رفتن به نوشته‌ها

4 روش برای بهبود صدای تلویزیون های خانگی

هنگام خرید تلویزیون ، بیشتر اوقات می توانید به کیفیت تصویر توجه کرده و کیفیت صدا را نادیده بگیرید ، بنابراین با نصب و استفاده از تلویزیون متوجه خواهید شد که کیفیت صدای صحیحی ندارد. همچنین می توانید از تلویزیون های معمولی خود استفاده کرده و به دنبال راه هایی برای بهبود کیفیت صدای آنها باشید. در مرحله بعدی ، سعی کردیم برخی از این روش ها را با هم بررسی کنیم.

  1. یک تلویزیون جدید بخرید

ساده ترین راه برای داشتن تلویزیون با کیفیت صدای بهتر و البته تصویر بهتر خرید تلویزیون های جدید است که همگی هوشمند شده اند. تلویزیون های جدید کیفیت تصویر را به 4k ارتقا داده اند ، به این معنی که می توانید تصاویری با وضوح چهار برابر تلویزیون های Full HD مشاهده کنید. همچنین از کیفیت صدای بهتر ، قدرت بالاتری در بلندگوهای آنها برخوردار است و از فرمت های صوتی جدید مانند DTS پشتیبانی می کند.

در حال حاضر تلویزیون های 32 تا 85 اینچی سامسونگ در ایران مدل های بسیار خوبی از انواع جدید تلویزیون ها را ارائه می دهند که با کیفیت تصویر چندگانه و صدای عالی در بازار موجود هستند و می توانید آنها را در بازه های مختلف قیمت خریداری کنید.

  1. منوی میزان صدا را در تلویزیون تغییر دهید

منوی میزان صدا را در تلویزیون تغییر دهید

اکنون می توانید از کیفیت صدای تلویزیون خود راضی باشید و در نتیجه چیزی که حتی نمی دانید چرا ، افت شدید کیفیت صدای تلویزیون خود را تجربه کنید. در این حالت ، اولین چیزی که به ذهن خطور می کند ، مرور منوی صوتی در تلویزیون است. بنابراین به منوی حالت صدا در فهرست تلویزیون رفته و حالت های مختلف آن را بررسی کنید.

معمولاً در این منو مدل های مختلفی مانند استاندارد ، موسیقی ، سفارشی و … پیدا خواهید کرد که با توجه به محتوای رسانه ای که مشاهده می کنید می توانید آنها را تغییر دهید. به عنوان مثال ، اگر زبانه شفاف صدا را انتخاب کنید ، تلویزیون وضوح صدای شنیده شده شما را افزایش می دهد ، ممکن است صدای پس زمینه را کاهش دهد ، که آزار دهنده است ، بنابراین شما می توانید صدای اصلی را بهتر بشنوید.

همچنین می توانید کیفیت صدا را در قسمت تنظیمات بهینه و پیشرفته بیشتر تغییر دهید. اگر در حال تماشای فیلم هستید و می خواهید صدای بازیگران بهتر توزیع شود ، روی گزینه Optimized کلیک کنید و اگر به موسیقی گوش می دهید ، تقویت صدا می تواند کیفیت صدا و صدا را برای شما هیجان انگیز و لذت بخش کند.

بخش دیگری از منوی صوتی ، بخش فشرده سازی صدا است که معمولاً روی حالت اتوماتیک تنظیم می شود. این ویژگی هنگام تماشای تلویزیون در شب بیشتر کاربرد دارد. اگر می خواهید صدای تلویزیون از آزار دیگران و همسایگان جلوگیری کند و همزمان می توانید تلویزیون را با صدای مناسب تماشا کنید ، در این حالت گزینه تقویت خودکار را روشن کنید.

آخرین مورد ترازبندی در منوی صدا است. این بخش همچنین محدوده های مختلف صوتی را به شما ارائه می دهد که می توانید با توجه به آنچه در حال حاضر مشاهده می کنید تغییر دهید تا کیفیت صدا بهبود یابد.

  1. برای بهبود کیفیت از گزینه های جایگزین استفاده کنید

از گزینه های بهبود کیفیت استفاده کنید

اگر نمی خواهید یک تلویزیون جدید بخرید ، می توانید دستگاه های ارزان تری را انتخاب کنید که کیفیت صدا و تصویر تلویزیون شما را بهبود می بخشد. به عنوان مثال ، قبل از اینکه به سراغ تجهیزاتی برویم که به طور خاص روی کیفیت صدا تمرکز دارند ، بیایید دستگاه جدیدی معرفی کنیم که می تواند تجربه شما را از یک تلویزیون معمولی تغییر دهد. جعبه های هوشمند که به جعبه های اندروید نیز معروف هستند ، امکان اتصال به اینترنت به تلویزیون شما را می دهند و از طریق این اتصال قابل مشاهده و خرید هستند.

این دستگاه های کوچک که به نظر می رسد درایو های فلش و مودم های اینترنتی هستند ، از طریق درگاه HDMI به تلویزیون شما متصل می شوند ، این امکان را می دهد تلویزیون به اینترنت متصل شود تا بتوانید به راحتی محتوای رسانه آنلاین را تماشا کنید. قیمت خرید این دستگاه ها بسیار کمتر از خرید تلویزیون است و البته مزایای دیگری نیز دارد که در این مقاله ذکر شده است.

اما در مورد بهبود کیفیت صدا ، می توانید بلندگوها و همچنین سیستم های پخش خانگی را انتخاب کنید که به لطف بلندگوهای قدرتمندتر ، قدرت و کیفیت صدای تلویزیون شما را بهبود می بخشد. اما در اینجا باید چند نکته را بخاطر بسپارید:

ممکن است با خرید یک بلندگو مشکل شما حل نشود ، بنابراین ابتدا باید بتوانید مشکل کیفیت صدا را در تلویزیون خود به درستی تشخیص دهید تا از بلندگو یا پخش کننده خانگی مناسب برخوردار شوید.

همچنین ، اگر قصد خرید بلندگو را دارید و تلویزیون شما می تواند به بلوتوث متصل شود ، سعی کنید انواع مختلفی از بلندگوهای بلوتوث را تهیه کنید ، زیرا مزایای آنها از انواع کابل بیشتر است و دیگر به کابل نیازی ندارند. البته بلندگوهای بلوتوث با صدایی که در تلویزیون پخش می شود می توانند چند ثانیه تأخیر داشته باشند. در این حالت می توانید یک هدست بلوتوث نیز دریافت کرده و صدای تلویزیون را از طریق هدست بشنوید که تأثیر زیادی در کیفیت صدا خواهد داشت.

  1. به تجهیزات اطراف توجه کنید

آخرین عنصر مربوط به نحوه چیدمان تلویزیون و سایر تزییناتی است که در کنار تلویزیون قرار می گیرند. به عنوان مثال ، ممکن است برخی از دستگاه های نزدیک تلویزیون شما صدای بیشتری از خود ساطع کنند یا دریافت کنند ، بنابراین ممکن است نتوانید صداها را به خوبی بشنوید. به عنوان مثال ، حتماً تجربه کرده اید که اگر در کنار بلندگوی تلویزیون چندین گلدان وجود داشته باشد (که برای زیباتر شدن دکوراسیون انجام می شود) ، صدایی که از تلویزیون می شنوید بسیار پایین می آید.

بنابراین وقتی میزان صدای تلویزیون شما کمتر از میزان دلخواه شماست ، اطمینان حاصل کنید که همه چیز از منوی صوتی تلویزیون ، کابل یا بلندگوی بلوتوث و حتی کیفیت صدای محتوای رسانه ای که در حال تماشا هستید و پس از خرید ، نصب شده است. دستگاه های پیشرفته تر و یا حتی تلویزیون های جدیدتر باشید.

پایان گزارش

این مقاله فقط برای تبلیغات است و Anzel Web هیچ مسئولیتی در این زمینه بر عهده ندارد.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید