رفتن به نوشته‌ها

گوگل از توسعه دهندگان برنامه می خواهد که هرزنامه را در فروشگاه Play متوقف کنند

این شرکت قبلاً از تغییر عمده ای در سیاست های فروشگاه Play خبر داده بود.


Google Play

گوگل قبلاً از تغییر جدید در قوانین فروشگاه Play برای جلوگیری از استفاده نامها یا گرافیک های برنامه های ناخواسته و گمراه کننده برای توسعه دهندگان خبر داده است. این شرکت سیاست جدید را از قبل اعلام می کند تا به توسعه دهندگان فرصت دهد تا از مقررات جدید پیروی کنند.

Google می خواهد به لیست های گمراه کننده و ناخواسته لیست پخش پایان دهد

بسیاری از توسعه دهندگان برنامه ها تمایل دارند از نام های مشابه رقبای محبوب خود استفاده کنند یا از کلمات کلیدی مانند “رایگان” یا “top” در نام خود استفاده کنند. برخی از توسعه دهندگان برنامه همچنین برای تبلیغ معاملات یا نشان دادن رتبه بندی برنامه ها ، تمایل دارند از گرافیک های گمراه کننده در لیست Play Store خود استفاده کنند. این می تواند کاربران نهایی را گمراه کند و آنها را فریب دهد تا برنامه های ناخواسته یا کمتری را بر روی دستگاه های خود نصب کنند.

گوگل می خواهد به همه اینها پایان دهد ، به همین دلیل قبلاً از تغییر آینده سیاست ابرداده برنامه خبر داده است. این شرکت در پیامی در وبلاگ توسعه دهندگان اندروید گفت که از آنجا که عنوان برنامه ، نماد و نام برنامه نویس “مهمترین عناصر کشف” هستند ، از توسعه دهندگان می خواهد آنها را منحصر به فرد نگه دارند. برای انجام این کار ، تغییرات زیر را انجام دهید:

  • طول عناوین برنامه را به 30 حرف محدود کنید

  • کلمات کلیدی غیرفعال کننده عملکرد فروشگاه ، تبلیغات در نماد ، عنوان و نام برنامه نویس

  • عناصر گرافیکی را که می توانند کاربران را گمراه کنند در نماد برنامه حذف کنید

این تغییرات به این معنی است که توسعه دهندگان نمی توانند از گرافیک های گمراه کننده در نماد برنامه خود یا سایر گرافیک ها استفاده کنند ، از کلمات کلیدی یا شکلک ها به نمایندگی از برنامه ، از CAPS به نمایندگی از برنامه و موارد دیگر استفاده کنند.

Google اجازه نمی دهد برنامه ای در فروشگاه Play که با قوانین پیش رو مطابقت ندارد. این شرکت فقط امروز تغییرات را از قبل اعلام کرده و قصد دارد جزئیات بیشتری درباره این تغییر سیاست و تاریخ اجرای آن در اواخر سال جاری به اشتراک بگذارد.

گوگل امسال تغییرات زیادی را در فروشگاه Play اعلام کرده است ، از جمله کاهش کارمزد از 30٪ به 15٪.

مرتبط: ویژگی جدید فروشگاه Google Play باعث نصب سریعتر برنامه ها می شود

دستورالعمل های جدید برای تجسم دارایی برای لیست های فروشگاه Play

گوگل همچنین دستورالعمل های جدیدی را برای پیش نمایش ویژگی های گرافیک ، عکس صفحه ، فیلم و توضیحات کوتاه که توسعه دهندگان برای برجسته کردن برنامه ها و بازی ها در صفحه اصلی فروشگاه Play استفاده می کنند ، اعلام کرده است. اگر دارایی های پیش نمایش یک برنامه با این دستورالعمل ها مطابقت نداشته باشد ، توسط Google تبلیغ و توصیه نمی شود و دامنه آن را به میزان قابل توجهی محدود می کند.

به عنوان بخشی از دستورالعمل های جدید ، Google از توسعه دهندگان می خواهد اطمینان حاصل کنند که دارایی های تجسم آنها به درستی نشان دهنده و ارائه اطلاعات کافی در مورد برنامه یا بازی آنها است. دارایی ها همچنین باید بیشتر به جای استفاده از کلمات کلیدی مانند “رایگان” یا “بالا” ، روی جزئیات برنامه یا بازی تمرکز کنند.

دستورالعمل های جدید پیش نمایش دارایی از نیمه دوم سال 2021 اجرا می شود.


google-play-point ها
نقاط Google Play چیست و چگونه می توانید از آنها استفاده کنید؟

وقتی پول خود را در فروشگاه Google Play خرج می کنید ، می توانید Play Points را کسب کنید. در اینجا آنچه شما باید در مورد آنها بدانید آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید