رفتن به نوشته‌ها

10 نکته مفید برای پلی استیشن 5 برای افزایش تجربه خود

اگر PS5 دارید ، امیدواریم که از کتابخانه بازی ها ، کنترلر زیبا و عملکرد قدرتمند آن لذت ببرید. با این وجود ، چند روش برای افزایش تجربه PS5 شما وجود دارد که ممکن است از آنها آگاهی نداشته باشید.

بیایید نگاهی به برخی از نکات و نکات مفید بیاندازیم تا به شما کمک کنند با PlayStation 5 وقت خود را به حداکثر برسانید.

با داشتن کتابخانه بازی خاص خود ، بازی های رایگان PlayStation Plus ، بازی های PlayStation Now و موارد دیگر ، می تواند دردسری برای پیمایش در تمام بازی های شما و یافتن خواسته های شما باشد. به همین دلیل برای کاهش زمان از دست رفته هنگام پیمایش در منوها ، باید از عملکرد جستجوی PS5 خود استفاده کنید.

برای باز کردن جستجو ، را فشار دهید مثلث در حالی که در صفحه اصلی PS5 خود هستید ، به سمت راست نماد آن بروید ، سپس فشار دهید ایکس. از اینجا می توانید بازی ها ، برنامه ها ، رسانه ها و سایر پخش کننده های PSN را جستجو کنید. برای فیلتر کردن از زبانه های بالا استفاده کنید.

عملکرد جستجوی PS5

از آنجا که PS5 فقط چند بازی اخیراً شما را در صفحه اصلی نشان می دهد ، این بهترین راه برای یافتن بازی ای است که مدتی است آن را باز نکرده اید و یا بررسی عنوانی در PS Store.

2. برای صرفه جویی در فضا ، محتوای بازی های فردی را مدیریت کنید

SS5 در PS5 تنها 825 گیگابایت است و همه آن قابل استفاده نیست. با بزرگ بودن این روزهای بازی ها ، احتمالاً در کمترین زمان فضای ذخیره سازی خود را پر خواهید کرد. شما می توانید هدف قرار دهید تنظیمات> ذخیره سازی> ذخیره سازی کنسول فضای ذخیره سازی خود را مدیریت کرده و با حذف نصب بازی ها ، حذف ضبط ها و مواردی از این دست ، آن را آزاد کنید.

اما تحت بازی ها و برنامه ها یک روش برای حذف داده های استفاده نشده وجود دارد که ممکن است از آن آگاهی نداشته باشید. با بازی های خاص ، PS5 شما در واقع هر قسمت را به صورت جداگانه نصب می کند. خواهید دید مداد نماد کنار بازیهایی که از این ویژگی پشتیبانی می کنند.

PS5 قسمت های بازی را حذف کنید

به عنوان مثال ، Call of Duty: Black Ops Cold War هر سه حالت اصلی خود را به صورت بارگیری جداگانه در اختیار دارد. بنابراین ، اگر کمپین را به پایان رسانده اید و قصد پخش دوباره آن را ندارید ، می توانید آن را حذف کرده و بخشی از فضا را بازگردانید. در همین حال ، قطعاتی که هنوز بازی می کنید به طور معمول در سیستم شما باقی می مانند.

این یک روش عالی برای نگه داشتن دقیقاً آنچه را که می خواهید در سیستم خود داشته باشید بدون این که فضا را روی کل بازی تلف کنید فقط به این دلیل که بخشی از آن را دوست دارید.

3. پیش فرض های پیش فرض را برای همه بازی ها انتخاب کنید

منوی از پیش تعیین شده بازی PS5

اگر می خواهید محور Y را برای چوب کنترل بچرخانید یا زیرنویس ها را فعال کنید ، تغییر دادن این گزینه با هر بار شروع یک بازی جدید آزار دهنده است. همانطور که مشخص شد ، PS5 منویی دارد که به شما امکان می دهد گزینه های دلخواه خود را که برای همه بازی های پشتیبانی کننده این ویژگی اعمال می شوند ، انتخاب کنید.

شما آن را در پیدا خواهید کرد تنظیمات> داده های ذخیره شده و تنظیمات بازی / برنامه> از پیش تعیین شده بازی. برای توضیح به راهنمای ما برای انتخاب تنظیمات پیش فرض PS5 مراجعه کنید.

