10
جولای

3 ویژگی جدید ویندوز 11 که آن را برای بازی عالی می کند

مایکروسافت رسما ویندوز 11 را به عنوان جانشین ویندوز 10 اعلام کرده است. اما این برای بازیکنان به چه معناست؟ ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید ویندوز 11 چه ویژگی های جدیدی در بازی به همراه دارد

Windows Gaming چیست؟

مرحله جدید خدمات بازی ویندوز کم و بیش با برنامه Xbox Companion در ویندوز 8 آغاز شد. از آن زمان ، مایکروسافت با اضافه کردن ویژگی های بازی به ویندوز ، Xbox را به عنوان چیزی خارج از سخت افزار کنسول تعریف کرده و آن را به یک مارک بازی چند پلتفرمی تبدیل کرده است. .

ویندوز 10 بسیاری از ویژگی های جدید بازی را به ارمغان آورده است به طوری که در حال حاضر یک صفحه کامل در تنظیمات ویندوز به ویژگی های بازی اختصاص دارد. این ویژگی ها شامل Game Bar ، Capture ، Broadcast و موارد دیگر است.

بنابراین ویندوز 11 چه ویژگی های بازی جدیدی را به زرادخانه خود اضافه می کند؟ تاکنون ، مایکروسافت سه ویژگی اصلی را که در ویندوز 11 کاملاً جدید گنجانده شده است ، تأیید کرده است.

1. Auto-HDR در ویندوز 11

Forza Horizon 5

تصویر: Forza Motorsport

Auto-HDR برای اولین بار برای کنسول های X / S Xbox Series ارائه شد تا HDR را برای بازی های ویدیویی بدون افزودنی های توسعه دهندگان بازی فراهم کند. در سال 2017 ، زمانی که توسعه دهندگان HDR را به عنوان آخرین نسل کنسول معرفی کردند ، فقط از چند بازی پشتیبانی کرد. اکنون با استفاده از Auto-HDR می توانید هر بازی را با HDR فعال کنید.

HDR مخفف High Dynamic Range و برخلاف SDR یا Standard Dynamic Range است. HDR با گستره رنگی بالاتر ، رنگهای واضح تر و واقع گرایانه تری را به بازی های ویدیویی شما اضافه می کند و باعث می شود مناظر حتی بهتر به نظر برسند.

مرتبط: HDR چیست و چگونه تلویزیون و نمایشگر را بهبود می بخشد؟

ویندوز 11 خودکار-HDR مانند نسخه X / S Xbox خود ، از یادگیری ماشین برای افزودن پشتیبانی HDR به بازی های ویدیویی قدیمی SDR استفاده می کند و به هزاران بازی قابل پخش در ویندوز 11 اجازه می دهد HDR.

اگرچه ، برای لذت بردن از این ویژگی ، شما به یک تلویزیون یا مانیتور نیاز دارید که از HDR پشتیبانی کند.

2. DirectStorage در ویندوز 11

Microsoft DirectStorage یک API است که به GPU اجازه می دهد داده های بازی را مستقیماً از SSD بارگیری کرده و از پردازش CPU بگذرد. با DirectStorage ، پردازنده گرافیکی داده ها را خود پردازش و از حالت فشرده خارج می کند.

به طور سنتی ، API ها داده های بازی فشرده را برای ذخیره سازی موقت به RAM می فرستند و سپس آن را به پردازنده رفع فشار می فرستند. پس از آنکه پردازنده اطلاعات بازی را از حالت فشرده خارج کرد ، آنها را دوباره به حافظه RAM می فرستد و در نهایت این پردازنده ها را برای پردازش گرافیکی برای رندر و فرافکنی ارسال می کند.

نمودار جریان داده DirectStorafe

DirectStorage داده های فشرده شده را مستقیماً به GPU ارسال می کند ، جایی که به سرعت از حالت فشرده خارج و نمایش داده می شود. این ترکیب با یک SSD سریع منجر به بارگذاری سریع داده ها و رفع فشار می شود. علاوه بر سرعت بوت سریعتر ، DirectStorage با بارگذاری اطلاعات پردازنده را رایت نمی کند و به آن فضای لازم برای انجام سایر کارها را می دهد.

مایکروسافت در حال کار بر روی Xbox Series X / S ، DirectStorage را در ویندوز 11 مستقر می کند تا سرعت بارگیری سریع و تقریباً فوری را فراهم کند و بارگذاری بازی های ویدیویی را به طرز چشمگیری کاهش دهد. DirectStorage برای به روزرسانی های بعدی در ویندوز 10 ارائه نمی شود و منحصر به فرد ویندوز 11 خواهد بود.

اگر می خواهید درباره DirectStorage بیشتر بدانید ، مقاله مفصل ما را درباره اینکه Microsoft DirectStorage چیست و چگونه سرعت بارگذاری بازی های شما را افزایش می دهد ، بخوانید.

3. اجرای عمیق برنامه Xbox در ویندوز 11

صفحه شارژ Xbox Cloud Gaming.

در حال حاضر ، با ویندوز 10 ، برنامه Xbox چیزی است که شما باید آن را جدا از Microsoft Store بارگیری و نصب کنید. برنامه Xbox Companion به شما امکان می دهد به داشبورد Xbox دسترسی پیدا کنید ، در حالی که برنامه Xbox پورتال شما برای Game Pass و بازی های رایانه ای است.

ویندوز 11 دارای برنامه Xbox و Game Pass به عنوان ویژگی های داخلی است که به مشترکان Game Pass Ultimate امکان دسترسی سریع به کاتالوگ عظیم بازی های ویدیویی به همراه Xbox Cloud Gaming را می دهد.

Cloud Gaming در حال حاضر در مرحله بتا است ، اما اکنون می توانید از آن برای پخش عناوین Game Pass با Xbox Cloud Gaming در دستگاه خود استفاده کنید ، خواه یک ابر رایانه باشد یا یک لپ تاپ اداری. تمام آنچه شما نیاز دارید یک مرورگر وب و یک اتصال اینترنتی پایدار است.

عصر طلایی بازی های ویندوز

بازی های ویدیویی به بخشی مهم از فرهنگ ما تبدیل شده است ، بنابراین بستر مناسب برای بازی و به اشتراک گذاری بازی های ویدیویی نیز مهم است.

با استفاده از Auto HDR ، DirectStorage و Game Pass ، مایکروسافت ویندوز 11 را به مکانی مناسب برای بازی تبدیل کرده است. اگرچه مقدماتی ، بازی ها تنها تمرکز مایکروسافت در ویندوز 11 نیستند. باز هم موارد دیگر وجود دارد.


ویندوز 11 روی لپ تاپ اجرا می شود
8 ویژگی جدید که ما در ویندوز 11 از آنها هیجان زده ایم

ویندوز 11 قرار است شروع شود و در اینجا برخی از ویژگی هایی است که بیشتر به دنبال آنها هستیم.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.