10 بهترین توزیع سرورهای لینوکس

لینوکس یکی از محرک های صحنه رو به رشد اینترنت است. در حقیقت ، بیش از 70٪ از کل وب سایت ها توسط یونیکس تأمین می شوند و 58٪ این تعداد را لینوکس تشکیل می دهد. تعداد زیادی از ویژگی های ارائه شده توسط توزیع های مبتنی بر Linux آنها را برای سرورهای وب ، پرونده و DNS همراه با زیرساخت های سازمانی مناسب می کند.

برای کمک به خوانندگان خود در انتخاب بهترین توزیع سرورهای لینوکس ، 10 بهترین گزینه موجود را برای شما شرح می دهیم.

توزیع کننده سرور اوبونتو

آنالوگ سرور اوبونتو مجموعه ای از ویژگی های رقابتی را ارائه می دهد که آن را برای انجام چندین کار مناسب می کند. می توانید از آن برای اجرای سرورهای وب یا سرورهای پرونده و همچنین تأمین انرژی سرویس های ابری استفاده کنید. ماهیت بسیار مقیاس پذیر اوبونتو سرور نیز آن را به گزینه ای عالی برای مشاغل نوپا تبدیل کرده است.

در زمان نگارش ، آخرین نسخه 21.04 است که تا ژانویه 2022 حفظ می شود. نسخه فعلی پشتیبانی طولانی مدت از این توزیع سرور لینوکس 20.04 LTS است. اگر به خدمات مدیریت شده یا پشتیبانی پیشرفته نیاز دارید ، می توانید از بین چندین طرح اشتراک نیز انتخاب کنید.

توزیع سرور دبیان

دبیان یکی از تأثیرگذارترین توزیع های لینوکس از نظر پایداری و سهولت استفاده است. پشتیبانی سخت افزاری گسترده آن باعث می شود تا سرورها تقریباً در هر مکانی اجرا شوند. علاوه بر این ، شعبه پایدار دبیان بهترین ویژگی های امنیتی و ارتقا package بسته ها را برای اطمینان از به روز بودن مداوم ارائه می دهد. همچنین سخت شدن سرورهای Linux شما بسیار آسان است.

دبیان نسخه های طولانی مدت پایدار (LTS) را بدون هیچ هزینه ای ارائه می دهد. آنها به مدت پنج سال پشتیبانی می کنند. مشاغل همچنین می توانند از پشتیبانی طولانی مدت (ELTS) به عنوان بخشی از پیشنهاد تجاری برخوردار شوند. با این کار پنج سال دیگر پشتیبانی به سرور کسب و کار شما اضافه می شود.

سرور لینوکس Red Hat Enterprise

Red Hat Enterprise Linux یک سیستم عامل تجاری است که مقیاس پذیری استثنایی و همچنین امنیت بالایی را ارائه می دهد. اکثریت قریب به اتفاق شرکتهای Fortune 500 از آن برای تأمین زیرساختهای IT خود استفاده می کنند. طرح های اشتراکی قوی Red Hat آن را برای معرفی فن آوری های نوظهور مناسب می کند. برای تأمین انرژی سرورهای برهنه فلزی و همچنین ماشین های مجازی ، کانتینرها و راه حل های ابری می توانید به Red Hat تکیه کنید.

نسخه های LTS این توزیع سرور لینوکس تا ده سال پشتیبانی نرم افزاری ارائه می دهند. Red Hat همچنین پشتیبانی از چرخه عمر طولانی (ELS) را به عنوان بخشی از اشتراک استاندارد یا حق بیمه آنها برای سرورهای RHEL ارائه می دهد.

سرور CentOS

CentOS یک توزیع سازمانی لینوکس است که توسط جامعه منبع باز توسعه و نگهداری می شود. CentOS بر اساس لینوکس Red Hat Enterprise ، آنچه را RHEL ارائه می دهد بدون هیچ هزینه ای ارائه می دهد. برای تأمین انرژی سرورهای تجاری و همچنین دسک تاپ و ایستگاه های کاری می توانید از CentOS استفاده کنید.

یکی از مزایای اصلی CentOS این است که به روزرسانی بسته بسیار نادر است. این امر باعث سهولت در حفظ سرورهای منسجم و کاهش خطاهای مرتبط با به روزرسانی های نرم افزار می شود. پیاده سازی امنیتی قوی CentOS ورود به آن را نیز دشوار می کند. با این حال ، به دلیل تغییر سیاست اخیر Red Hat ، پشتیبانی از CentOS ممکن است زودتر از حد انتظار پایان یابد. اگر این مسئله شما را نگران می کند ، به CentOS Stream بروید.

Suse Linux Enterprise Server

SUSE Linux Enterprise Server (SLES) یک سیستم عامل سرور قدرتمند است که بر پایداری و سهولت استفاده تمرکز دارد. همه اجزای این توزیع کننده سرور قبل از روشن شدن دقیقاً آزمایش می شوند. این امر منجر به ایجاد سیستمی امن و همگن مناسب برای تأمین انرژی فناوری های آینده می شود.

نسخه های فعلی LTS تا سیزده سال پشتیبانی از چرخه عمر را ارائه می دهند. ویرایش های مهم جدید هر 3-4 سال یک بار منتشر می شوند و هر سال نسخه های کوچک ارائه می شوند. به طور کلی برای مشاغل مناسب برای نیازهای تولیدی به سرورهای بسیار قابل تنظیم و ایمن مناسب است.

سرور Fedora

Fedora Server یک توزیع سرور مبتنی بر جامعه است که استفاده از جدیدترین بسته های نرم افزاری را در سرور شما آسان می کند. این یک چرخه عمر کوتاه دارد ، حدود سیزده ماه برای هر نسخه. با این حال ، این لوکس را انتخاب می کند از بین انواع بسته های مدیریت و ماژول ها. این می تواند مهاجرت های آینده به اکوسیستم شما را بسیار تسهیل کند.

رابط کاربری گرافیکی مبتنی بر وب کابین خلبان روند مدیریت سرور را برای مبتدیان ساده می کند. سرپرستان می توانند با استفاده از رابط کاربری ، همه جنبه های سرور خود را کنترل کنند. علاوه بر این ، درج راه حل مدیریت هویت FreeIPA به ارزیابی ریسک ، کاهش و توسعه سیاست کمک می کند.

توزیع سرور لینوکس openSUSE جهش

OpenSUSE Leap شاخه پایدار openSUSE ، یک پروژه مبتنی بر جامعه است که نرم افزار منبع باز رایگان (FOSS) را تبلیغ می کند. Leap برای انتشار ، انتشار نسخه های جدید سالانه و ارائه وصله های امنیتی بین آنها رویکرد کاملاً مشخصی دارد. این چرخه انتشار دقیق به برنامه ریزی پیش از موعد ارتقا سرور کمک می کند. به همین دلیل بسیاری از سرورهای تجاری با openSUSE Leap کار می کنند.

به علاوه ، مدیر پیکربندی YaST از طریق صفحه کنترل قوی خود ، مدیریت سرور را آسان می کند. از طرف دیگر ، ابزار خط فرمان Kiwi به سازماندهی تصاویر لینوکس برای اهداف شرکت کمک می کند. این به مدیران این امکان را می دهد تا دستگاه های تجاری برای سرورهای فلزی برهنه و همچنین ماشین آلات و ظروف مجازی ایجاد کنند.

توزیع لینوکس اوراکل

Oracle Linux مجموعه کاملی را برای شرکتهایی که به توزیع سرور لینوکس پایدار و سازگار با RHEL نیاز دارند ، ارائه می دهد. برخی از ویژگی های اصلی Oracle Linux هسته اصلی شکستنی (UEK) و خرابی نزدیک به صفر آن است. UEK تمرکز زیادی روی بهره وری ، ثبات و در دسترس بودن مداوم دارد.

علاوه بر این ، طیف گسترده ای از گزینه های استقرار ، این سرور توزیع را برای کسب و کارهای نوپا مناسب می کند. رویکرد ابر اوراکل همچنین به شرکت ها کمک می کند زیرساخت های خود را با آرامش تغییر دهند. به طور کلی ، این یک توزیع کننده سرور عالی برای استفاده شرکتی است.

Fedora CoreOS

Fedora CoreOS یک توزیع تخصصی است که برای اجرای آسان برنامه های ظرف دار طراحی شده است. این یک سیستم عامل به طور خودکار به روز شده است ، که آن را برای برنامه های وب با عملکرد بالا سودآور می کند. اولین رویکرد کانتینر Fedora CoreOS به مشاغل کمک می کند تا بارهای کاری را توزیع کرده و سریعتر مقیاس بندی کنند.

CoreOS همراه با پشتیبانی داخلی از Docker ، Podman و OpenStack همراه با سایر ابزارهای کانتینر سازی است. سه جریان انتشار متفاوت برای این توزیع کننده سرور وجود دارد که از پایدارها برای استفاده در شرکت امن ترین است.

توزیع سرور Linux نرم افزار Slackware

Slackware Linux یک توزیع پیشرفته سرور است که تمرکز زیادی روی ثبات دارد. این یکی از قدیمی ترین توزیع های سرورهای لینوکس است و پشتیبانی گسترده ای از دستگاه های سخت افزاری قدیمی دارد. علاوه بر این ، Slackware مجموعه کاملی از ابزارها را برای اجرای سرورهای وب ، فایل و نامه ارائه می دهد.

بیشتر مدیرانی که از Slackware در گذشته استفاده کرده اند می توانند پایایی را که ارائه می دهد تضمین کنند. بنابراین ، اگر به توزیع کننده سرور بسیار پایدار و کارآمد نیاز دارید ، Slackware می تواند انتخاب خوبی باشد.

توزیع سرورهای لینوکس برای شرکت ها

توزیع سرورهای لینوکس در طعم های مختلف موجود است. توزیع های سرور تجاری مانند اوبونتو ، Red Hat و SUSE Enterprise قابلیت مدیریت یکپارچه و پشتیبانی حرفه ای را دارند. در حالی که سیستم هایی مانند دبیان ، CentOS و openSUSE در حمایت از جامعه برای توسعه آنها رشد می کنند.

توزیع های سرور ذکر شده در بالا برای استفاده شرکتی مناسب است. با این حال ، اگر فقط به پروژه منبع باز بعدی خود نیاز دارید ، سعی کنید برخی از توزیع های توسعه دهنده Linux را امتحان کنید.


توسعه دهنده linux-distro
10 توزیع برتر لینوکس برای توسعه دهندگان

آیا شما آماده شروع توسعه سیستم عامل منبع باز هستید؟ در اینجا بهترین توزیع های لینوکس برای برنامه نویسی وجود دارد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

دیدگاهتان را بنویسید