4. پخش از راه دور را تنظیم کنید

مشابه Xbox Series X | S، PS5 از پخش از راه دور پشتیبانی می کند. با این کار می توانید کتابخانه PS5 خود را روی سیستم PlayStation 4 ، رایانه یا حتی تلفن هوشمند خود پخش کنید. ارزش دارد مطمئن شوید که همه چیز را برای این کار پیکربندی کرده اید ، بنابراین وقتی می خواهید امتحان کنید آماده است.

مرتبط: نحوه استفاده از کنترلر PS5 DualSense با Mac خود

برای بررسی گزینه های پخش از راه دور PS5 ، به بروید تنظیمات> سیستم> پخش از راه دور. اینجا روشنش کن پخش از راه دور را فعال کنید لغزنده ، سپس را انتخاب کنید دستگاهی را وصل کنید. شما باید برنامه PS Remote Play را روی رایانه شخصی ، تلفن یا سایر دستگاههای PlayStation خود باز کنید و شماره ظاهر شده را وارد کنید.

PS5 پخش از راه دور را تنظیم کنید

برای لذت بردن از بازی های PS5 در سیستم های دیگر ، مراحل را دنبال کنید.

5. اطلاعیه های سیستم کنترل

به طور پیش فرض ، PS5 اعلان های زیادی ارسال می کند. برخی از آنها مفید هستند ، اما برخی دیگر فقط آزار دهنده هستند و می توانند حواس شما را هنگام بازی یا تماشای فیلم پرت کنند. بهتر است برای کاهش هشدارهای غیرضروری به پنل تنظیمات مناسب مراجعه کنید.

قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> اعلان ها دیدن. می توانید همه اعلان ها را غیرفعال کنید ، پیش نمایش ها را پنهان کنید و مدت زمان نمایش آنها را در بالا تغییر دهید. در لیست زیر ، می توانید اعلان های خاصی را تنظیم کرده و در هنگام بازی ، پخش فیلم یا پخش مخفی کنید.

PS5 اطلاعیه ها را تنظیم کنید

این منو جایی است که می توانید هنگام آنلاین شدن دوستان PlayStation خود ، هشدارها را دریافت کنید.

6. تنظیمات ثبت و اشتراک خود را تنظیم کنید

PS5 می تواند بهترین لحظات بازی شما را از طریق عکس های صفحه و فیلم ثبت کند. اگرچه این کار خارج از جعبه کار می کند ، می توانید برای تغییر اندکی تغییر عکسبرداری و به اشتراک گذاشتن عملکرد ، به یک صفحه تنظیمات مفید مراجعه کنید.

بازدید تنظیمات> ضبط و پخش برای یافتن گزینه های مناسب زیر عکس گرفتن، شما می توانید نحوه انتخاب را انتخاب کنید عنوان عملکردهای دکمه و آخرین آخرین کلیپ های ویدیویی پیش فرض این گزینه ها همچنین به شما امکان می دهد قالب های عکس و صفحه را انتخاب کنید.

نگاهی بیاندازید پخش ها اگر از کنسول خود به Twitch یا سیستم عامل دیگری انتقال می دهید ، بخش را انتخاب کنید. و زیر غنائم، کاپ قهرمانی، می توانید هنگام کسب جایزه ، تصاویر و فیلم ها را به صورت خودکار ذخیره کنید.

PS5 Auto Trophy جلب می شود

این فیلم ها می توانند فضای زیادی را از دست بدهند ، بنابراین سعی کنید خود را تنظیم کنید ذخیره فیلم های تروفی فقط فیلم های تروفی سطح بالا بسازید (یا آن را کاملاً خاموش کنید).

7. طرح مرکز کنترل را سفارشی کنید

زدن دکمه PS کنترل کننده شما مرکز کنترل را نشان می دهد ، که مجموعه ای از میانبرهای توابع مشترک است. این کار بسیار آسان است ، اما اگر بخواهید می توانید کمی سفارشی سازی را در لیست اعمال کنید.

با باز کردن مرکز کنترل ، فشار دهید تنظیمات روی کنترل کننده خود این کادرهای انتخاب برای هر مورد را نشان می دهد ، از جمله مواردی که به طور پیش فرض قابل مشاهده نیستند. علامت موردی را که نمی خواهید مشاهده کنید علامت آن را بردارید و کادرهای مورد استفاده را علامت بزنید.

مرکز کنترل تنظیمات PS5

8- از برنامه PlayStation استفاده کنید

حتی اگر از Remote Play استفاده نمی کنید ، باز هم باید برنامه PlayStation را در تلفن Android یا iPhone خود بارگیری کنید. این به شما امکان می دهد ببینید که کدام یک از دوستان آنلاین هستند و پیام می فرستند ، برای خرید بازی های جدید ، بارگیری بازی ها در کنسول خود از راه دور ، بررسی اعلان ها و موارد دیگر در فروشگاه PS گشت بزنید.

گالری تصاویر (2 تصویر)

اگر نمی خواهید در مورد همه موارد تلفن خود هشدار دریافت کنید ، می توانید اعلان ها را در برنامه PlayStation کنترل کنید.

دانلود: برنامه PlayStation برای آندروید iOS (رایگان)

9. گزینه های دسترسی را مرور کنید

کنسول های مدرن پیشرفت های چشمگیری در قابلیت دسترسی ایجاد کرده اند و به افراد بیشتری امکان می دهد از بازی های ویدیویی لذت ببرند. برای دیدن آنچه PS5 در این بخش ارائه می دهد ، مراجعه کنید تنظیمات> قابلیت دسترسی.

گزینه های دسترسی PS5

در اینجا گزینه هایی مانند رونویسی چت صوتی ، زیرنویس های بسته ، صفحه خوان و گزینه های نمایش مانند بزرگنمایی و تصحیح کور رنگ را خواهید یافت. یک گزینه قابل توجه این است تکالیف دکمه را تغییر دهید زیر کنترل کننده ها، که به شما امکان می دهد دوباره دکمه های کنترل کننده خود را در سطح سیستم پیکربندی کنید.

10. مخفی کردن اسپویلرها در محتوای مشترک

از آنجا که PS5 اشتراک گذاری رسانه با دوستان را آسان می کند ، ممکن است به طور تصادفی با یک عکس صفحه یا فیلم روبرو شوید که برخی از بازی ها را خراب می کند. برای جلوگیری از این امر ، می توانید یک فیلتر برای مخفی کردن رسانه فعال کنید که قسمت هایی از یک بازی را نشان می دهد که هنوز به آن دسترسی پیدا نکرده اید.

قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> تاریخ ذخیره شده و تنظیمات بازی / برنامه برای گزینه مربوطه. انتخاب کنید هشدارهای اسپویلر و فعال کنید در مورد اسپویلرهای بازی هشدار دهید تعویض

به طور پیش فرض ، روی این تنظیم شده است فقط اسپویلرهایی که توسط سازندگان بازی شناسایی شده اند. توصیه می کنیم این مورد را به تغییر دهید همه چیزهایی که هنوز ندیده اید.

PS5 مخفی کردن اسپویلرها

به این ترتیب ، برای عناوین پشتیبانی شده PS5 ، هیچ اشتراک یا رسانه دیگری را نمی بینید که بتواند بازی را خراب کند.

همه آنچه PS5 ارائه می دهد را امتحان کنید

اکنون شما درباره تنظیمات و ویژگی های عالی موجود در PS5 خود بیشتر می دانید. با گذشت زمان ، امیدواریم که گزینه های بیشتری از طریق به روزرسانی سیستم اضافه شوند. اما حتی اندکی پس از عرضه ، PS5 کارهای زیادی برای تحت تأثیر قرار دادن آن انجام می دهد.

در ضمن یادتان باشد که می توانید از کتابخانه عناوین PS4 در PS5 خود نیز لذت ببرید.

اعتبار تصویر: رومان کوسولاپوف / Shutterstock


انتقال داده از PS5 توصیه می شود
چگونه داده های بازی خود را از PS4 به PS5 منتقل کنیم

در اینجا تمام روش های انتقال بازی های PS4 و ذخیره اطلاعات در PS5 جدید شما وجود دارد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید