24
ژوئن

4 روش اتصال یک یا چند نمایشگر به لپ تاپ را بیاموزید

امکان اتصال یک یا چند نمایشگر به لپ تاپ … برای بسیاری از مهندسان ، گیمرها و … مفید است. بعضی اوقات بعضی از برنامه ها به نمایشگر بزرگتر یا حتی چند مانیتور اضافی نیاز دارند. در این مقاله ما 4 روش اتصال یک یا چند مانیتور به لپ تاپ را از انزل وب به شما آموزش می دهیم.

نحوه اتصال دو نمایشگر به یک لپ تاپ در ویندوز 10 ، 8 و 7

اگر همزمان ده برنامه را اجرا می کنید و باید داده های آنها را همزمان مشاهده کنید ، بهترین راه استفاده همزمان از دو یا چند نمایشگر است. همچنین ممکن است بخواهید تصویر لپ تاپ خود را روی مانیتور بزرگتری ببینید. برای این کار می توانید نمایشگرهای دیگر را به لپ تاپ خود متصل کرده و حالت نمایش تصویر را انتخاب کنید. در این مقاله نحوه اتصال مانیتور به لپ تاپ از Anzel Web را به شما آموزش می دهیم. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

نکاتی درباره نحوه اتصال مانیتور به لپ تاپ

قبل از اینکه نحوه اتصال مانیتور به لپ تاپ را توضیح دهیم ، ابتدا باید چند مورد را بررسی کنید. ابتدا باید بررسی کنید که دستگاه شما از نمایشگری با چندین نمایشگر پشتیبانی می کند. 99٪ لپ تاپ های مدرن از این ویژگی برخوردارند. به تنظیمات و سپس System بروید. روی نمایشگر در سمت چپ کلیک کنید. سپس عملکرد چند نمایشگر را در سمت راست پیدا کنید.

یک یا چند نمایشگر را به لپ تاپ وصل کنید

سپس باید درگاه های لپ تاپ خود را بررسی کنید. درگاه ها شامل HDMI ، USB-C و miniDP هستند و بعضی از دستگاه ها همه این موارد را ندارند. بعضی دیگر ممکن است دو نوع از یک نوع داشته باشند و نوع دیگری نداشته باشند.

یک یا چند نمایشگر را به لپ تاپ وصل کنید

همچنین مانیتورها را بررسی کنید و ببینید چه پورتی دارند. اگر هنوز مانیتور خریداری نکرده اید ، دستگاهی تهیه کنید که دارای پورت های سازگار با لپ تاپ شما باشد یا بتوان آن را با کابل وصل کرد قبل از خرید به عنوان مثال ، امکان تبدیل DVI به HDMI وجود دارد ، اما تبدیل VGA به HDMI به این راحتی امکان پذیر نیست. به همین دلیل ، شما ممکن است به کابل های مختلف ، مبدل ، هاب ، کابل مناسب و غیره نیاز داشته باشید.

یک یا چند نمایشگر را به لپ تاپ وصل کنید

پس از بررسی آنها ، همچنین باید در نظر بگیرید که اتصال چندین نمایشگر به لپ تاپ می تواند بر عملکرد صفحه نمایش یا نمایشگر تأثیر بگذارد. اگر کارت گرافیک و پردازنده مرکزی شما بالا یا متوسط ​​باشد ، جای نگرانی نیست و تأثیر زیادی را مشاهده نمی کنید. البته این به برنامه هایی که اجرا می کنید بستگی دارد. البته ممکن است با افت FPS مشکلی داشته باشید. ممکن است یکی از صفحات دارای FPS بالاتر و دیگری پایین تر باشد یا هر دو دستگاه دارای افت FPS باشند ، زیرا لپ تاپ شما نیاز به ایجاد فریم برای دو دستگاه دارد.

مانیتور را در ویندوز 10 به لپ تاپ متصل کرده و از صفحه لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم استفاده کنید

ابتدا مانیتور را با کابل مناسب به لپ تاپ وصل کنید. در این حالت مانیتور را روشن کنید. در اکثر موارد ، وقتی مانیتور را به لپ تاپ متصل می کنید ، صفحه لپ تاپ به طور خودکار روی مانیتور می افتد و شما می توانید برای پخش تصویر لپ تاپ روی مانیتور ، از همین روش استفاده کنید.

اگر این اتفاق نیفتد ، روی دسک تاپ کلیک راست کنید تا مانیتور به لپ تاپ در ویندوز 10 متصل شود و از صفحه لپ تاپ به عنوان مانیتور دوم استفاده کنید. سپس Display settings را انتخاب کنید. در این بخش می توانید تصویر را روی دو نمایشگر مشاهده کنید. روی شناسایی کلیک کنید تا بفهمید چه کسی برای لپ تاپ است و چه کسی برای مانیتور. در این بخش می توانید تنظیمات سایر نمایشگرها را تغییر دهید. پس از دانستن اینکه کدام شماره برای کدام مانیتور است ، صفحه ای را که می خواهید صفحه اصلی شما باشد انتخاب کنید.

یک یا چند نمایشگر را به لپ تاپ وصل کنید

به پایین صفحه و برگه چند نمایشگر بروید. روی پیکان فهرست کلیک کنید و Expand Desktop را به این صفحه نمایش انتخاب کنید.

یک یا چند نمایشگر را به لپ تاپ وصل کنید

بررسی کنید این صفحه نمایش اصلی من باشد. گاهی اوقات ، هنگام انجام این کار ، رایانه شما از شما سوالی می پرسد. روی ذخیره تغییرات کلیک کنید. اگر از نتیجه راضی نیستید ، روی Return کلیک کنید.

برای یادگیری نحوه اتصال چندین کامپیوتر به مانیتور ، نحوه اتصال چند یا دو کیس به مانیتور را بخوانید.

نحوه اتصال دو نمایشگر به لپ تاپ

برای اتصال دو نمایشگر به یک لپ تاپ ، ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام مدل نمایش داده را می خواهید:

تکراری: مانیتور دوم صفحه لپ تاپ را نمایش می دهد.

Expansion: صفحه ویندوز به دو نمایشگر تقسیم می شود ، به این معنی که بخشی از آن را روی یک مانیتور و قسمت دیگر را روی مانیتور دیگر خواهید دید.

نمایش فقط 1 یا 2: فقط یکی از مانیتورها تصویر را پخش می کند و شما می توانید آن را خودتان انتخاب کنید.

یک یا چند نمایشگر را به لپ تاپ وصل کنید

یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید. روش دیگر استفاده از کلید Fn با دکمه ای است که به نظر می رسد دو مانیتور در کنار یکدیگر هستند. این کلیدها روی صفحه کلید قرار دارند.

اگر Expand این نمایشگرها را انتخاب کنید ، باید مانیتور دوم را در نمودار سفارشی سازی صفحه نمایش خود به برگه ای که به طور فیزیکی روی دسک تاپ خود مشاهده می کنید بکشید. اگر وضوح نمایشگر شما از لپ تاپ شما بالاتر باشد ، در این قسمت نیز بالاتر خواهد بود. در این بخش می توانید متن ، برنامه ها و با توجه به مانیتور خود را تغییر دهید. این کار را از قسمت تغییر اندازه متن ، برنامه ها و سایر موارد انجام دهید. در آخر ، وقتی همه تنظیمات را مطابق با نمایشگرها انجام دادید ، روی اعمال کلیک کنید.

یک یا چند نمایشگر را به لپ تاپ وصل کنید

نحوه اتصال سه نمایشگر به لپ تاپ

یک یا چند نمایشگر را به لپ تاپ وصل کنید

برای اتصال سه نمایشگر به کارت گرافیک در ویندوز 10 ، باید تمام درگاه های لپ تاپ خود را شناسایی کنید. این درگاه ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • USB-C با حالت DisplayPort جایگزین
  • USB-C با Thunderbolt3
  • Mini DisplayPort
  • DisplayPort

رابط لپ تاپ با مانیتور باید با دقت انتخاب شود. شما باید این موارد را با توجه به لپ تاپ و مانیتور خود آماده کنید. شما همچنین باید به ویژگی های آنها مانند وضوح تصویر و .. توجه کنید.

شما همچنین به هاب MST نیاز دارید. اگر مانیتورهای شما دارای HDMI هستند ، بهتر است از این هاب استفاده کنید زیرا می تواند تصویر را به 4 مانیتور گسترش دهد. اگر می خواهید از مانیتورهای سازگار با MST استفاده کنید ، می توانید حداکثر 7 مانیتور را به هم متصل کنید. این مانیتورها گران ترند. البته لپ تاپ شما نیز باید از این تعداد نمایشگر پشتیبانی کند. بنابراین ابتدا سازگاری لپ تاپ خود را بررسی کنید ، زیرا اکثر آنها می توانند تا 3 نمایشگر را پشتیبانی کنند.

در آخر ، فقط آنها را به لپ تاپ خود متصل کنید تا صفحه نمایش را در آنها مشاهده کنید. در این حالت ، به Display Settings بروید. به صفحه لپ تاپ خود به عنوان نمایشگر دوم بروید و تنظیمات را روی هر نمایشگر اعمال کنید.

برای استفاده از مانیتور لپ تاپ به عنوان مانیتور کامپیوتر دوم ، آموزش استفاده از مانیتور لپ تاپ آسیب دیده به عنوان مانیتور کامپیوتر دوم را بخوانید.

نحوه اتصال مانیتور به لپ تاپ در ویندوز 7

برای اتصال دو نمایشگر به لپ تاپ در ویندوز 7 ، روی قسمت خالی دسک تاپ کلیک راست کنید. سپس Screen Resolution را انتخاب کنید.

یک یا چند نمایشگر را به لپ تاپ وصل کنید

سپس از منوی Multiple Displays Expand this display ها را انتخاب کرده و OK را بزنید.

یک یا چند نمایشگر را به لپ تاپ وصل کنید

به طور پیش فرض ، مانیتور لپ تاپ به عنوان مانیتور سمت چپ و مانیتور دیگر به عنوان مانیتور سمت راست انتخاب می شود ، اما شما می توانید با کشیدن آن را تغییر دهید.

روی Screen Resolution راست کلیک کرده و در صفحه باز شده با کشیدن مانیتورها را حرکت دهید. اگر نمی دانید کدام مانیتور برای لپ تاپ شماست ، روی شناسایی کلیک کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، نحوه اتصال مانیتور به لپ تاپ را در ویندوز 10 ، 7 و .. به شما آموزش دادیم. آیا قادر به اتصال مانیتور دیگری به لپ تاپ خود بودید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.