23
مه

کنترل از راه دور جدید Apple TV Siri از iPod Click Wheel الهام گرفته شده است

اگر فکر می کنید کمی نوستالژیک به نظر می رسد ، اکنون می دانید چرا.


تلویزیون اپل

چه شایعات مربوط به بازگشت شارژر MacBook MagSafe باشد و چه برای معرفی مجدد گزینه های رنگارنگ iMac برای اولین بار در حدود 20 سال گذشته ، به نظر نمی رسد طراحان اپل از این که در گذشته حکایت کنند برای ترساندن آینده می ترسند.

به نظر می رسد این روند با طراحی مجدد Siri Remote برای Apple TV 4K تازه منتشر شده در سال 2021 ادامه داشته باشد. به دنبال الهام از جایگزینی Siri Remote قبلی ، که یکی از اختلاف انگیزترین طرح ها در تاریخ اپل است ، ظاهراً طراحان اپل از بخشی نمادین از طراحی گذشته اپل: چرخ کلیک از iPod اصلی.

دلتنگی مفید

تیم Tuerdal ، معاون رئیس بازاریابی محصولات صوتی و خانگی اپل ، در گفتگو با روزنامه اکسپرس انگلیس ، گفت:

اگر به آن فکر می کنید ، زیرا برای اولین بار ما فرمت های درخواستی از جمله VCR ها و DVD ها را داشتیم ، ما با این نوع کنترل سرعت 2X ، 4X ، 8X روبرو هستیم و این فقط بصری یا مفیدی نیست. شما همیشه فراتر می روید و سپس سعی می کنید به یک نکته بازگردید.

پس از اختراع این طرح گرد ، فکر کردیم که بسیار شبیه iPod است [click] چرخ ، بنابراین چه چیزی واقعاً می تواند به مردم در استفاده از تلویزیون خود از چنین رابطی کمک کند؟ تصفیه ویدئو به یک امر طبیعی تبدیل شده است ، سردبیران حرفه ای اغلب از این کنترل های آهسته دویدن استفاده می کنند که کاملاً قدرتمند هستند و آوردن این اتاق به اتاق نشیمن افراد واقعاً خوب است. این فوق العاده دقیق است و من نمی توانم صبر کنم تا مشتری ها دست به کار شوند.

چرخ کلیک اصلی iPod ، حدود سال 2001 ، دسترسی به فهرست آهنگ های خود را به همراه قابلیت عقب گرداندن یا ارسال سریع در صورت لزوم برای کاربران بسیار آسان می کند. این قطعه مورد علاقه طراحی اپل بود ، و احیای مجدد آن برای اپل کاملا منطقی است – و نه فقط به دلایل نوستالژیک.

چرخ کلیک برمی گردد

اپل در مورد قبلی بازگشت چرخ کلیک را در نظر گرفته است. هنگام توسعه رابط کاربری برای آیفون اصلی ، مهندسان اپل در واقع نمونه ای را مدل کردند که دارای چرخ کلیک باشد به عنوان وسیله ای برای پیمایش رابط و حتی شماره گیری شماره ها. خوشبختانه سرهای خنک کننده غالب شد و اپل نسخه بسیار لمسی گرا را که طرفداران آن را می شناسند و دوست دارند ، دنبال کرد.

هنوز هم ، پرش از تلویزیون و فیلم ها مشکلی نیست که کاملاً با پرش از آهنگ ها متفاوت باشد ، بنابراین جای تعجب نیست که ببینید این عنصر رابط با اشتیاق برمی گردد.

به عبارت دیگر ، اپل دلیلی برای کشف مجدد چرخ نمی دید. نیمه بازی کاملاً با کلمات طراحی شده است.


Apple TV و iPhone در طی مراحل کالیبراسیون در مقابل پس زمینه کالیبراسیون صفحه سنتی.
نحوه استفاده از iPhone برای کالیبره کردن رنگهای Apple TV

تلویزیون های اپل اکنون با یک ویژگی ارائه می شوند که به شما امکان می دهد رنگ ها را با استفاده از آیفون خود درجه بندی کنید. در اینجا دقیقاً نحوه انجام این کار آمده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.