22
ژوئن

گوگل موذیانه برنامه ردیابی COVID را در Android نصب کرده است

کاربران اندروید در ماساچوست متوجه شده اند که Google به طور خودکار برنامه ردیابی قرار گرفتن در معرض کشور را نصب می کند.


با برنامه ردیابی تماس بگیرید

گوگل با شکایات در مورد ادعای نصب خودکار برنامه ردیابی COVID در تلفن های Android روبرو است. کاربران ماساچوست مشاهده کرده اند که MassNotify ، برنامه ردیابی تماس دولت ، بدون تأیید بر روی دستگاه های آنها نصب شده است.

Google تأیید می کند که برنامه COVID را به طور خودکار نصب می کند

ماساچوست MassNotify را در 15 ژوئن 2021 راه اندازی کرد و کاربران خیلی زود متوجه شدند که این برنامه بی صدا به سمت دستگاه هایشان رانده می شود.

بسیاری از کاربران تنها پس از درخواست از آنها برای به روزرسانی ، متوجه می شوند که این برنامه نصب شده است. گزارش های کاربران Reddit فقط این مورد را تأیید می کند ، همچنین بررسی های تندی درباره این برنامه در فروشگاه Google Play وجود دارد.

برنامه COVID را در فروشگاه Google Play مشاهده کنید

در بیانیه ای به 9to5Google ، Google تأیید کرد که این برنامه “به طور خودکار توزیع” می کند:

ما با وزارت بهداشت عمومی ماساچوست کار می کنیم تا به کاربران اجازه دهیم سیستم اعلان قرار گرفتن در معرض را مستقیماً از تنظیمات تلفن Android خود فعال کنند. این قابلیت در تنظیمات دستگاه تعبیه شده و به طور خودکار توسط فروشگاه Google Play توزیع می شود ، بنابراین کاربران مجبور نیستند برنامه جداگانه ای بارگیری کنند.

با این حال ، گوگل همچنین گفت که “اعلان های قرار گرفتن در معرض COVID-19 فقط در صورتی فعال می شوند که کاربر آنها را فعال کند. کاربران تصمیم می گیرند که آیا این قابلیت را فعال کنند و یا اینکه آیا اطلاعات را از طریق سیستم به اشتراک می گذارند تا دیگران را در معرض خطر قرار دهند.

این بدان معناست که اگرچه ممکن است برنامه بدون رضایت نصب شود ، اما تا زمانی که کاربران اعلان های نوردهی را فعال نکنند ، ویژگی های ردیابی آن روشن نمی شود. بدیهی است که این خیلی آرامش بخش نیست.

مرتبط: روشهایی که آیفون شما می تواند در مبارزه با COVID-19 به شما کمک کند

مانند اکثر برنامه های ردیابی COVID ، MassNotify نیز کاربران را از قرار گرفتن در معرض COVID-19 آگاه می کند. هنگامی که برنامه فعال می شود ، از بلوتوث برای شناسایی سایر کاربران که به آنها پیوسته اند استفاده می کند. اگر کاربری تست COVID-19 مثبت باشد ، می تواند برنامه را هشدار دهد و برنامه به هر کاربری که مسیر خود را رد کرده اطلاع می دهد.

MassNotify با استفاده از چارچوب Exposure Notification Express ساخته شده توسط گوگل و اپل ایجاد شده است ، که قرار بود سهولت ایجاد برنامه ردیابی COVID را برای کشورها فراهم کند. ماساچوست به طرز چشمگیری در ارائه برنامه اعلان قرار گرفتن در معرض آن تأخیر می کند ، زیرا بیست و نهمین ایالت است که برنامه COVID را اجرا می کند. اما با کاهش موارد COVID و افزایش واکسن ها ، این کاربرد ممکن است از عمر مفید خود گذشته باشد.

آیا گوگل بیش از حد پیش رفت؟

هر برنامه ای که موقعیت مکانی شما را ردیابی کند بحث برانگیز خواهد بود ، مخصوصاً اگر به طور خودکار روی دستگاه شما نصب شود. خواه برنامه MassNotify شما را ملزم به پیگیری کند یا خیر ، نصب این برنامه بدون رضایت شما روی تلفن شما هنوز هم نگران کننده است.


چشم انسان با آرم Google Chrome در مرکز آن
Google Chrome چیزهای زیادی درباره شما می داند: در اینجا آنچه باید انجام شود وجود دارد

Google میزان تکان دهنده ای از داده های جمع آوری شده Chrome برای شما را فاش کرده است. چگونه می توانید حریم خصوصی خود را بصورت آنلاین حفظ کنید؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.