15
مه

10 مورد از بهترین برنامه های رایگان معیار برای لپ تاپ و کامپیوتر

اگر می خواهید قدرت کامپیوتر و لپ تاپ خود را آزمایش کنید ، بهتر است از برنامه های تست قدرت کامپیوتر استفاده کنید. این برنامه ها نمای کلی از عملکرد سیستم را به شما ارائه می دهند. در این مقاله از Anzel Web ما 10 مورد از بهترین برنامه ها را برای معیارهای رایگان از لپ تاپ و کامپیوتر به شما ارائه می دهیم.

کارت گرافیک ، پردازنده و … برنامه مقایسه لپ تاپ و سیستم رایانه ای

بهترین برنامه های معیار رایگان برای ویندوز

اگر فکر می کنید معیار چیست؟ باید بگویم که با محک زدن یک دستگاه خاص ، کیفیت کار این دستگاه را بررسی می کنید. اگر رایانه شما کند است و متوجه نقص عملکرد می شوید ، می توانید وضعیت آن را با معیارهای مختلف سیستم آزمایش کنید. در این مقاله از Anzel Web ما بهترین برنامه های رایگان معیار برای لپ تاپ ها و رایانه ها را به شما ارائه می دهیم.

برنامه Benchmark را برای PC CPU-Z بارگیری کنید

10 مورد از بهترین برنامه های رایگان معیار برای لپ تاپ و کامپیوتر

برنامه تست عملکرد رایانه CPU-Z یکی از بهترین نرم افزارهای معیار گذاری است. با استفاده از این برنامه می توانید سخت افزار سیستم ، به ویژه پردازنده را آزمایش کنید. همچنین امکان تست مادربرد ، RAM و کارت گرافیک نیز وجود دارد. همچنین می توانید اطلاعات مرجع را در یک فایل TXT ذخیره کنید.

نرم افزار تست قدرت لپ تاپ HWMonitor

10 مورد از بهترین برنامه های رایگان معیار برای لپ تاپ و کامپیوتر

نرم افزار تست سرعت لپ تاپ HWMonitor نیز برنامه خوبی برای Benchmark است. با استفاده از این برنامه می توانید عملکرد فعلی سیستم خود را اندازه گیری کنید. پارامترهایی که با این برنامه اندازه گیری می شوند شامل مصرف برق ، سرعت فن ، سرعت کلاک ، دما و … هستند. تمام اطلاعات بسیار ساده نمایش داده می شوند ، به طوری که حتی افرادی که در این زمینه مهارت چندانی ندارند نیز می توانند درک کنند.

سرانجام ، می توانید اطلاعات اندازه گیری را ذخیره کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اورکلاک پردازنده ها و کارت های گرافیک ، به پردازنده های اورکلاک و کارت های گرافیک رایانه مراجعه کنید.

با SiSoftware Sandra Lite از لپ تاپ خود محک بگیرید

10 مورد از بهترین برنامه های رایگان معیار برای لپ تاپ و کامپیوتر

نرم افزار تست لپ تاپ SiSoftware Sandra Lite به طور کامل دستگاه شما را ارزیابی می کند و عملکرد آن را با جزئیات کامل به شما اطلاع می دهد. با استفاده از این برنامه می توانید سخت افزارهای مختلف سیستم خود را مقایسه کنید. این برنامه دارای یک پایگاه داده اینترنتی است و اطلاعات سیستم شما را با سیستم های دیگر مقایسه می کند. با استفاده از این اطلاعات می توانید ایده هایی برای بهبود عملکرد سیستم خود بدست آورید.

سیستم بازی معیار با Speccy

10 مورد از بهترین برنامه های رایگان معیار برای لپ تاپ و کامپیوتر

نرم افزار Speccy برای آزمایش لپ تاپ های بازی یکی از محبوب ترین برنامه های معیار در بین گیمرها است. رابط کاربری این برنامه بسیار ساده است. هنگامی که برنامه را باز کردید ، می توانید مراحل آزمایش را شروع کنید. اطلاعات را بر اساس دسته بندی مرور کنید. با کلیک بر روی پارامترهای مختلف می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنها بدست آورید.

اگر می خواهید کارت گرافیک خود را اورکلاک کنید ، پیشنهاد می کنیم آموزش کامل فیلمبرداری در مورد اورکلاک کردن کارت گرافیک خود را با خیال راحت انجام دهید.

تستر سخت افزار کامپیوتر را Fraps می کند

10 مورد از بهترین برنامه های رایگان معیار برای لپ تاپ و کامپیوتر

همچنین می توانید برای معیار رایانه خود از Fraps استفاده کنید. این برنامه بیشتر مناسب افرادی است که سیستم بازی دارند. استفاده از این برنامه بسیار آسان است و به کاربر اجازه می دهد FPS سیستم را با گذشت زمان اندازه گیری کند. همچنین می توانید برای گرفتن عکس از صفحه و ضبط گیم پلی از این برنامه استفاده کنید.

برای یادگیری نحوه تعویض RAM لپ تاپ ، به آموزش تصویری گام به گام جایگزینی و به روزرسانی RAM لپ تاپ خود مراجعه کنید.

محک CPU با CineBench

10 مورد از بهترین برنامه های رایگان معیار برای لپ تاپ و کامپیوتر

برای مقایسه لپ تاپ ها می توانید از برنامه CineBench استفاده کنید. این برنامه پردازنده سیستم شما را مقایسه می کند. برخلاف سایر برنامه های بنچمارک که تمام سخت افزار سیستم شما را آزمایش می کنند ، این فقط CPU را اندازه گیری می کند و تمام اطلاعات مربوط به آن را به شما می دهد.

معیار پردازنده RealBench

10 مورد از بهترین برنامه های رایگان معیار برای لپ تاپ و کامپیوتر

همچنین می توانید برنامه Real Power را با RealBench در رایانه خود بارگیری کنید. این برنامه پردازنده سیستم شما را اندازه گیری می کند و اطلاعاتی در مورد آن به شما می دهد. این برنامه چهار آزمون مختلف را برای اندازه گیری CPU انجام می دهد. با بارگذاری اطلاعات مرجع سیستم CPU در سایت این نرم افزار ، می توانید رایانه خود را با دستگاه های هم رده مقایسه کنید.

معیار کارت گرافیک لپ تاپ با MSI Afterburner

10 مورد از بهترین برنامه های رایگان معیار برای لپ تاپ و کامپیوتر

MSI Afterburner گزینه خوبی برای آزمایش کامپیوتر دست دوم و کارت گرافیک آن است. با استفاده از این برنامه می توانید نرم افزار خود را اورکلاک کرده و کنترل کنید. این برنامه تمام پارامترهایی را که برای اندازه گیری کارت گرافیک نیز استفاده می شوند ، آزمایش می کند. این موارد شامل سرعت فن ، دما ، میزان استفاده از RAM و موارد دیگر است.

نرم افزار تست کارت گرافیک Unigine Suite

از لپ تاپ استاندارد بگیرید

Unigine Suite نرم افزاری برای تست لپ تاپ دست دوم و محک کارت های گرافیکی است. با استفاده از این برنامه می توانید از وضعیت کارت گرافیک سیستم خود مطلع شده و عملکرد آن را ارزیابی کنید. این آزمون با جزئیات کامل انجام می شود و در نهایت نتیجه به صورت طبقه بندی شده به شما نشان داده می شود.

برنامه کارت گرافیک معیار Catzilla

از لپ تاپ استاندارد بگیرید

Catzilla برنامه دیگری برای مقایسه کارت های گرافیک است. با استفاده از این برنامه رایگان می توانید کارت گرافیک خود را با جزئیات کامل تست کنید. تمام اطلاعات مربوط به محک با جزئیات کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین به شما پیشنهاد می دهد که برای بهبود عملکرد GPU چه کاری می توانید انجام دهید. با استفاده از این برنامه می توانید سیستم خود را برای اجرای بازی های مختلف نیز تست کنید.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله ما بهترین برنامه ها را برای تجزیه و تحلیل مقایسه ای لپ تاپ و کامپیوتر از Anzel Web ارائه داده ایم. سعی کردید کدام یک از این برنامه ها را مقایسه کنید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.