28
جولای

3 نکته برای گرامر به زبان انگلیسی ، که برای همه زبان آموزان پیچیده است

انگلیسی در مقایسه با سایر زبانهای خارجی (مانند آلمانی ، فرانسوی یا روسی) زبان پیچیده ای نیست ، اما هنوز هم برخی نکات دستوری وجود دارد که حتی زبان آموزان پیشرفته فارسی را گیج می کند. در این مقاله می خواهیم به سه مورد از رایج ترین این نکات دستوری اشاره کنیم.

استفاده مناسب از مقاله مشخص شده

فارسی مقاله خاصی ندارد. معادل انگلیسی این کلمه کلمه از F. اغلب زبان آموزان پیشرفته گاهی اوقات در استفاده از این مقاله خاص مشکل دارند. در اینجا چند اشتباه رایج در این زمینه آورده شده است:

1- قاعده کلی این است که از حرف معین the برای وارد کردن اسم استفاده کنید. اگر گوینده جمله مطمئن باشد که شنونده می داند از چه کسی یا چه چیزی صحبت می کند از این نماد استفاده می شود. به عنوان مثال ، تفاوت بین پسر و پسر این است که در اول فرض بر این است که گوینده می داند درباره کدام پسر صحبت می کنیم.

2. در انگلیسی ، حرف تعریف معمولاً فقط برای اسامی متداول استفاده می شود. اسامی خاص تنها در صورتی تعریف می شوند که علامت بخشی از یک کلمه باشد ، در این صورت هرگز نباید آن را از کلمه جدا کنید. به عنوان مثال ، در کلمه ایالات متحده ، حرف تعریف بخشی از نام است و هیچ قانون گرامری وجود ندارد (نام کشور های دیگر بدون حرف تعریف استفاده می شود). در مورد اسم های منفرد ، به طور کلی باید از یکی از حرفهای مشخص یا صفت استفاده کنید. در صورت جمع بودن نام ، هیچ الزامی نیست.

3- وقتی از یک جمله صفتی بعد از اسم استفاده می کنیم ، باید آن را وارد کنیم. به عنوان مثال: شخصی که خانه خریداری کرده است. در این موارد استفاده از حرف معین (a / an) صحیح نیست.

به موسسه خیریه مرجع کمک کنید

4- مقاله خاص همچنین برای نشان دادن بی نظیر بودن چیزی استفاده می شود. به عنوان مثال ، واژه ماه برای نشان دادن ماه استفاده می شود. این برای ارائه ماه نیست ، بلکه برای نشان دادن بی نظیر بودن ماه است. اگر از ماه استفاده می کنیم ، به این معنی است که منظور فیزیکی ماه (به عنوان مثال ، قمرهای دیگر سیارات) است.

انگلیسی

در جمله از ضمیر نامعین مناسب استفاده کنید

ضمایر نامشخص کلماتی هستند که برای نشان دادن گروهی از افراد و چیزهایی که هویت آنها مهم نیست استفاده می شوند. در فارسی معادل این کلمات همه هستند ، هیچکس ، همه چیز و .. در انگلیسی ، استفاده از ضمایر نامعین کمی با فارسی متفاوت است و این باعث سردرگمی زبان آموزان می شود. این امر به ویژه صادق است تفاوت این دو ضمیر هیچ و هیچ اتفاق می افتد

ضمیر نامعین هیچ چیز ضمیر منفی است و علاوه بر ضمیر بودن ، علامت منفی نیز هست. این بدان معناست که وقتی ما از هیچ چیزی در جمله استفاده نکنیم ، جمله ناخودآگاه منفی می شود و دیگر نباید از علائم منفی دیگر مانند جمله استفاده کنیم. این ضمیر در انگلیسی فقط در جملات منفی استفاده می شود و از نظر دستوری کاربرد آن صحیح نیست. البته در جملات مثبت به دلیل ماهیت منفی بودن نمی توان از آن استفاده کرد.

از طرف دیگر ، در جملات منفی می توان از هر چیزی استفاده کرد ، اما این کلمه علامت منفی نیست ، بنابراین وقتی در یک جمله منفی استفاده می شود ، جمله باید با یک علامت دیگر منفی باشد مانند. از طرف دیگر ، از همه چیز می توان در جملات و س questionsالات مثبت استفاده کرد.

اشتباهی که بیشتر فارسی زبانان مرتکب می شوند این است که در جمله ای س questionال یا علامت منفی دیگری از نادرست استفاده نمی کنند. گاهی اوقات آنها بدون انکار جمله از هر چیزی استفاده می کنند که این جمله را مثبت می کند.

انگلیسی

از زمان های دستوری صحیح استفاده کنید

زمان های گرامری به انگلیسی آنها معمولاً پیچیده هستند. این پیچیدگی تنها به فارسی زبانان محدود نمی شود و یادگیری زبان انگلیسی در سایر نقاط جهان برای زبان آموزان کمی دشوار است. در این بخش ، ما دو مورد از پیچیده ترین زمانهای انگلیسی را از نظر نحوه استفاده از آنها بررسی می کنیم.

1- زمان حال کامل مداوم: این زمان دارای ساختار دستوری نسبتاً پیچیده ای است ، اما یادگیرندگان اغلب در استفاده صحیح از آن مشکل دارند. تفاوت زیادی بین استفاده از زمان حال کامل و زمان پیوسته پیوسته وجود ندارد. یعنی یک جمله با معنی خاص را می توان با هر دو زمان ساخت. تنها تفاوت در تأکید جمله خواهد بود. اگر از زمان حال کامل استفاده شود ، تأکید در جمله بر نتیجه عمل خواهد بود ، در حالی که اگر از زمان حال کامل استفاده شود ، بر خود عمل و روند اجرای آن تأکید می شود. به مثال های زیر توجه کنید:

سالن را نقاشی کردم

سالن را رنگ آمیزی کردم

جمله های اول و دوم به یک مفهوم اشاره می کنند ، اما تأکید گوینده در جمله اول بر این واقعیت است که اتاق رنگ آمیزی شده و کار تمام شده است. اما در جمله دوم ، تأکید بر روند رنگ آمیزی اتاق است و گوینده تأکید می کند که در آن مدت اتاق را نقاشی کرده است.

2– زمان مستمر آینده کامل: این زمان از نظر کاربرد و ساختار دستوری یکی از پیچیده ترین زمان های انگلیسی است. استفاده مناسب از این زمان حتی برای دانشجویان بسیار پیشرفته نیز دشوار است. کاربر زمان آینده یک پیوستار مداوم است که در آن شما یک نقطه از زمان را مشخص می کنید و تأکید می کنید که در آن زمان از زمان شما اقدام می کنید یا در طی یک فرآیند. به مثال زیر توجه کنید:

سه سال دیگر او سی سال تدریس می کند.

در این جمله ، گوینده نقطه ای از زمان را در آینده ، یعنی سه سال آینده نشان می دهد و تأکید می کند که در آن زمان او اقدام خواهد کرد (تدریس). این جمله همچنین نشان می دهد که برخلاف آینده کامل ، این اقدام هنوز به پایان نرسیده است و ادامه خواهد داشت.

نتیجه

برای یادگیری هر زبان باید از یک فرایند گام به گام استفاده کنید. یادگیری همه نکات دستوری و ساختاری یک زبان به طور همزمان امکان پذیر نیست. سعی کنید ابتدا اصول دستور زبان را شروع کنید ، اما همیشه به یاد داشته باشید که چیزهای بیشتری برای یادگیری وجود دارد.

منبع : https://techtip.ir/