22
آگوست

3 کاربرد روش چابک

Agile سیستمی است که برای هماهنگی کار بسیاری از افرادی که با هم کار می کنند اما مستقل طراحی شده است. تکامل چابک باعث ایجاد بسیاری از روش های انقلابی برای تفکر در مورد همکاری فناوری شده است. ما اغلب در مورد Agile از کلمات کلیدی و عامیانه استفاده می کنیم ، بنابراین بررسی نمونه های خاص می تواند کمک بزرگی در درک مفهوم باشد.

در زیر به معرفی اجمالی چندین روش مختلف و تفاوت آنها با یکدیگر می پردازیم.

1. برنامه نویسی شدید

“XP فرصتی است برای آزمایش خود ، برای خود بودن ، و درک اینکه شاید شما در تمام این مدت خوب بوده اید و فقط با افراد اشتباه معاشرت کرده اید.”

– کنت بک ، بنیانگذار برنامه نویسی شدید

یکی از اولین افراد مشهور Agile مردی به نام کنت بک بود. در آنچه ما تصور می کردیم یک شب فوق العاده مخرب از مطالعه شخصی بود ، او متوجه شد که کیفیت نتایج تیم اغلب با هم افزایی و سلامت معنوی افرادی که آن را انجام می دهند متناسب است.

ایده میلیون دلاری او؟ توسعه دهندگان افراد و همچنین ذینفعانی هستند که به آنها خدمت می کنند. وقتی می ترسیم ، ناامن ، ناراضی یا ناامید می شویم ، حالت دفاعی پیدا می کنیم. با معرفی برنامه نویسی افراطی (XP) ، آقای بک با احساس فروتنی و تمایل صادقانه به اتحاد ، دنیای فناوری را منتقل کرد.

در قلب همه اینها: ایمان واقعی به قدرت دیگران و توانایی آنها در یادگیری و رشد. کتاب او ، برنامه نویسی شدید توضیح داد ، ارتباط موثر ، بازخورد مکرر و احترام متقابل را به عنوان عناصر اصلی توضیح می دهد.

چرخه های کوتاه توسعه در این مفهوم مبادله مکرر مدارهای بازخورد نقش دارند. وقتی محصول و تیم تغییر می کنند ، واکنش بیشتری به شرایط نشان می دهند. به این ترتیب ما می توانیم محصولات بهتر را سریعتر ایجاد کنیم.

2. ایمن

تیم Scrum که کار خود را شروع می کند.

قاب قابل انعطاف مقیاس پذیر اساساً چابکی است که برای مقیاس بندی طراحی شده است. دقیقا چی معنی میده؟

قرار دادن یک لیموناد در جلوی خانه شما کمی متفاوت از اداره کل یک شرکت است. آنچه در سطح زمین کار می کند ، همیشه با رشد و پیشرفت کسب و کار “افزایش نمی یابد”.

هنگام برخورد با سه مشتری در روز ، احتمالاً می توانید همه این کارها را خودتان انجام دهید. با این حال ، با مشتریان 300 روزه ، ممکن است غرق شوید. SAFe یک دست یاری برای رهبرانی است که با ارائه چارچوبی که رشد م asثر را به عنوان یک شرکت تسهیل می کند ، این جهش را در مقیاس بزرگ انجام می دهند.

یکی از مهمترین مفاهیم در SAFe چیزی است که “تراز” نامیده می شود. احساس انطباق کارکنان با چشم انداز شرکت به عنوان قطب نمای اخلاقی آنها عمل می کند. با استفاده از این چراغ راهنما ، همه بدون توجه به چگونگی پیشرفت همه چیز در یک زمان باقی می مانند.

چندین دسته وسیع SAFe وجود دارد که همگی برای رفع نیازهای مختلف طراحی شده اند:

  • SAFe اولیه: این شکل از SAFe نیازهای یک قطار آزاد Agile را تعیین می کند. Agile Release Train یا ART کوچکترین تیم ممکن است که هنوز قادر به دستیابی به یک هدف است. Essential SAFe رفاه این تیم ها را بیش از هر چیز در اولویت قرار می دهد.
  • SAFe برای یک راه حل عالی: یک راه حل عالی SAFe تمام اصول Essential SAFe را پذیرفته و آنها را از نظر مفهومی به مقیاس کامل ارتقا می دهد. این برنامه برای حمایت از دولت و سایر سازمان ها در سطح سازمان طراحی شده است. راه حل بزرگ ، SAFe ، به دنبال تعیین استاندارد پاسخگویی برای قدرتمندترین شرکت های روی کره زمین است ، که به آنها اجازه می دهد تا تأثیر مثبت بیشتری بر همه کسانی که با آن اشتراک دارند داشته باشند. این شامل مشتریان آنها ، کارکنان خود و رهبران داخلی آنها می شود.
  • نمونه کارها SAFe: شرکت هایی که تحت این چارچوب کار می کنند با نیازهای مشتری شروع می کنند. از هر شرط جدیدی که باید برآورده شود ، چیزی به نام حماسه ریشه می گیرد. هر حماسه به وضوح با چیزی که تجارت می خواهد به آن برسد تراز شده است. به نیروی محرکی تبدیل می شود که عملکرد هر ART را تحریک می کند. این “جریان” ارزش با تمایل به حفظ “همه چیز” تنظیم می شود – تیمها تنها آنچه لازم است را با کمترین میزان ضایعات ایجاد می کنند.
  • ایمنی کامل: در نهایت ، به جامع ترین شکل SAFe می رسیم. در اینجا ، همه نیازهای احتمالی با در نظر گرفتن همه شایستگی های اصلی در نظر گرفته می شود.

ایده این است که صداقت باید در هر سطحی از یک شرکت وجود داشته باشد ، نه فقط در نام یا کلمه. این سلیقه های مختلف باعث می شود شرکت ها تنها آنچه را که واقعاً نیازهای آنها را برآورده می کند ، بپذیرند.

مطالب مرتبط: Agile در مقابل Scrum در مقابل آبشار

3. اسکرام

وقتی با تیم Scrum کار می کنید ، برنامه ریزی همه چیز است.

کار در سیلو به معنای کار طولانی مدت به تنهایی است. Scrum و Agile به طور کلی به دنبال جلوگیری از افتادن افراد تکنولوژیک در دام سبک زندگی حرفه ای عاری از همسالان و به اشتراک گذاری دانش هستند.

تیم Scrum متشکل از اسکرام مستر ، صاحب محصول و محیط توسعه دهنده آنها است. چندین “مراسم” Scrum ، مانند ایستادن روزانه بین کل تیم و جلسات فردی بین هر کارمند و اسکرام مستر ، افراد را از سوله ها بیرون می کند. مکالمه در مورد کار تیم صریح تر و رایگان تر می شود. ایده ها از فردی به شخص دیگر منتقل می شوند و همه با استفاده از تکنیک هایی مانند Scrum Poker به بهبود آنها کمک می کنند.

مشخصه های Scrum شامل یک چرخه بازخورد کوتاه و فعال ، یک رویکرد سیستماتیک برای سازماندهی کارهای دوی سرعت آینده و تشکیل تیم های کوچک و وظیفه محور است که آزادانه در شرکت به عنوان یک واحد حرکت می کنند.

این آزادی برای تسهیل کار “تکراری” در نظر گرفته شده است ، که اساساً به معنای کار واژگون ، تجدید نظر و بازاندیشی در بیشتر اوقات و تا حد امکان است. هدف تیم این است که همچنان انعطاف پذیر و مطابق با نیازهای مشتری باشد ، زیرا این نیازها ارائه شده است.

مطالب مرتبط: بهترین ابزارهای همکاری آنلاین رایگان برای کار از راه دور

و این تنها نوک کوه یخ است

اگر شما عضوی از یک تیم هستید و همه با مشکل دست و پنجه نرم می کنند ، همیشه یک برنامه تجویز کننده Agile مناسب برای کمک به افرادی مانند شما وجود خواهد داشت. اگر هیچ یک از موارد فوق در مورد شرایط شما صدق نمی کند ، توصیه می کنیم به همه چیز دیگری که کل خانواده چابک ارائه می دهند نگاهی بیندازید.

لیست تغییرات طولانی و چشمگیر است. شاید تعجب کنید که ببینید چقدر برای یادگیری برنامه نویسی چابک نیاز دارید.


افرادی که سر میز همکاری می کنند
روش برنامه نویسی انعطاف پذیر چیست؟

خواه برای برنامه نویسی درخواست می کنید یا خواهان روش کارآمدتری برای کار هستید ، باید درباره چابک بدانید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده