22
آگوست

3 راه برای رمزگشایی فایل ها و پوشه ها در ویندوز 10

در دنیای هک گسترده و سرقت داده های امروزی ، رمزگذاری فایل های شما یکی از چند راه ممکن برای جلوگیری از سوء استفاده از آنها است. اما یک هشدار وجود دارد: شما همچنین ممکن است بخواهید در آینده به این فایل ها دسترسی پیدا کنید. و در اینجا شما نیاز به رمزگشایی دارید.

در حقیقت ، گاهی اوقات فایل های شما بدون مجوز رمزگذاری می شوند ، مانند حمله بدافزار. خوشبختانه راه هایی برای بازیابی چنین پرونده های رمزگذاری شده وجود دارد. بیایید همه آنها را پوشش دهیم.

1. فایل های خود را با خط فرمان رمزگشایی کنید

می توانید فایل ها و پوشه های رمزگذاری شده خود را در Windows با خط فرمان ، مترجم خط فرمان به نام cmd.exe یا cmd رمزگشایی کنید.

این کار در صورتی انجام می شود که قبلاً فایل را با استفاده از دستور Cipher رمزگذاری کرده اید و از رایانه و کپی ویندوز دقیقاً به عنوان رمزگذاری استفاده می کنید. اگر از رایانه دیگری استفاده می کنید یا اخیراً Windows را مجدداً نصب کرده اید ، دیگر نمی توانید فایل های خود را رمزگشایی کنید.

مطالب مرتبط: نحوه استفاده از خط فرمان ویندوز برای رمزگذاری فایل ها

برای شروع ، یک خط فرمان بالا را باز کنید. برای انجام این کار ، وارد کنید خط فرمان که در نوار جستجوی منو را شروع کنید و خط فرمان را به عنوان مدیر باز کنید. اگر نوار جستجو را نمی بینید ، شروع به تایپ کنید و باید ظاهر شود.

اکنون زمان اجرای کد و رمزگشایی فایل های شما فرا رسیده است. برای رمزگشایی فقط پوشه اصلی ، دستور زیر را وارد کنید:

cipher /d “Path”

برای رمزگشایی یک پوشه به همراه همه زیر پوشه ها و فایل ها ، از دستور زیر استفاده کنید و “path” را با مسیر کامل پوشه ای که می خواهید رمزگشایی کنید جایگزین کنید:

cipher /d /s:"Path"

دستور رمزگذاری برای رمزگشایی فایل ها

2. رمزگشایی فایل های خواص

اگر فایل های خود را با EFS رمزگذاری کرده اید ، می توانید به راحتی آنها را از رمزگشایی کنید خواص بخش. کلیک راست روی یک فایل رمزگذاری شده و انتخاب کنید خواصبه

که در جمع برگه ، را انتخاب کنید پیشرفتهبه حالا علامت آن را بردارید برای محافظت از داده ها ، محتوا را رمزگذاری کنید جعبه رادیویی و کلیک کنید خوب گفتگوی دیگری را خواهید دید که می پرسد آیا می خواهید تغییرات را در این پوشه اعمال کنید یا تغییرات را در این پوشه ، زیر پوشه ها و فایل ها اعمال کنیدبه

آنچه را که می خواهید انتخاب کنید و انتخاب کنید باشهبه فایل های شما در چند ثانیه رمزگشایی می شوند.

3. بدافزار را با Windows Defender حذف کنید

اگر فایلهای خود را ابتدا رمزگذاری کردید مراحل بالا خوب و خوب است ، اما اگر رمزگذاری را انجام ندهید چطور؟ گاهی اوقات یک حمله مخرب فایل های شما را بدون اجازه شما رمزگذاری می کند تا شما را از اسناد خود منع کند.

در بدترین حالت ، شما با حمله باج افزار مقابله می کنید. باج افزار نوع خاصی از بدافزار است که دسترسی شما به یک دستگاه یا برخی اطلاعات خاص را مسدود می کند و سپس برای بازکردن قفل آن به باج نیاز دارد.

در این مقاله ، ما روی بدافزارهایی تمرکز می کنیم که همچنان به شما امکان می دهد وارد رایانه خود شوید. اگر نمی توانید وارد سیستم شوید و مشکوک هستید که با باج افزار برخورد دارید ، راهنمای ما را در مورد اینکه باج افزار چیست و چگونه آن را حذف کنید ، بررسی کنید. این راهنما شما را به برخی از ابزارهای رمزگشایی باج افزار می رساند که می توانند دوباره پرونده های شما را باز کنند.

برای حذف بدافزارهای ساده ، باید کامپیوتر خود را با آن اسکن کنید Windows Defenderبه برای شروع ، باز کنید تنظیمات> به روز رسانی و امنیت> Windows Defenderبه از آنجا ، روی کلیک کنید مرکز امنیتی Windows Defender را باز کنیدبه

سپس بر روی آن کلیک کنید حفاظت از ویروس و تهدید> اسکن سریعبه Windows Defender به سرعت رایانه شما را برای مشکلات اسکن می کند. همچنین می توانید یک اسکن کامل را اجرا کنید.

Windows Defender Scan Window

اگر مشکل همچنان ادامه داشت ، یکی از بهترین راه حل های آنتی ویروس رایگان را امتحان کنید و ببینید آیا چیزی پیدا می کند یا خیر.

هنگامی که آنتی ویروس بدافزار را تشخیص داد ، به نام ویروس توجه کنید. سپس به دنبال یک ابزار رمزگشایی آنلاین برای این نوع بدافزارها باشید. متأسفیم ، شما نمی توانید فایل ها را خود رمزگشایی کنید ، بنابراین برای باز کردن قفل مجدد فایل های خود باید از متخصصان کمک بخواهید.

فایل های خود را با ویندوز 10 رمزگشایی کنید

رمزگذاری یک راه خوب برای محافظت از داده های شما در برابر افتادن در دستان غیرقابل اعتماد است. با این حال ، مانند بسیاری از موارد پیچیده ، رمزگذاری یک شمشیر دو لبه است. و اگر بعداً نتوانید به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید ، می تواند مضر باشد. امیدواریم بتوانید فایل های ویندوز خود را با استفاده از یکی از این روش ها رمزگشایی کنید.


linux-partitions-encrypt
4 دلیل برای رمزگذاری پارتیشن های لینوکس

آیا به رمزگذاری درایو لینوکس خود فکر می کنید؟ این یک حرکت عاقلانه است ، اما منتظر بمانید تا جوانب مثبت و منفی را در نظر بگیرید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده