3
مه

10 روش برای رفع خطای “این ویدیو نمی تواند پخش شود” در Google Drive

Google Drive می تواند ابزاری مفید برای ذخیره داده ها ، عکس ها و فیلم های مهم باشد. با این حال ، گاهی اوقات ممکن است هنگام پخش فیلم در Google Drive با مشکل روبرو شوید. معمولاً با پیغام خطایی روبرو خواهید شد که حاوی “این ویدیو قابل پخش نیست” یا “اوه! هنگام پخش این ویدیو مشکلی پیش آمد. ”

دلایل زیادی در پشت این اشتباه وجود دارد. در اینجا چند روش احتمالی برای رفع این مشکل در حساب Google Drive شما آورده شده است.

1. اتصال اینترنت خود را بررسی کنید

اتصال اینترنت خود را بررسی نمایید

ابتدا اطمینان حاصل کنید که اتصال اینترنتی ثابت دارید. Google Drive برای پخش فیلم های ذخیره شده در فضای ذخیره سازی ابری شما به اینترنت پایدار و پرسرعت نیاز دارد. شما نمی توانید فیلم ها را روی اینترنت کند یا شبکه AC پخش کنید.

اگر مشکوک به سرعت اینترنت هستید ، سرعت Wi-Fi را تست کنید. اگر سرعت اینترنت شما خوب است ، ممکن است بخواهید مجدداً روتر خود را بازنشانی کرده و اتصال را تازه کنید.

2. مطمئن شوید از نوع فایل ویدیویی پشتیبانی می شود

Google Drive از قالب های مختلف ویدیویی پشتیبانی می کند ، اما نه همه. به شما امکان می دهد فیلم ها را از هر قالبی بارگذاری کنید ، اما فقط قالب های سازگار را پخش می کند. قالب های ویدیویی که می توانید در Google Drive بازی کنید شامل 3GPP ، AVI ، FLV ، MPEG4 ، MPEG-PS ، MOV ، MTS ، WebM و WMV است.

مرتبط: بهترین برنامه های مبدل فیلم برای macOS

اگر Google Drive از فیلم شما پشتیبانی نمی کند ، فقط آن را تبدیل کرده و دوباره در Google Drive بارگذاری کنید.

3. از فیلم های سرقت شده خودداری کنید

محتوای دزدان دریایی

به هیچ وجه از استفاده از Google Drive برای ذخیره یا به اشتراک گذاری محتوای دزدی دریایی خودداری کنید. اگر سعی کرده اید یک فیلم دزد دریایی پخش کنید ، ممکن است Google آن را ممنوع یا مسدود کرده باشد. Google با استفاده از هش فایل ، محتوای سرقت شده را شناسایی و مسدود می کند.

علاوه بر این ، چندین روش برای دسترسی به برنامه های کاربردی غالباً غیرقانونی و یا با قیمت های کاهش یافته از طریق سیستم عامل های قانونی وجود دارد.

4. اطمینان حاصل کنید که فیلم شما آسیب ندیده است

فقط به دلیل خراب بودن فیلم ممکن است نتوانید یک فایل ویدیویی را در Google Drive پخش کنید. در این حالت ، حتی پخش کننده های ویدیو در رایانه شما ممکن است نتوانند هنگام بارگیری فیلم ، آن را پخش کنند.

اگر دلیل این مشکل همین است ، پس نگران نباشید. چندین ابزار تعمیر فیلم وجود دارد که می تواند به شما در ترمیم فیلم های آسیب دیده کمک کند. چنین ابزاری به شما کمک می کند فیلم ها را در چندین قالب فایل مانند WMV ، AVI ، MKV ، FLV ، MPEG ، MP4 و موارد دیگر اصلاح کنید.

5- حالت ناشناس را امتحان کنید

مرور ناشناس

افزودن افزونه ها یا افزونه ها به مرورگر وب می تواند بسیار مفید باشد. با این حال ، برخی از برنامه های افزودنی ویژگی هایی را معرفی می کنند که با عملکرد پیش فرض مرورگر شما تداخل دارند. ممکن است به دلیل یکی از برنامه های افزودنی که تازه نصب کرده اید با این خطا روبرو شوید.

برای تأیید اینکه پسوند دلیل اصلی این خطا است ، حالت ناشناس را فعال کنید و ویدیوهای خود را در Google Drive پخش کنید. این حالت به شما امکان گشت و گذار خصوصی را می دهد و همه برنامه های افزودنی را غیرفعال می کند. دوباره در حالت ناشناس وارد حساب Google خود شوید و پخش ویدیو را امتحان کنید.

مرتبط: نحوه فعال کردن مرور خصوصی در مرورگر خود

اگر دیگر با خطا مواجه نشده اید ، یکی از افزونه ها مقصر است. همه افزونه ها را غیرفعال کنید و سپس آنها را دوباره یکی یکی فعال کنید – تا بفهمید چه مشکلی دارد.

6. فیلم را در یک پنجره جدید باز کنید

برای پخش فیلم ، به جای دوبار کلیک کردن ، سعی کنید آن را در پنجره جدیدی باز کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است:

 1. روی فیلم مشکل کلیک راست کرده و انتخاب کنید مرور.

 2. کلیک گزینه منو با سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

 3. انتخاب کنید در پنجره جدیدی باز کنید گزینه.

