28
ژوئن

2 روش پشتیبان گیری خودکار از یک فایل Word را بیاموزید

بعضی اوقات ممکن است فراموش کنید از پرونده Word خود پشتیبان تهیه کنید. در صورت قطع برق یا مشکل رایانه ، پرونده شما ذخیره نمی شود. چند روش ساده وجود دارد که می توانید در صورت فراموش کردن محتویات Word ، به طور خودکار از پرونده Word خود پشتیبان تهیه کنید. در این مقاله ما 2 روش برای پشتیبان گیری خودکار از فایل Word خود را از Anzel Web به شما می آموزیم.

چگونه به طور خودکار از یک فایل Word پشتیبان تهیه کنیم؟

؟ نحوه پشتیبان گیری خودکار در Microsoft Word

می توانید ساعت ها روی یک فایل Microsoft Word کار کرده و یک گزارش یا پروژه مهم تهیه کنید. سپس ، قبل از ذخیره پرونده ، مشکلی در رایانه شما پیش آمد. به طور خودکار خاموش شوید یا راه اندازی مجدد کنید. به این ترتیب تمام تلاش های شما به هدر می رود! بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل پشتیبان گیری منظم از پرونده خود است. در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم که چگونه از یک فایل Word از Anzel Web پشتیبان تهیه کنید.

نحوه پشتیبان گیری خودکار از یک فایل Word

برای پشتیبان گیری خودکار از یک فایل Word آن را باز کنید. سپس روی برگه File کلیک کنید.

پشتیبان گیری خودکار از فایل Word

روی گزینه ها کلیک کنید.

پشتیبان گیری خودکار از فایل Word

اکنون در پنجره Word Options ، Advanced را کلیک کنید. بخش ذخیره را در سمت راست پیدا کنید.

پشتیبان گیری خودکار از فایل Word

بررسی کنید همیشه یک نسخه پشتیبان ایجاد کنید و تأیید را انتخاب کنید. سپس پشتیبان گیری از فایل Word بطور خودکار انجام می شود و فایلهای پشتیبان با فرمت WBK ذخیره می شوند.

اگر پرونده شما کوچک باشد ، بلافاصله مراحل پشتیبان گیری به پایان می رسد. در صورت بزرگ بودن پرونده ، این فرآیند مدت زمان زیادی طول می کشد. بهتر است تیک گزینه Allow background save را علامت بزنید تا مراحل پشتیبان گیری در پس زمینه انجام شود و می توانید به کار خود ادامه دهید. هنگام ذخیره یک نماد دیسک در نوار وضعیت ظاهر می شود. نماد با اتمام روند ناپدید می شود.

پشتیبان گیری خودکار از فایل Word

اگر روزانه تعداد زیادی فایل برای پشتیبان گیری دارید ، می توانید از برنامه Remo Backup استفاده کنید. این برنامه یک پوشه پشتیبان ایجاد می کند و هرگونه تغییر در پرونده ها نیز در این قسمت تغییر خواهد کرد.

برای یادگیری نحوه قرار دادن رمز عبور بر روی یک فایل Word ، آموزش 3 روش رمزگذاری فایل Word را بخوانید.

نحوه پشتیبان گیری از Word در OneDrive

برای پشتیبان گیری از یک فایل Word در OneDrive ، ابتدا پرونده خود را باز کنید. سپس به File> Save As بروید.

پشتیبان گیری خودکار از فایل Word

OneDrive را انتخاب کرده و پوشه مورد نظر جهت ذخیره فایل را انتخاب کنید.

پشتیبان گیری خودکار از فایل Word

ذخیره را کلیک کنید.

پشتیبان گیری خودکار از فایل Word

در سند Word ، نماد را تنظیم کنید تا به طور خودکار روشن شود.

پشتیبان گیری خودکار از فایل Word

هنگام ذخیره پرونده در OneDrive ، حالت ذخیره خودکار به طور خودکار فعال می شود. اگر هنوز فایلی را در OneDrive ذخیره نکرده اید و نماد ذخیره خودکار را روشن کرده اید ، از شما خواسته می شود که پوشه ای را انتخاب کنید.

روی نماد OneDrive در نوار وظیفه کلیک کنید تا به طور خودکار از فایل Word در OneDrive پشتیبان تهیه کنید. سپس راهنما و تنظیمات را انتخاب کنید.

پشتیبان گیری خودکار از فایل Word

سپس به تنظیمات> پشتیبان گیری> مدیریت پشتیبان گیری بروید. صفحه جدیدی باز می شود که می توانید پوشه بایگانی Word مورد نظر را انتخاب کنید.

پشتیبان گیری خودکار از فایل Word

پوشه Documents را نیز انتخاب کنید. هر پوشه ای را که می خواهید در آن پشتیبان تهیه کنید ، انتخاب کنید. سپس روی Start Backup ضربه بزنید. زمان تهیه نسخه پشتیبان به اندازه پرونده بستگی دارد.

OneDrive به طور خودکار پرونده هایی را که روی آنها کار می کنید همگام سازی می کند. برای ذخیره تغییرات بهتر است هنگام انجام این کار CTRL + S را فشار دهید. پرونده های Word را در پوشه Documents ذخیره کنید. در این صورت ، به صورت خودکار پشتیبان تهیه نمی شوند. برای دیدن پیشرفت فرآیند همگام سازی ، بر روی نماد OneDrive در نوار وظیفه رفته و روند بارگذاری را مشاهده کنید.

با وجود این روش ها ، حتماً از فایل Word خود در حافظه دیگری مانند درایو فلش یا هارد اکسترنال پشتیبان تهیه کنید.

اگر پرونده Word شما به طور ناگهانی بسته شد ، مقاله نحوه حل ناگهانی ورد را بخوانید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ، ما به شما آموزش داده ایم که به طور خودکار از پرونده های Word از Anzel Web پشتیبان تهیه کنید. برای انجام این کار از چه روشی استفاده کردید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.