26
ژوئن

چگونه هکرها رمزعبور Wi-Fi شما را می دزدند و چگونه می توان آن را متوقف کرد

رمز ورود Wi-Fi شما برای امنیت مهم است. از این گذشته ، اگر منقضی شود ، افراد می توانند به شبکه شما پرش کنند و با اتصال به اینترنت شما هر کاری را که می خواهند انجام دهند. با این حال ، روش هایی وجود دارد که مردم برای برداشتن رمز ورود شما و استفاده از اتصال شما به دلخواه خود استفاده می کنند.

هکرها می دانند که چگونه رمز عبور Wi-Fi شما را هک کنند. در اینجا چگونگی حمله یك نفر به Wi-Fi شما ، نحوه سرقت رمز ورود شما و كاری كه می تواند با آن انجام دهد وجود دارد.

چرا هکرها رمزعبور Wi-Fi شما را می خواهند

اگر یک هکر برای شبکه Wi-Fi شما رمز عبور دریافت کند ، می تواند با استفاده از اتصال اینترنتی شما هر کاری را که می خواهد انجام دهد. این می تواند از استفاده از داده های شما برای پخش جریانی فیلم ها و بارگیری پرونده ها گرفته تا فعالیت غیرقانونی باشد.

همچنین ، ورود به روتر خود اولین قدم برای دسترسی به دستگاه های موجود در آن است. اگر از هارد دیسک های متصل به شبکه استفاده می کنید ، یک هکر علاقه مند است به روتر شما سر بزند و به دنبال اطلاعات حساس باشد.

روش های زیادی وجود دارد که یک هکر می تواند روتر را هدف قرار دهد ، اما ما به طور خاص بر روی چگونگی دستیابی به رمز عبور Wi-Fi شما متمرکز هستیم. این روش حمله برای استفاده از رمز عبور برای اتصال به شبکه Wi-Fi شما نیاز دارد که هکر از نظر جسمی به خانه شما نزدیک باشد.

اما “از نظر جسمی نزدیک” چقدر نزدیک است. اگر تا به حال یک لپ تاپ در باغ بیرون آورده اید ، احتمالاً دیده اید که هرچه جلوتر می روید ، اتصال ضعیف می شود. در پایان ، شما اصلاً ارتباطی دریافت نمی کنید.

وقتی کسی بخواهد از شبکه Wi-Fi شما استفاده کند ، از همان اتصال استفاده خواهد کرد. به همین ترتیب ، مکان های احتمالی آنها محدود به همسایگان و شاید همسایگان همسایگان شما است. اگر در آپارتمان زندگی می کنید ، خانه های اطراف شما احتمالاً ارتباط خوبی با Wi-Fi شما دارند.

چگونه هکرها رمزعبورهای Wi-Fi را از همسایگان دریافت می کنند

اگر به همسایگان خود کاملا اعتماد دارید ، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنید آنها سعی می کنند شبکه شما را هک کنند. با این حال ، اگر می خواهید ایمن باشید ، بیایید روش های محاصره شبکه Wi-Fi شما و نحوه محافظت از خود را بررسی کنیم.

1. شکستن رمزهای ورود ناامن

اعتبار تصویر: وکتور تصویرگری / Shutterstock.com

اگر کسی بخواهد رمز ورود شما را باز کند ، می تواند یکی از دو روش را امتحان کند. آنها یا می توانند رمز عبور شما را با بی رحمی حدس بزنند ، یا الگوریتم امنیتی را از بین ببرند.

اگر آنها روش قبلی را انتخاب کنند ، هکر به دنبال یک رمز عبور ضعیف و ناامن است. می دانید که چگونه است: گذرواژه هایی که فقط “opencesame” یا “123456” یا حتی فقط “رمز عبور” باشند. باز شدن آنها بسیار آسان است و به هکر اجازه می دهد وارد شبکه Wi-Fi شود.

خوشبختانه امروزه روترها با پسوردهای قوی و منحصر به فرد از قبل برنامه ریزی شده اند. به همین ترتیب ، اگر رمزعبور پیش فرض خود را حفظ کنید ، احتمال حمله به هکر بسیار کمتر است.