یک ویدیو را در پنجره جدید باز کنید

7. شتاب سخت افزاری را غیرفعال کنید

شتاب سخت افزاری فرآیندی است که طی آن مرورگر شما برخی کارها را در سخت افزار سیستم شما تخلیه می کند تا این کارها را تسریع کند. در این حالت ، این ویژگی به مرورگر اجازه می دهد تا از پردازنده گرافیکی (GPU) شما برای نمایش نتایج ویدئوها استفاده کرده و از آنها استفاده کند.

اگرچه شتاب سخت افزاری سرعت کار را افزایش می دهد ، اما می تواند باعث مشکلات مختلفی شود که در عملکرد مرورگر شما تداخل ایجاد می کند. برای حل این مشکل ، شتاب سخت افزار را غیرفعال کنید.

8- حافظه پنهان مرورگر و کوکی ها را پاک کنید

کوکی های مرورگر

حافظه پنهان و کوکی های مرورگر به گونه ای طراحی شده اند که مرور شما را تا حد ممکن یکپارچه می کند. کوکی ها پرونده هایی هستند که توسط سایت هایی که بازدید می کنید ایجاد می شوند. آنها با ذخیره اطلاعات مرور شما ، مرور شما را آسان می کنند. از طرف دیگر ، حافظه پنهان بخشهایی از صفحات مانند تصاویر را به خاطر می آورد ، بنابراین می توانید دفعه بعد که به سایت مراجعه کردید ، آنها را سریعتر باز کنید.

مرتبط: نحوه پاک کردن کوکی ها و حافظه پنهان در Chrome

اگرچه حافظه پنهان مرورگر و کوکی ها می توانند مرور شما را بهبود بخشند ، اما اگر به طور منظم آنها را تمیز نکنید ، می توانند بر مرورگرهای شما غلبه کنند. فقط حافظه پنهان و کوکی های مرورگر خود را پاک کنید تا مشکل خطای ویدیو و سایر مشکلات مرورگر برطرف شود. از اینجا ، دوباره وارد Google Drive شوید و ببینید آیا مشکل همچنان ادامه دارد.

9. مرورگر خود را به روز کنید

ممکن است شما از یک نسخه قدیمی مرورگر استفاده کنید که فاقد ویژگی های پیشرفته مورد نیاز برای پخش فیلم های خاص است. در این حالت ، شما باید مرورگر خود را به روز کنید.

مرورگرهای وب معمولاً هنگام بستن و باز کردن آنها به طور خودکار به روز می شوند. با این حال ، اگر مدتی مرورگر خود را نبسته اید ، ممکن است یک به روزرسانی در انتظار انجام باشد. در اینجا نحوه به روزرسانی مرورگرهای وب رایج مانند Chrome ، Firefox و Edge وجود دارد:

چگونه Chrome را به روز کنیم

 1. کلیک گزینه منو با سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

 2. قابل اعتماد و متخصص راهنما> درباره Google Chrome.

 3. برای اعمال همه به روزرسانی های موجود ، را فشار دهید راه اندازی مجدد گزینه.

Chrome را به روز کنید

چگونه می توان firefox را به روز کرد

 1. کلیک دکمه منو ( سه خط عمودی تراز شده در گوشه سمت راست بالای صفحه).

 2. قابل اعتماد و متخصص راهنما> درباره فایرفاکس.

 3. Firefox به روزرسانی ها را بررسی کرده و آنها را به طور خودکار بارگیری می کند. اصابت برای به روزرسانی فایرفاکس راه اندازی مجدد کنید برای تکمیل روند.

Firefox را به روز کنید

چگونه Edge را به روز کنیم

 1. کلیک گزینه منو با سه نقطه افقی در گوشه سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

 2. قابل اعتماد و متخصص راهنما و بازخورد> درباره Microsoft Edge.

 3. بازدید دارم دوباره راه اندازی می کنم وقتی Edge بررسی به روزرسانی را به پایان رساند.

به روز رسانی Edge

10. فیلم را روی دستگاه خود بارگیری کنید

اگر فضای دیسک کافی دارید ، می توانید یک کپی از فیلم را در رایانه خود بارگیری کنید و سپس آن را با پخش کننده ویدیوی مورد علاقه خود تماشا کنید. این مورد در صورت استفاده از برنامه Google Drive نیز اعمال می شود.

اگر وضوح تصویر فیلم یا سایر ویژگی های شما با محدودیت های Google Drive سازگار نباشد ، این مورد نیز مفید است. فقط روی فیلم کلیک راست کرده و انتخاب کنید دانلود گزینه.

در هر زمان ویدئوها را در Google Drive پخش کنید

Google Drive یک بستر ذخیره سازی ابری مناسب است ، اما دارای اشکالاتی است. ممکن است هنگام پخش فیلم های خود در Google Drive اشتباهاتی انجام داده باشید ، اما این مورد دیگر نباید باشد. امیدواریم با استفاده از یکی از راه حل های این مقاله بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

اگر مشکل همچنان ادامه داشت و می دانید ویدیوی شما با Google Drive سازگار است ، ممکن است بخواهید از مرورگر دیگری استفاده کنید. این می تواند یک روش مفید برای تعیین اینکه آیا مشکل از مرورگر است یا فیلم.


محافظت از مرورگر
7 امن ترین مرورگر نسبت به سال 2020

آیا می خواهید به صورت آنلاین ایمن باشید؟ شما باید با مرورگر خود شروع کنید. برای مدیریت امنیت آنلاین خود یکی از این مرورگرهای امن را امتحان کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.