27
ژوئن

گزینه های مقایسه شده برای دسک تاپ ، دستگاه های تلفن همراه و سخت افزار

این که آیا شما تازه کار خود را با ارزهای رمزپایه آغاز کرده اید و یا چندین رمز مختلف را جمع آوری کرده اید ، انتخاب کیف پول دیجیتال شما می تواند تأثیر زیادی در امنیت بلند مدت دارایی های شما داشته باشد.

اوراق بهادار ارز رمزنگاری شده امروزه تقریباً یک پنی است که هرکدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند. قبل از اینکه بدانید کدام کیف پول مناسب شماست ، به همین دلیل ابتدا باید به فکر تهیه آن باشید.

چرا از کیف پول خصوصی برای ارز رمزنگاری شده استفاده می کنیم؟

برخلاف اکثر کلاسهای دیگر دارایی ، ارز رمزنگاری شده برای افراد طراحی شده است ، نه مشاغل بزرگ و شرکتهای بزرگ. به عبارت دیگر ، می توانید به طور کامل از توکن های دیجیتال خود مراقبت کنید ، و هرگونه وابستگی به اشخاص ثالث یا واسطه ها را از بین ببرید. این شاید تعجب آور نباشد ، زیرا جنبش رمز ارز در اصل بر اساس ایده تمرکززدایی ثروت بنا شده بود.

با این حال ، دلایل عملی نیز وجود دارد که شما باید ثروت ارزهای رمزنگاری شده خود را در کیف پول خصوصی نگه دارید. از زمان ایجاد بیت کوین در سال 2009 ، مبادله ارزهای دیجیتال توسط هکرها و سایر مشارکت کنندگان مخرب بی رحمانه انجام شده است.

تا همین اواخر ، این سایتها تا حد زیادی تنظیم نشده بودند و محافظت کمی از کاربران خود داشتند. گفته می شود که شیوه های ناامنی امنیتی و هک ها تنها در سال 2019 عامل ضرر ارزهای رمزپایه حدود 4 میلیارد دلار بوده است.

برداشت ارز رمزنگاری شده خود از صرافی سود قابل توجهی را برای شما ایجاد می کند. علاوه بر این ، با داشتن یک کیف پول کاغذی آفلاین ، حتی می توانید مهاجمان را نتوانید ثروت ارز رمزنگاری شده شما را ببینند ، چه رسد به دسترسی به آن.

بنابراین کدامیک از اوراق بهادار ارز رمزپایه بهترین است؟

نمونه کارها برای ارزهای رمزپایه دسک تاپ

1. الکتروماتیک

صفحه اصلی کیف پول الکتروم

اگر به دنبال کیف پول فقط بیت کوین در رایانه رومیزی خود هستید ، Electrum بهترین شرط شماست. این کیف پول برای اولین بار در سال 2011 راه اندازی شد ، شاید محبوب ترین کیف پول در بین علاقه مندان باشد. دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد ، از جمله اینکه منبع آزاد Electrum کاملاً منبع باز است و ویژگی های بسیاری را ارائه می دهد.

Electrum ویژگی های امنیتی چشمگیری را ارائه می دهد – از جمله پشتیبانی رمز عبور ، چند کیف پول و احراز هویت دو عاملی. انواع یا چنگالهای Electrum نیز وجود دارد – درصورت نیاز به ذخیره Litecoin (Electrum-LTC) یا DASH (Electrum-DASH).

تنها نقطه ضعف Electrum این است که رابط کاربری آن می تواند کمی مفید باشد – مخصوصاً اگر قبلاً هرگز از کیف پول دیگری استفاده نکرده اید.

2. کیف پول وسابی

تابلوی امتیازات کیف پول واسابی

اگر راحتی کاربری لازم باشد ، کیف پول Wasabi یکی دیگر از برنامه های کیف پول منبع باز رایگان بیت کوین برای دسک تاپ است. این از بسیاری از ویژگی های مشابه که Electrum را به بهترین انتخاب ما تبدیل می کند پشتیبانی می کند.

3. MetaMask

نمای گسترده Metamask

برای Ethereum ، نزدیکترین آنالوگ کیف پولهای فوق الذکر MetaMask خواهد بود. برخلاف Electrum و Wasabi ، MetaMask یک برنامه کیف پول قابل بارگیری نیست. درعوض ، با کیف پول خود از طریق پسوند مرورگر ارتباط برقرار می کنید. مزیت این روش این است که MetaMask تقریباً در هر دستگاه مدرنی که دارای مرورگر وب است ، از جمله Chromebook ، قابل استفاده است.

MetaMask همچنین شامل پشتیبانی طبیعی از توکن های ساخته شده بر روی بلاک چین Ethereum است – بنابراین می توانید از همان کیف پول برای ذخیره صدها دارایی دیگر استفاده کنید. بسیاری از توکن های معروف از این معیارها برخوردار هستند ، از جمله Chainlink ، Uniswap ، Vechain و USD Coin ، برای ذکر چند مورد.

افتخارات

اگر به دنبال طیف وسیع تری از ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده هستید ، قطعاً برای راحتی کار باید تجارت کنید. کیف پول هایی مانند Jaxx و Exodus می توانند ده ها رمز را در یک زمان ذخیره کنند و قیمت ندارند ، اما منبع باز نیستند و در برخی موارد عملکرد محدودی دارند. با گفتن این موارد ، آنها به رابط کاربری و طراحی عالی خود افتخار می کنند – اگر تازه وارد ارز رمزنگاری شوید ، ناوبری را آسان تر می کنید.

کیف پول های موبایل برای ارز رمزنگاری شده

1. کیف پول سامورایی

صفحات مختلف کیف پول سامورایی

Samourai Wallet یک برنامه موبایل نسبتاً جدید اما کاملاً منبع باز است که در چند سال گذشته در جامعه بیت کوین محبوبیت پیدا کرده است. مانند دسک تاپ Electrum ، بسیار غنی از ویژگی است – از جمله ویژگی های منحصر به فرد حریم خصوصی مانند CoinJoin.

2. کیف پول Coinbase

کیف پول Coinbase

3. نمونه کارها Ethereum: MetaMask و MyEtherWallet

انتخاب کیف پول Ethereum برای دستگاه های تلفن همراه به همان اندازه غنی است. MetaMask و MyEtherWallet (MEW) کیف پول های منبع باز شناخته شده ای هستند که می توانید هم در Android و هم در iOS پیدا کنید. با این حال ، اگر به کیف پول منبع باز خود نیاز ندارید ، شاید ارزش داشته باشد که به کیف پول Coinbase نگاهی بیندازید. اگرچه فاقد برخی از ویژگی های پیشرفته تری است که در Electrum و MetaMask یافت می شود ، اما زمینه راحتی و امنیت را ارائه می دهد.

از نظر امنیت ، این کیف پول احتمالاً تنها کیف پول موبایلی است که توسط یک شرکت ثبت شده آمریکایی متعلق و توسعه یافته است. برای بارگیری و استفاده از این برنامه نیازی نیست که کاربر Coinbase باشید ، اما اگر اینگونه هستید ، برای انتقال آسانتر کیف پول نیز می تواند به حساب شما پیوند داده شود.

برنامه هنگام راه اندازی یک کیف پول منحصر به فرد ایجاد می کند – بنابراین حتی اگر Coinbase وارد شود ، نشانه های شما دست نخورده باقی می مانند.

کیف پول های سخت افزاری: Trezor در مقابل Ledger

Trezor و Ledger به طور واقعی تولیدکنندگان کیف پول های سخت افزاری در صنعت ارزهای رمزنگاری شده هستند – و دلیل خوبی هم دارد. هر دو چندین سال است که وجود داشته و با موفقیت در برابر تلاشهای متعدد برای بهره برداری مقاومت کرده اند. تاکنون محصولات هیچ شرکتی از نظر امنیتی نقص اساسی نداشته اند.

کتاب سخت افزار کتاب حسابداری

Ledger Nano S و Trezor One با قیمت تقریبی یکسان ارزان ترین امتیازات را برای ورود به دنیای کیف پول های سخت افزاری ارائه می دهند. هر یک از آنها امنیت دارایی قابل توجهی را ارائه می دهند ، زیرا ارز رمزنگاری شده شما کاملاً از دستگاه های آسیب پذیر مانند تلفن ، دسک تاپ یا لپ تاپ شما جدا شده است. خطر از دست دادن دستگاه به کنار ، هیچ راهی مطمئن تر از داشتن یکی از این کیف پول ها برای نگه داشتن ارز رمزنگاری شده نیست.

پشتیبانی از رمز ارزهای دیجیتال در دستگاه های مختلف متفاوت است ، بنابراین برای اطلاعات بیشتر حتما وب سایت سازنده را بررسی کنید. مهم نیست که کدام دستگاه را انتخاب می کنید ، به احتمال زیاد حاوی ده ها نویسه باشد – بیش از هر برنامه دسک تاپ یا کیف پول تلفن همراه.

از کیف پول خود محافظت کنید

صرف نظر از بستری که کیف پول شما در آن زندگی می کند – سخت افزار رومیزی ، موبایل یا گسسته – مسئولیت تأمین ثروت فقط به عهده شما است. برای اطمینان از اینکه ارز رمزنگاری شده شما ایمن نیست ، مطمئن شوید که از عبارت بازیابی کیف پول یا کلمات اولیه پشتیبان تهیه کرده اید. به این ترتیب می توانید کیف پول خود را در دستگاه دیگری بازیابی کنید ، حتی در صورت سرقت یا از دست دادن آن.

همچنین ، اگر کیف پول شما از آن پشتیبانی می کند ، تأیید اعتبار دو عاملی و سایر ویژگی های امنیتی را در نظر بگیرید. انتظار می رود تقریباً 20٪ از کل بیت کوین ها ، تقریباً 200 میلیارد دلار ، به دلیل از دست رفتن رمزهای عبور ، کلیدها یا دانه های بازیابی ، برای همیشه از بین بروند. همانطور که جامعه مشتاقان تقریباً یک دهه است اعلام کرده اند: “نه کلیدهای شما ، نه رمزنگاری شما.”

اعتبار تصویر: LEEROY / Pixabay Agency


رمزنگاری سبز
5 گزینه برتر برای بیت کوین های سازگار با محیط زیست

مدارک زیست محیطی بیت کوین تحت کنترل است. آیا گزینه های پایداری برای ارز رمزپایه وجود دارد؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.