4
آگوست

4 راه حل تعمیر ویندوز را نمی توان بر روی این دیسک نصب کرد ، بیاموزید

هنگام نصب ویندوز ممکن است خطاهای مختلفی رخ دهد. یکی از این خطاها این است که خطای ویندوز را نمی توان روی این دیسک نصب کرد. این خطا به دلایل مختلف رخ می دهد و راه های مختلفی برای رفع آن وجود دارد. در این مقاله 4 روش برای تعمیر ویندوزهایی که توسط Anzel Web بر روی این درایو نصب نمی شوند را به شما آموزش می دهیم.

هنگام نصب ویندوز ، راه حل مشکل ویندوز روی این دیسک نصب نمی شود

؟ چگونه می توان خطای ویندوز را که قابل نصب بر روی این دیسک نیست برطرف کرد

خطای ویندوز به دلایل مختلف بر روی این دیسک نصب نمی شود. ابتدا باید علت این خطا را ببینید. این خطا معمولاً زمانی رخ می دهد که سبک پارتیشن دیسک سخت شما از BIOS پشتیبانی نمی کند. BIOS شامل دو نوع UEFI و Legacy BIOS است. UEFI نوع جدیدی است. هر یک از این نسخه ها با نوعی پارتیشن بندی هارد دیسک کار می کند. اگر مطابقت ندارد ، این خطا را دریافت خواهید کرد. در این مقاله نحوه حل این مشکل را از انزل وب به شما آموزش می دهیم.

علت خطای ویندوز که روی این دیسک نصب نمی شود چیست؟ کدام پارتیشن برای سیستم شما مناسب است؟

علت ارور Windows روی این دیسک نصب نمی شود

برای اینکه ببینید برای رفع این خطا باید چه کار کنید ، به جمله دوم پیام خطا نگاه کنید. اگر جمله دوم حاوی پیام زیر است ، رایانه شما دارای BIOS قدیمی یا BIOS قدیمی است:

درایو انتخاب شده به سبک پارتیشن GPT است

BIOS با پارتیشن بندی GPT کار نمی کند و باید آن را به MBR تبدیل کنید. برای درک تفاوت GPT و MBR ، مقاله تفاوت پارتیشن های هارد دیسک MBR و GPT هنگام نصب ویندوز را مطالعه کنید.

اگر با جمله دوم مواجه شدید که حاوی پیام زیر است ، به این معنی است که رایانه شما دارای BIOS UEFI است:

درایو انتخاب شده دارای یک جدول پارتیشن MBR است. در سیستم های EFI ، ویندوز فقط بر روی درایوهای GPT قابل نصب است

در این حالت ، می توانید ویندوز را روی پارتیشن GPT نصب کنید.

در صورت امکان بهتر است یک سیستم عامل UEFI با درایو GPT داشته باشید. اگر سیستم شما دارای قابلیت UEFI است ، دیسک را به GPT تبدیل کنید. اگر سیستم شما قدیمی باشد این امکان پذیر نیست. می توانید تفاوت UEFI و Bios را در مقاله تفاوت UEFI ، BIOS و Legacy Mode بخوانید.

قبل از اینکه مشکل را حل کنید ، ویندوز بر روی این دیسک نصب نمی شود. درایو انتخاب شده دارای سبک پارتیشن GPT و خطای مشابه است ، اگر قصد دارید ویندوز را با فلش قابل بوت نصب کنید ، بهتر است از درایو فلش USB 2.0 استفاده کنید. در این حالت ، می توانید بین راه اندازی با MBR یا Legacy یکی را انتخاب کنید. این در مورد USB 3.0 صدق نمی کند.

اگر می خواهید حالت BIOS را تغییر دهید ، مقاله تبدیل BIOS قدیمی به UEFI را بخوانید.

رفع ارور Windows بر روی این درایو GPT قابل نصب نیست

اگر یک دیسک انتخابی با خطای GPT دریافت می کنید ، به این معنی است که رایانه شما در حالت BIOS قدیمی استفاده کرده است که نیاز به MBR دارد. اکنون باید GPT را به MBR تبدیل کنید. کامپیوتر را خاموش کنید تا مشکل برطرف شود ویندوز روی این درایو GPT نصب نمی شود. کامپیوتر خود را با DVD یا فلش شروع کنید. یعنی وقتی کامپیوتر روشن است ، دکمه های F1 ، F12 یا را فشار دهید. این دکمه به مارک رایانه شما بستگی دارد. هنگامی که صفحه تنظیمات ویندوز ظاهر می شود ، Shift + F10 را فشار دهید.

راه حل مشکل Windows روی این دیسک نصب نمی شود

خط فرمان باز می شود.

راه حل مشکل Windows روی این دیسک نصب نمی شود

diskpart را وارد کنید Enter را فشار دهید.

دیسک را با لیست وارد کنید. Enter را فشار دهید. اکنون می توانید هارد دیسک متصل به کامپیوتر را مشاهده کنید.

راه حل مشکل Windows روی این دیسک نصب نمی شود

راه حل مشکل Windows روی این دیسک نصب نمی شود

اگر فقط یک هارد دیسک وجود داشته باشد ، پیام Disk 0. در تصویر بالا * زیر Dyn دریافت خواهید کرد. اگر زیر GPT بود ، دیسک نیز GPT بود. وقتی اینطور نیست ، یک درایو MBR است. در تصویر زیر می توانید حالت GPT را مشاهده کنید. ستاره زیر GPT است.

Windows Explorer را نمی توان روی این دیسک نصب کرد.  دیسک انتخاب شده به سبک پارتیشن gpt است

حالا وارد کنید

آخرین دیدگاه‌ها

    Categories

    Shopping Cart

    توسعه یافته توسط WordPress | پوسته: Amigo by Themes4WP