3
مه

10 خطای میانبر که باعث بروز مشکل در ویندوز می شود!

بعضی اوقات ، به دلیل عملکرد سریع صفحه کلید ، کلیدها را به اشتباه فشار می دهید ، که می تواند منجر به سو mal عملکرد سیستم شود یا چیزی را فعال کنید که اکنون نمی دانید چگونه آن را برطرف کنید. در این مقاله از Anzel Web ، ما در مورد 10 خطای میانبر که باعث ایجاد مشکل در ویندوز می شوند بحث خواهیم کرد.

مشکلی در ضربه اشتباه کلید در ویندوز وجود دارد!

۱۰ میانبر صفحه کلید کاربران به اشتباه ادامه می دهند

ویندوز برای انجام سریعتر و بهتر کارها میانبرها و میانبرهای داخلی دارد ، اما گاهی اوقات نمی دانید که بعضی از آنها چگونه کار می کنند و وقتی کار اشتباهی انجام می دهید ، میانبرهایی دریافت می کنید. در این حالت ، یا چیزی از کار می افتد یا چیزی فعال می شود که نمی دانید چگونه آن را غیرفعال کنید. در این مقاله ، از انزل وب گرفته تا مشکلاتی که با فشار دادن میانبر صفحه کلید اشتباه در ویندوز بوجود می آیند! میردازیم. برای اطلاعات بیشتر تماشا کنید.

مشکلی در چرخاندن صفحه ویندوز وجود دارد

10 خطای میانبر که باعث بروز مشکل در ویندوز می شود!

فشار دادن میانبر صفحه کلید اشتباه در ویندوز باعث می شود صفحه به طور ناگهانی تبدیل شود. این مسئله به این دلیل رخ می دهد که کلیدهای Ctrl + Alt + را فشار دهید. برای حل این مشکل ، فقط این کلیدهای میانبر را دوباره بگیرید. برای استفاده از کلیدهای جهت دار ، کلید پیکان رو به بالا را نگه دارید.

10 خطای میانبر که باعث بروز مشکل در ویندوز می شود!

این مشکل فقط در دستگاههایی وجود دارد که کارت گرافیک Intel دارند. اگر نمی توانید مشکل میانبر صفحه کلید را برطرف کنید ، به تنظیمات و سپس سیستم بروید. حالا Display را انتخاب کنید. به پایین صفحه بروید تا مقیاس و طرح را پیدا کنید. برگه جهت گیری صفحه نمایش Landscape را به Landscape تغییر دهید.

راه حل های دیگر برای رفع این مشکل را می توان در مقاله 3 نحوه اصلاح صفحه مانیتور معکوس در ویندوز مشاهده کرد.

چرا رمز عبور اشتباه است؟ به دلیل درج Caps Lock

10 خطای میانبر که باعث بروز مشکل در ویندوز می شود!

رمز ورود اشتباه در سایت ممکن است به دلیل فعال بودن دکمه Caps Lock باشد. بعضی از صفحه کلیدها برای این دکمه چراغ دارند که با فشار دادن آنها روشن می شود. برخی از سایت ها همچنین به شما هشدار می دهند که Caps Lock روشن است. فقط کافیست این دکمه را دوباره فشار دهید تا خاموش شود.

دلیل کار نکردن شماره صفحه کلید کامپیوتر در ویندوز: Num Lock خاموش است

10 خطای میانبر که باعث بروز مشکل در ویندوز می شود!

بعضی اوقات اعداد را روی صفحه کلید فشار می دهید ، اما به جای تایپ کردن ، از آنها به عنوان کلیدهای بالا ، پایین ، چپ و راست استفاده می شود. بعضی اوقات این اعداد به هیچ وجه کار نمی کنند. دلیل این که شماره صفحه کلید کامپیوتر در ویندوز کار نمی کند ممکن است خاموش بودن کلید Num Lock باشد.

بعضی از صفحه کلیدها برای این دکمه چراغ دارند که از طریق آن می توانید خرابی قفل Num را تشخیص دهید. فقط کافیست این دکمه را دوباره فشار دهید تا روشن شود. در برخی از صفحه کلیدهایی که فاقد برگه عددی هستند ، غیرفعال کردن این کلید عملکرد برخی کلیدهای دیگر را تغییر می دهد. بعضی از صفحه کلیدها اصلاً این کلید را ندارند اما می توانند از کلید عملکرد یا کلید Fn برای فعال کردن Num Lock استفاده کنند.

با تغییر اندازه خودکار صفحه مشکل را حل کنید

10 خطای میانبر که باعث بروز مشکل در ویندوز می شود!

تغییر اندازه خودکار صفحه به دلیل پایین نگه داشتن کلید CTRL و کلید چرخش ماوس اتفاق می افتد. با این کار بزرگ و کوچک می شوید. اگر این امر به خودی خود اتفاق بیفتد ، ممکن است کلید CTRL گیر کرده باشد. برای بزرگنمایی کافیست کلید CTRL را با شماره 0 نگه دارید تا تصویر به حالت قبل برگردد.

مشکل ترک نشدن تمام صفحه را حل کنید

10 خطای میانبر که باعث بروز مشکل در ویندوز می شود!

مشکل ترک نشدن تمام صفحه به راحتی حل می شود. در بیشتر برنامه ها ، فقط F11 را فشار دهید. همچنین می توانید با استفاده از Alt + F4 به طور کامل از برنامه خارج شوید. در برخی موارد دیگر ، فقط Esc را فشار دهید.

بهترین میانبرهای صفحه کلید را می توان در بهترین میانبرهای صفحه کلید در برنامه ها و محیط های ویندوز یافت.

کلید ترکیبی اشتباه را در اکسل فشار دهید و صفحه را حرکت دهید

10 خطای میانبر که باعث بروز مشکل در ویندوز می شود!

به طور پیش فرض ، فشار دادن کلیدهای جهت دار در اکسل سلول فعلی را منتقل می کند. اگر قفل پیمایش روشن باشد ، کلیدهای جهت دار کل صفحه را تکان می دهند ، به عنوان مثال ، به پایین پیمایش کنید. بعضی از صفحه کلیدها دارای چراغ های پیمایشی هستند. اگر این چراغ روشن است ، دکمه Scroll Lock را فشار دهید تا خاموش و روشن شود. اگر نوری وجود ندارد ، یک بار این دکمه را فشار دهید و به صفحه اکسل برگردید و تغییرات را مشاهده کنید.

اکسل میانبرهای بسیاری دارد که مفیدترین آنها را می توان در ماده 35 میانبرهای مفید اکسل برای ویندوز و مک یافت.

میانبر صفحه کلید اشتباه را در Windows فشار دهید و متن را هنگام تایپ پاک کنید

10 خطای میانبر که باعث بروز مشکل در ویندوز می شود!

گاهی اوقات با وارد کردن میانبر صفحه کلید اشتباه در ویندوز ، متن بعدی که وارد می کنید حذف می شود. این مشکل به دلیل دکمه Insert رخ می دهد. در این حالت ، نمای نشانگر نیز تغییر می کند و حالت چشمک زن وجود ندارد. برای حل این مشکل ، کافیست روی دکمه Insert کلیک کنید.

با تاچ پد لپ تاپ که کار نمی کند مشکل را برطرف کنید

10 میانبر که در ویندوز مشکل ایجاد می کنند!

پد لپ تاپ به راحتی کار نمی کند و حل آن آسان است. در برخی از لپ تاپ ها ، ترکیب کلید Fn با یک دکمه دیگر صفحه لمسی را خاموش می کند. دیگران دکمه ای دارند که اگر به تنهایی فشرده شود ، صفحه لمسی از کار می افتد. برای حل مشکل تاچ پد لپ تاپ که کار نمی کند ، کافیست این دکمه را پیدا کرده و فشار دهید. در اکثر لپ تاپ ها ، این کلید F5 است و اگر همزمان Fn را فشار دهید ، صفحه لمسی خراب شده و با فشار مجدد به موقعیت اصلی خود بازمی گردد.

میانبر صفحه کلید اشتباه را در Windows فشار دهید و کلیدهای مهم را راه اندازی کنید

10 خطای میانبر که باعث بروز مشکل در ویندوز می شود!

اگر با مشکلات زیادی روبرو شوید ، بوق می شنوید ، صفحه به طور خودکار بزرگ و کوچک می شود ، متن به طور خودکار برجسته می شود و ممکن است کلیدهای مهم را فعال کرده باشید. به طور پیش فرض ، اگر 5 بار پشت سر هم کلید Shift را فشار دهید ، این حالت فعال می شود. اگر در اعلان ورودی بله را فشار دهید ، آن را فعال می کنید. برای غیرفعال کردن این ، 5 بار پشت سر هم کلید Shift را فشار دهید. سپس یک بوق خواهید شنید.

برای رفع این مشکل در ویندوز 10 ، به تنظیمات و سپس دسترسی آسان بروید. اکنون به صفحه کلید بروید و در بخش Use Sticky Keys ، علامت کلید Allow Shortcut را بزنید تا Sticky Keys راه اندازی شود.

کلیدهای سوئیچ و کلیدهای فیلتر نیز مشکلی مشابه ایجاد می کنند ، که می توانید در این بخش بررسی کنید.

فشار دادن کلید ترکیبی اشتباه و عدم امکان ورود

10 خطای میانبر که باعث بروز مشکل در ویندوز می شود!

خطاهای میانبر همیشه یک مشکل ایجاد نمی کنند و گاهی اوقات چندین مشکل را همزمان ایجاد می کنند. بعضی اوقات نمی دانید که چه کلید ترکیبی اشتباهی را فشار داده اید که باعث چنین مشکلاتی می شود. در چنین مواردی ، اطمینان حاصل کنید که طرح صفحه یا صفحه کلید را اشتباه انتخاب نکرده اید. برای جابجایی بین زبانها می توانید از Win + Space استفاده کنید. هر زبانی را که نمی خواهید بنویسید حذف کنید. برای این کار به تنظیمات و سپس Time and Language بروید. اکنون وارد تب Language شوید و زبانهای اضافی را حذف کنید.

حتی ممکن است با ایجاد میانبر و فشردن دکمه ها روی هم اشتباه نکنید ، اما دکمه ها گیر کرده و مشکلاتی را ایجاد می کنند. دکمه های CTRL ، WIN و Alt را علامت بزنید. گاهی اوقات با راه اندازی مجدد مشکل حل می شود. همیشه زیر دکمه ها را تمیز کنید تا چیزی گیر نکند و دکمه کار نکند.

نظرات و پیشنهادات شما؟

در این مقاله از Anzel Web ، به بررسی مشکلات پیش آمده با فشار دادن میانبر اشتباه صفحه کلید در ویندوز پرداختیم و راه حل هایی برای حل آنها ارائه دادیم. صفحه کلید شما چه مشکلی دارد؟ آیا توانستید این مشکل را حل کنید؟ لطفا نظرات و تجربیات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.