27
ژوئن

کوبی چی بود و چه اتفاقی برای نمایش های او افتاد؟

Roku پیشنهاد جدیدی به نام Roku Originals دارد که متشکل از چندین نمایش است که در ابتدا یک سال زودتر از Quibi راه اندازی شده بود. و در حالی که تعداد کمی از مردم این نمایش های Quibi را تماشا می کردند ، بسیاری زندگی جدیدی را در پلت فرم Roku پیدا کردند که کره چشم بیشتر از Quibi را ارائه می دهد.

Quibi دقیقاً چه بود و کجا رفت؟ این یک داستان طولانی است که احتمالاً دهها سال ذکر خواهد شد هنگامی که در مورد شرم آورترین شکست های هالیوود صحبت می شود.

کوبی چی بود؟

وب سایت و شعار Quibi

Quibi اولین بار در سال 2018 با نام NewTV معرفی شد. سرانجام ، نام به Quibi تغییر یافت که مخفف آن “سریع گاز گرفتن” بود. نکته منفی این بود که برای جلب توجه جوانان در حال حرکت ، تمام قسمت های نمایش های Quibi 10 دقیقه یا کمتر به طول می انجامد. همچنین ، حداقل در هنگام راه اندازی فقط برای دستگاه های تلفن همراه در دسترس خواهد بود.

دلیل این باور وجود داشت که کوبی قول داده است. این شرکت قبل از راه اندازی 1.75 میلیارد دلار سرمایه جمع کرد و بنیانگذار آن ، جفری کاتزنبرگ ، سالها مدیر اجرایی هالیوود بود ، ابتدا با دیزنی و سپس به عنوان یکی از بنیانگذاران DreamWorks. بعداً این شرکت مگ ویتمن ، مدیر اجرایی سابق را در eBay و هیولت پاکارد به عنوان مدیر عامل شرکت

این شرکت بعداً اعلام کرد که در حال کار با بسیاری از سازندگان مشهور نمایش های اصلی از جمله کوین هارت ، کریسی تیگن ، سوفی ترنر و تیم در 60 دقیقه است.

Quibi شروع ناموزونی داشت

https://www.youtube.com/watch؟v=owCoN83V1BE

در حالی که Quibi در حال آماده سازی برای راه اندازی در بهار سال 2020 بود ، نشانه های زیادی وجود داشت که همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود. اول ، درک عموم مردم از چیستی Quibi یا نحوه کار آن بسیار کم بود و به زودی اجماع درباره احمقانه بودن این نام به وجود آمد.

سپس ، قبل از راه اندازی برنامه ریزی شده در 6 آوریل 2020 ، همه گیری ویروس کرونا آغاز شد و با دستورات موجود در خانه ، مشخص شد که اخلاق متحرکی که Quibi برنامه ریزی کرده بود مدت طولانی روی کارت نخواهد بود. اما این شرکت به جای کاهش سرعت ، به کار خود ادامه داد.

در حالی که برخی از نمایش ها ، مانند Tiger King و Queen’s Gambit نتفلیکس ، در دوره ای که اکثر آمریکا در خانه ماندند ، بازدیدهای مهمی بود ، اما هیچ چیز در Quibi به یک موفقیت دهان به دهان تبدیل نشد. این امر تا حدی به این دلیل بود که نرم افزار Quibi اجازه تصویری از تصویر یا ضبط صفحه را برای ضبط الگوهای رفتاری نمی داد.

تنها لحظه ویروسی ماه های ابتدایی Quibi مربوط به نمایش بود که در آن Rachel Brosnahan با دست طلایی خود وسواس داشت و حتی این محدودیت های Quibi بسیار آموزنده بود. این ویروسی بود زیرا مردم آن را مسخره می کردند و توزیع ویدئو فقط از نظر فناوری امکان پذیر بود زیرا کسی از یک تلفن با تلفن دیگری فیلمبرداری می کند.

این همچنین به Quibi لطمه می زند که یک دوره آزمایشی 90 روزه را ارائه می دهد ، بسیار بیشتر از بیشتر رقبا ، بنابراین بیشتر مشترکانی که حتی برای استفاده از این سرویس هزینه ای پرداخت نمی کنند.

مرگ کیبی

نشانه های بد دیگری نیز در زندگی کوبی وجود داشت. از این شرکت توسط یک توسعه دهنده نرم افزار به نام Eko شکایت شد که وی ادعا می کند فناوری Turnstile Quibi توسط آنها انتخاب شده است. و چندین مقاله عالی مجله ، از جمله مقاله ای در مجله نیویورک ، وجود داشت که پر از جزئیات ترسناک بود.

به نظر می رسد که نه تنها امتیازات Quibi بسیار پایین است ، بلکه اختلال در عملکرد شرکت نیز وجود دارد. کاتزنبرگ ، که بنیانگذار یک شرکت فناوری است ، همچنین گزارش شده است که اطلاعات زیادی در مورد این فناوری ندارد ، و خواستار چاپ ایمیل های خود قبل از خواندن آنها است.

در 21 اکتبر سال 2020 ، فقط شش ماه پس از راه اندازی ، Quibi اعلام کرد که در حال تعطیل شدن است. تعلیق واقعی این سرویس در ماه دسامبر انجام شد.

Quibi به عنوان Roku دوباره متولد می شود

منو در Roku Originals

Quibi ممکن است مرده باشد ، اما برنامه نویسی آن زنده مانده است. در ژانویه 2021 ، روکو اعلام کرد که کتابخانه نمایشگاه های Quibi را به دست آورده است. نام Quibi به نفع Roku Originals پس گرفته خواهد شد.

حدود 30 نمایش در ماه مه 2021 در Quibi آغاز به کار کرد. ماه بعد ، Deadline گزارش داد که در دو هفته اول Roku ، نمایش ها بیش از کل زندگی Quibi دیده شده است.

سریال کوین هارت ، Die Hart اولین نمایش قبلی کوبی بود که توسط Roku احیا شد.

مرتبط: هر آنچه در مورد Roku Originals باید بدانید

درسهایی از تجربه Quibi

از آنچه برای Quibi اتفاق افتاده چه درسهایی می توان آموخت؟ در این میان این است که اگر قرار است یک شرکت فناوری راه اندازی کنید ، باید این کار را با افراد مسئولی که این فناوری را می دانند انجام دهید. همچنین ، فقط به این دلیل که میلیاردها دلار سرمایه دارید و با ستاره های بزرگ کار کرده اید ، به این معنی نیست که اگر برنامه کاری شما متناسب با تماشای نمایش ها نیست ، باید موفق شوید.


برنامه Quibi در تلفن شما
ظهور و سقوط Quibi: چه مشکلی وجود دارد؟

قرار بود Quibi جدیدترین سرویس پخش جریانی جدید باشد ، اما خراب شد و سوخت. چی شد؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.