با این حال ، این روترها همچنین به افراد امکان می دهند رمز عبور Wi-Fi را تغییر دهند ، به طور بالقوه به چیزی ضعیف تر. به همین ترتیب ، اگر شما یا شخص دیگری رمز ورود را به چیزی ساده تغییر دهید ، ممکن است به ایجاد رمزعبور قوی تری فکر کنید.

اگر آنها نتوانند رمز عبور را حدس بزنند ، هکرها می توانند الگوریتم های امنیتی ضعیف تری را باز کنند. به طور کلی ، هرچه الگوریتم قدیمی تر باشد ، نفوذ هکر در آن آسان تر است.

در انتهای بشکه WEP قرار دارد. این الگوریتم توسط اکثر روترهای مدرن استفاده یا حتی پشتیبانی نمی شود ، اما برخی از سخت افزارهای قدیمی همچنان از آن استفاده می کنند. هکر می تواند حداکثر به مدت یک ساعت از ابزارها استفاده کرده و روتر محافظت شده با WEP را باز کند.

از طرف دیگر ، شما WPA2 و WPA3 دارید. مدت زمان طولانی (گاهی اوقات سالها) طول می کشد ، بنابراین استفاده از هر یک از این الگوریتم ها از نفوذ هکر جلوگیری می کند … حداقل برای مدت زمان طولانی.

مرتبط: WEP در مقابل WPA در مقابل WPA2 در مقابل WPA3: انواع امنیتی Wi-Fi توضیح داده شده است

2. رمز عبور پیش فرض روتر را پیدا کرده و از آن استفاده کنید

روتر قفل دار

اعتبار تصویر: Ultraskrip / Shutterstock.com

اگر رمز عبور روتر خود را تغییر نداده اید ، یک هکر می تواند بفهمد چیست و از آن برای دسترسی به Wi-Fi شما استفاده می کند. خوشبختانه ، روترها از روزهای “نام کاربری: administrator ، password: administrator” مسیری طولانی را طی کرده اند. رمزهای جدید یک رمز عبور منحصر به فرد با اعداد ، حروف کوچک و بزرگ ایجاد کرده اند.

این ویژگی به این معنی است که روتر شما یک رمز عبور دارد که شکستن آن در لحظه روشن کردن آن بدون تلاش اضافی از طرف شما دشوار است. با این حال ، شما باید به روتر خود وارد شوید ، بنابراین دستگاه اغلب یک رمز عبور پیش فرض در جایی چاپ می کند.

اگرچه رمز ورود پشت روتر به راحتی به خاطر سپردن ، این بدان معنی است که روتر شما اساساً رمز عبور خود را پخش می کند. اگر روتر خود را در کنار پنجره قرار دهید ، افراد می توانند به آن نگاه کنند و رمز عبور را مشاهده کنند. به همین ترتیب ، اگر همسایه ای به ملاقات بیاید ، می تواند قبل از عزیمت کد را در نظر بگیرد.

به این ترتیب ، حتماً از گذرواژه پیش فرض مراقبت کنید. یا آن را پنهان کنید تا مردم نتوانند آن را از خارج ببینند ، یا رمز ورود را به چیزی منحصر به فرد تغییر دهید و آن را یادداشت نکنید.

3. بدست آوردن رمز عبور از طریق تعاملات اجتماعی

اعتبار تصویر: Albertiniz / Shutterstock.com

فرض کنید همسایه شما برای مدت کوتاهی می آید. آنها متوجه می شوند که سیگنال داده خوبی روی تلفن خود دریافت نمی کنند ، بنابراین از آنها می پرسند که آیا می توانند از Wi-Fi عبور کنند. شما همسایه خوبی هستید ، رمز را به آنها بگویید.

آنها ممکن است در برقراری ارتباط مشکلی مشکوک داشته باشند ، یا ممکن است فقط در ابتدا بخواهند رمز ورود شما را دریافت کنند. به هر صورت ، آنها قبلاً رمز ورود شما را بر روی تلفن خود دارند و اکنون می توانند بعداً آن را بازیابی کرده و هنگام ورود به خانه از آن برای سایر دستگاه های خود استفاده کنند.

راه حل آسان به نظر می رسد: فقط گذرواژه خود را اعلام نکنید. با این حال ، اگر رمز عبور خود را آزاد نکنید ، هنگامی که بازدیدکنندگان مجبور به استفاده از اینترنت شما می شوند ، احساس یک میزبان وحشتناک خواهید کرد.

راه حل؟ شبکه های مهمان اینها “شبکه های جانبی” هستند که همراه با شبکه اصلی شما پخش می شوند. سپس به مهمانان خود رمز عبور می دهید تا به این شبکه جانبی متصل شوند.

مرتبط: دلایل ایجاد یک شبکه مهمان در روتر شما

بهترین چیز این است که می توانید رمز عبور را در شبکه مهمان هر چند وقت یک بار تنظیم کنید تا مطمئن شوید هیچ کس زالو ندارد. و نیازی نیست که رمز ورود خود را در همه دستگاه های خود به روز کنید زیرا همه آنها به شبکه اصلی متصل هستند.

رمزهای عبور Wi-Fi: در صورت تردید ، آن را عوض کنید!

تاکنون ، ما پرونده بسیار ترسناکی را برای هکرهای Wi-Fi انجام داده ایم. از این گذشته ، اگر کسی رمز ورود شما را دریافت کند ، می تواند با استفاده از اتصال اینترنتی شما اعمال غیرقانونی یا سرقت اطلاعات ذخیره شده در درایوهای سخت متصل به Wi-Fi شما را انجام دهد.

اما هرگز فراموش نکنید که وقتی صحبت از روتر خود می کنید ، شما برتری بالایی دارید. از آنجا که از نظر فیزیکی در خانه شما واقع شده است ، شما همیشه به آن دسترسی خواهید داشت و می توانید هکری را که سعی در سو to استفاده از اتصال به اینترنت شما دارد ، خنثی کنید.

به عنوان مثال ، روترهای مدرن می توانند به شما بگویند که چه تعداد دستگاه به آن متصل هستند. با وارد کردن تنظیمات روتر و بررسی آمار شبکه می توانید این اطلاعات را مشاهده کنید. اگر دستگاهی مشکوک به نظر می رسد یا داده های زیادی از روتر در جاهایی که نباید باقی مانده است ، می توانید رمز عبور روتر را تغییر دهید تا هکرها مسدود شوند.

مرتبط: چگونه آدرس IP روتر خود را پیدا کنیم

برای دسترسی به تنظیمات روتر خود معمولاً به نام مدیر و گذرواژه نیاز دارید و گذرواژه باید متفاوت از شبکه Wi-Fi باشد. به این ترتیب ، هکر نمی تواند وارد تنظیمات شود ، در نتیجه شما بدون تغییر دخالت می توانید رمز عبور را تغییر دهید.

حتی اگر هکر به نحوی رمزعبور سرپرست را دریافت کرده و شما را قفل کند ، شما همچنان به روتر دسترسی فیزیکی دارید. و یک روتر خوب دارای یک دکمه تنظیم مجدد کارخانه است که همه کارهای هکر را پاک می کند و به شما امکان می دهد سخت افزار خود را پس بگیرید.

به همین ترتیب ، باید هوشیار باشید و از روتر Wi-Fi خود در برابر هکرها محافظت کنید. در عین حال ، زیاد نگران نباشید. بیرون راندن سارقان بالقوه اینترنت و بازگرداندن شبکه آسان است.

امنیت روتر خود را حفظ کنید

هکرها به چند دلیل رمزعبورهای Wi-Fi شما را می خواهند. خوشبختانه به دلیل نحوه کارکرد سیگنال های Wi-Fi ، فقط افراد در مجاورت فوری قدرت استفاده از آن را دارند. به همین ترتیب ، می توانید از خود محافظت کنید و جلوی دزدکی پنهان در روتر خود را بگیرید.

اگر واقعاً می خواهید روتر خود را قفل کنید ، علاوه بر نکات بالا کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید. از غیرفعال کردن WPS گرفته تا تغییر SSID ، موارد زیادی وجود دارد که می توانید برای محافظت از روتر خود انجام دهید.

اعتبار تصویر: jijomathaidesigners / Shutterstock.com


روتر-vpn
7 نکته آسان برای محافظت از روتر و شبکه Wi-Fi در عرض چند دقیقه

برای محافظت از روتر خانگی و جلوگیری از نفوذ افراد در شبکه شما ، این نکات را دنبال کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.