7
آوریل

کلاهبرداران وانمود کردند که مایکروسافت هستند و در سال 2020 بیشترین میزان را افزایش دادند.

COVID-19 روش جدیدی برای کار ایجاد کرد و کلاهبرداران می خواستند از آن استفاده کنند.


کلاهبرداری با استفاده از مایکروسافت و زوم به عنوان هویت

شما احتمالاً آن ایمیل هایی را دیده اید که یک کلاهبردار وانمود می کند یک شرکت خاص است ، اما آیا تا به حال فکر کرده اید که کدام شرکت ها بیشترین نمایندگی را دارند؟ همانطور که مشخص شد ، 2020 سال کلاهبرداری های مایکروسافت و زوم است ، زیرا اثرات COVID-19 شیوه استفاده از اینترنت را تغییر داد.

چرا کلاهبرداران مایکروسافت و زوم را در سال 2020 دوست داشتند

AtlasVPN گزارش می دهد که کلاهبرداران در سال 2020 چگونه کار کردند و کدام شرکت ها را به عنوان پوشش خود انتخاب کردند. 69.77٪ کلاهبرداران خود را به مایکروسافت معرفی کردند ، در حالی که زوم با 9.3٪ سهام در جایگاه دوم قرار گرفت.

موج عظیمی از کلاهبرداران که این شرکت ها را پنهان می کنند ، فناوری را به خط مقدم صنعت ایمیل فیشینگ سوق داده است. فناوری 71.8٪ از توجه کلاهبرداران را به خود جلب کرده و ارتباطات از راه دور با 13.8٪ در جایگاه دوم قرار گرفته است.

پس چرا مایکروسافت و زوم مقام اول را به خود اختصاص دادند؟ اگر به رویدادهای مهمی که در سال 2020 اتفاق افتاده است برگردید ، بزرگترین رویداد گسترش COVID-19 در سراسر جهان و فشار دادن مردم به کار از خانه است. این به معنای تغییر در نحوه انجام کارها توسط مردم بود.

به یاد می آورید وقتی همه می خواستند معاشرت و دیدار کنند در حالی که همه در خانه بودند؟ اگر این کار را انجام دهید ، ممکن است به یاد داشته باشید که دو بازیکن بزرگ در صحنه کنفرانس از راه دور Microsoft Teams و Zoom بودند.

در میان وحشت افرادی که سعی در سازماندهی آنلاین دارند ، کلاهبرداران به لغزش افتادند و شروع به ارسال ایمیل هایی با عنوان Microsoft و Zoom کردند. با توجه به نحوه برخورد مردم با فناوری ، احتمالاً با یک ایمیل جعلی روبرو می شوند.

مرتبط: کاربران تیم های Microsoft به هدف فیشینگ تبدیل می شوند

به همین ترتیب ، جالب خواهد بود که آیا مایکروسافت و زوم در بین کلاهبرداران محبوب می شوند ، زیرا اثرات COVID-19 کمرنگ می شود. مایکروسافت همچنان می تواند موقعیت خود را در رأس خود حفظ کند ، زیرا کلاهبرداران خوشحال هستند که از نام شرکت برای کارهای دیگر مانند کلاهبرداری فنی استفاده می کنند.

مرتبط: در مورد کلاهبرداری پشتیبانی فنی ویندوز چه کاری باید انجام دهید؟

با این حال ، با توجه به اینکه همه با زوم تسویه حساب کرده اند یا سرویس دیگری برای استفاده پیدا کرده اند ، کلاهبرداران ممکن است به مراتع سرسبزتر کوچ کنند. باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا زوم هنگام ورود گزارش 2021 از نمودار سقوط می کند یا خیر.

ماسک زدن نمای کلاهبردار

در سال 2020 ، مایکروسافت و زوم به دلیل هجوم ناگهانی کارگران از راه دور ، به بهترین لباس مجلسی های کلاهبردار تبدیل شدند. البته ، آنها تنها شرکتهایی نیستند که کلاهبرداران از آن استفاده می کنند ، بنابراین بدون توجه به اینکه کلاهبرداری بعدی حل شود ، هوشیار باشید.

اگر در نهایت با یک ایمیل فیشینگ مواجه شدید ، این پایان جهان نیست. اقدامات زیادی می توانید انجام دهید ، از اسکن رایانه برای یافتن ویروس گرفته تا تغییر رمزهای ورودی ورودی شما.

اعتبار تصویر: Sander van der Werf / Shutterstock.com


ماهی صید شده
چه کاری باید انجام دهید بعد از اینکه دچار حمله فیشینگ شدید

شما گرفتار فیشینگ شده اید. الان چه کار باید بکنی؟ چگونه می توانید از آسیب بیشتر جلوگیری کنید؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.