این مشکل را حل کنید قفل اسکرول کنید

وقتی Scroll Lock روشن است ، نمی توانید از کلیدهای جهت دار صفحه کلید Excel به درستی استفاده کنید. در برخی از صفحه کلیدها ، این دکمه دارای نوری است که هنگام فعال شدن روشن می شود. اما همه صفحه کلیدها از این نور برخوردار نیستند.

کلیدهای shift در اکسل کار نمی کنند

اگر Scroll Lock فعال باشد ، نام آن را در نوار وضعیت Excel مشاهده خواهید کرد.

کلیدهای shift در اکسل کار نمی کنند

اگر این عبارت را در نوار وضعیت مشاهده نمی کنید ، اما همچنان در حرکت دادن کل صفحه با کلیدهای جهت دار مشکل دارید ، ممکن است به این دلیل باشد که نمایش وضعیت را فعال نکرده اید. برای فعال کردن این مورد ، روی نوار وضعیت کلیک راست کنید و سپس کنار Scroll Lock را علامت بزنید.

کلیدهای shift در اکسل کار نمی کنند

برای حل مشکل قفل کردن یک پیمایش در Excel ، فقط دکمه Scroll Lock را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید. مکان این دکمه بسته به نوع لپ تاپ و صفحه کلید متفاوت است.

کلیدهای shift در اکسل کار نمی کنند

در بعضی از لپ تاپ های Dell می توانید Scr Lk را با کلیدهای Fn + S روشن و خاموش کنید در برخی از لپ تاپ های HP نیز می توانید این دکمه را با Fn + C کنترل کنید.

در Mac ، کلید F14 را فشار دهید. در بعضی موارد ، باید Shift + F14 را با هم فشار دهید. اگر این دکمه خاموش نشد ، Command + F14 را نیز امتحان کنید. در بعضی موارد باید CONTROL + F14 یا OPTION + F14 را نگه دارید.

کلیدهای shift در اکسل کار نمی کنند

با غیرفعال کردن Scroll Lock در صفحه کلید مجازی ویندوز ، جابجایی سلول را در اکسل تنظیم کنید

برخی از صفحه کلیدها دکمه Scroll Lock را ندارند. برای حل مسئله انتقال سلول به اکسل بدون نیاز به صفحه کلید ، به منوی Start Windows بروید و به دنبال عبارت On-Screen Keyboard بگردید و روی آن کلیک کنید.

کلیدهای shift در اکسل کار نمی کنند

وقتی صفحه کلید ظاهر شد ، در سمت راست به دنبال Scr Lk بگردید.

کلیدهای حرکت در اکسل کار نمی کنند

اگر این دکمه روشن است ، روی آن کلیک کنید تا خاموش شود.

کلیدهای shift در اکسل کار نمی کنند

نحوه فعال سازی صفحه کلید مجازی در ویندوز 10: به منوی Start بروید. به تنظیمات بروید. سپس Easy Access را وارد کنید. روی صفحه کلید کلیک کنید. سپس بر روی صفحه کلید روی صفحه کلیک کنید.
نحوه فعال سازی صفحه کلید مجازی در ویندوز 8.1: به منوی Start بروید. Ctrl + C را فشار دهید. نوار Charms فعال است. تغییر تنظیمات رایانه را کلیک کنید. وارد Easy Access شوید. روی صفحه کلید کلیک کنید. سپس بر روی صفحه کلید روی صفحه کلیک کنید.

نحوه فعال سازی صفحه کلید مجازی در ویندوز 7: به منوی Start بروید. وارد همه برنامه ها و سپس لوازم جانبی شوید. اکنون بر روی Easy Access و سپس روی صفحه کلید روی صفحه کلیک کنید.

برای بستن صفحه کلید مجازی کلیک کنید.

با اسکرول قفل در اکسل مشکل را حل کنید مک بدون نیاز به صفحه کلید

برای حل مشکل قفل اسکرول macOS excel ، باید AppleScript را باز کنید. روی Launchpad کلیک کنید. TextEdit را جستجو کرده و آن را باز کنید. اکنون ، برای ایجاد سند جدید ، روی منوی File کلیک کرده و New را انتخاب کنید. کد زیر را در این سند کپی و جایگذاری کنید:

ReturnItems را تنظیم کنید تا (نمایش کادر گفتگو “برای ارسال کلید برای پیمایش قفل در Microsoft Excel روی OK کلیک کنید یا Quit را فشار دهید” با عنوان “دکمه های قفل شدن پیمایش در Excel” دکمه {“Quit” ، “OK”} پیش فرض 2)
دکمه set با کلیک بر روی دکمه ، بازگشت به ReturnItems
اگر دکمه “خوب” است ، سپس
به برنامه Microsoft Excel بگویید
شما فعال می کنید
آخر بگو
به برنامه بگویید “System Events”
کد کلید 107 با استفاده از {تغییر به پایین}
آخر بگو
شما فعال می کنید
دکمه های اسکرول قفل اسکرول ارسال شده به جعبه محاوره ای Microsoft Excel با عنوان “Mac Excel Scroll-lock Fix” {{OK} را نمایش می دهد
اگر تمام شود

Command + S را نگه دارید و پرونده را ذخیره کنید. نام فایل را به .FixExcelKeys.applescript تغییر دهید. اکنون صفحه گسترده اکسل را باز کنید. روی FixExcelKeys.applescript کلیک کنید. دوبار کلیک کنید. وقتی اسکریپت باز شد ، روی اجرای در بالای صفحه کلیک کنید. این باعث می شود دکمه های جهت به درستی کار کنند.

برای یادگیری نحوه کار با hyperlinks در Excel ، به آموزش کامل کار با hyperlinks و اصلاح hyperlinks در Excel مراجعه کنید.

مشکل پیمایش به اکسل را با SharpKeys حل کنید

برای حل مشکل عدم کارکرد صحیح دکمه ها و جابجایی ردیف ها در Excel می توانید از برنامه SharpKeys استفاده کنید. با استفاده از این برنامه می توانید هر کلیدی را که نمی خواهید روی صفحه کلید کار کند غیرفعال کنید. از آنجا که می توانید هر بار به طور تصادفی دکمه پیمایش را فشار دهید و آن را فعال کنید و همه چیز را خراب می کند ، با این برنامه می توانید آن را غیرفعال کنید. هر بار که این دکمه را فشار دهید این تغییر نمی کند.

پس از بارگیری و نصب برنامه ، آن را باز کرده و روی Add کلیک کنید. در پنجره جدید ، در بخش From Key ، روی Key Type کلیک کنید. سپس دکمه قفل اسکرول را فشار دهید. همچنین می توانید این دکمه را از فهرست Key انتخاب کنید ، اما سریعتر است.

کلیدهای حرکت در اکسل کار نمی کنند

سپس از قسمت To Key ، اولین گزینه Turn Turn Off را انتخاب کنید تا این دکمه غیرفعال شود. تأیید را کلیک کنید.

کلیدهای shift در اکسل کار نمی کنند

پنجره جدیدی باز می شود که نشان می دهد این دکمه را غیرفعال کرده اید. در آخر ، روی “نوشتن در رجیستری” کلیک کنید و رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید تا تغییرات اعمال شود.

کلیدهای shift در اکسل کار نمی کنند

اگر هنگام کار با اکسل اعداد نمایش داده می شوند ، می توانید آموزش 3 روش حل مشکل نمایش اعداد در اکسل را مطالعه کنید.

با فعال کردن کلیدهای مهم Sticky Key ها ، مسئله عدم تحرک مکان نما را در Excel حل کنید

اگر در پیمایش Excel مشکلی دارید و دکمه Scroll Lock غیرفعال است ، با فعال کردن کلیدهای مهم می توانید این مشکل را برطرف کنید. از فهرست شروع به صفحه کنترل بروید. سپس روی Easy Access Center کلیک کنید.

کلیدهای حرکت در اکسل کار نمی کنند

اکنون بر روی استفاده از صفحه کلید آسان تر کلیک کنید. در برخی موارد ، ابتدا باید روی Change Keyboard Mode کلیک کرده و سپس روی این گزینه کلیک کنید.

کلیدهای حرکت در اکسل کار نمی کنند

اکنون گزینه Enable Sticky Keys را فعال کرده و بر روی OK کلیک کنید.

کلیدهای حرکت در اکسل کار نمی کنند

در عوض ، می توانید 5 بار پشت سر هم کلید Shift را فشار دهید. سپس در پنجره باز شده Yes را کلیک کنید.
حالا به Excel بروید و حرکت سطر را در Excel بررسی کنید.

با غیرفعال کردن افزونه ها ، مشکل پیمایش در Excel را برطرف کنید

برای حل مشکل انتقال به سلول بعدی در اکسل و کلیدهای پیمایشی در اکسل کار نمی کنند ، بهتر است افزونه ها را در اکسل غیرفعال کنید. برای این کار ، اکسل را باز کنید. سپس روی File کلیک کرده و گزینه ها را در سمت چپ انتخاب کنید. روی افزودنیها کلیک کنید و از فهرست باز شده اکسل های اکسل را انتخاب کنید. سپس Go را فشار دهید.

کلیدهای shift در اکسل کار نمی کنند

همه افزونه ها را انتخاب کرده و OK را کلیک کنید. سپس علامت همه را بردارید و تأیید را کلیک کنید. این مراحل را برای همه گزینه های منو تکرار کنید تا همه افزونه ها غیرفعال شوند. در آخر به Worksheet بروید و دکمه های جهت را امتحان کنید.

کلیدهای shift در اکسل کار نمی کنند

همچنین می توانید گزینه های Excel را باز کنید. سپس از منوی سمت چپ Advanced وارد شوید و گزینه Enable fill handle and cell drag and drop را تیک بزنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web 4 ، نحوه حل مشکل عدم تحرک ، پیمایش و جابجایی کلیدها در Excel را به شما آموزش داده ایم. برای حل این مشکل از کدام یک از این روش ها استفاده کرده اید؟ لطفاً افکار و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.