رفتن به نوشته‌ها

چگونه می توان پیام های تلگرام خود را با رمز محافظت کرد

در اینجا نحوه ایجاد رمز عبور برای محافظت و محافظت از پیام های تلگرام خود در برابر چشم کنجکاو و دسترسی غیرمجاز آورده شده است.


تلگرام-پیام-گذرگاه

تلگرام یک برنامه پیام رسان جامد و جایگزین مناسبی برای واتس اپ است. اگرچه امن است ، اما اگر بخواهید قفل آن را بگذارید ممکن است به تلفن یا رایانه شما نگاه کند ، از آن محافظت نمی شود.

خوشبختانه می توانید برای جلوگیری از دسترسی هر کسی به پیام های تلگرامی ، حتی اگر دستگاه شما را داشته باشد ، رمز عبوری اضافه کنید. همچنین می توانید یک تایمر تنظیم کنید تا در صورت عدم استفاده از برنامه تلگرام و یا مدتی غیبت ، برنامه تلگرام را به طور خودکار قفل کند.

در اینجا چگونگی محافظت از رمزهای عبور پیام های تلگرامی خود برای آیفون ، Android ، macOS و حتی رایانه ویندوز ارائه شده است.

نحوه محافظت از تلگرام با رمز عبور آیفون

افزودن رمز عبور به پیام های آیفون تلگرام راهی مطمئن برای جلوگیری از دسترسی ناخواسته است. این روش علاوه بر باز کردن قفل برنامه تلگرام با استفاده از Face ID یا Touch ID ، به عنوان یک لایه امنیتی اضافی عمل می کند.

 1. آن را باز کنید تلگرام روی آیفون خود ضربه بزنید و روی شکل دندانه دار ضربه بزنید تنظیمات در گوشه پایین سمت راست

 2. انتخاب کنید حریم خصوصی و امنیتو

 3. انتخاب کنید رمز عبور و شناسه چهره برای جدیدترین مدلهای آیفون. مدل های قدیمی iPhone بدون پشتیبانی از Face ID نمایش داده می شوند گذرواژه و تاچ آیدی.

 4. ضربه زدن رمز ورود را وارد کنید و برای قفل کردن برنامه تلگرام خود یک رمز عبور دیجیتالی وارد کنید. می توانید ضربه بزنید گزینه های رمز عبور اگر می خواهید بین یک رمز عبور چهار رقمی یا شش رقمی جابجا شوید.

 5. در صفحه بعدی ، را انتخاب کنید قفل کردن خودکار را انتخاب کنید و مدت زمان را بین 1 دقیقه ، 5 دقیقه ، 1 ساعت یا 5 ساعت انتخاب کنید. شما همچنین می توانید غیرفعال یا فعال کنید با Face ID قفل را باز کنید (یا با Touch ID قفل را باز کنید) از پنجره.

با فعال کردن این قفل خودکار ، اگر از تلگرام استفاده نمی کنید یا از iPhone خود دور نیستید ، برنامه تلگرام به طور خودکار قفل می شود.

پس از فعال سازی رمز تلگرام ، نماد باز کردن قفل در کنار تب Chats در بالای صفحه اصلی ظاهر می شود. می توانید روی آن ضربه بزنید تا پنجره پیام تلگرام قفل شود.

سپس می توانید با استفاده از رمز عبور ، Face ID یا Touch ID خود ، قفل برنامه تلگرام را باز کنید. به طور پیش فرض ، پیام های موجود در برنامه تلگرام در برنامه تعویض برنامه مبهم به نظر می رسند.

مرتبط: چگونه تاریخچه واتس اپ خود را در تلگرام منتقل کنیم

نحوه محافظت از تلگرام با رمز Android

در تلفن های اندرویدی ، علاوه بر استفاده از گزینه رمز عبور ، می توانید از اسکنر اثر انگشت برای قفل کردن برنامه تلگرام نیز استفاده کنید. در اینجا نحوه فعال سازی رمز ورود در برنامه تلگرام در گوشی اندرویدی خود آورده شده است.

 1. آن را باز کنید تلگرام برنامه را انتخاب کنید و نوار را انتخاب کنید منو در گوشه بالا سمت چپ پنجره.

 2. را از فهرست انتخاب کنید تنظیمات.

 3. انتخاب کنید رازداری و امنیت گزینه زیر تنظیمات بخش.

 4. به پایین به قسمت Security بروید و انتخاب کنید قفل رمز عبور.

 5. کلید روشن / خاموش را روشن کنید قفل رمز عبور.

 6. از پنجره بعدی می توانید ضربه بزنید پین گزینه در بالا برای انتخاب بین تنظیم یک پین چهار رقمی یا الفبا کلمه عبور. پس از پایان کار ، برای تأیید تغییرات روی نماد علامت تیک در بالا سمت راست ضربه بزنید.

 7. پنجره بعدی نشان داده می شود با اثر انگشت قفل را باز کنید گزینه به طور پیش فرض فعال شده است. در زیر آن می توانید انتخاب کنید قفل کردن خودکار اگر 1 دقیقه ، 5 دقیقه ، 1 ساعت یا 5 ساعت دور باشید ، برنامه به طور خودکار قفل می شود.

 8. می توانید گزینه را در ذخیره کنید محتوای برنامه را در کلید کار نمایش دهید فعال می شود اگر می خواهید عکس های صفحه (به جز گپ های مخفی) را در برنامه بگیرید. اگر آن را غیرفعال کنید ، محتوای پیام های تلگرام در کلید کار مخفی می شود.

پس از تنظیم رمز تلگرام ، می توانید از آن یا اثر انگشتی که برای گوشی اندرویدی خود تعیین کرده اید استفاده کنید.

نحوه محافظت از تلگرام با رمز ورود Mac

شما می توانید از پیام های تلگرام خود حتی در نسخه دسک تاپ برنامه Mac خود محافظت کنید. روند افزودن رمز عبور به آن کاملاً مشابه رمز عبوری است که برای گوشی های آیفون و اندروید استفاده می کنید.

 1. آن را باز کنید تلگرام برنامه در Mac شما.

 2. روی شکل دندانه دار کلیک کنید تنظیمات در گوشه پایین سمت چپ پنجره.

 3. از پنجره سمت چپ ، را انتخاب کنید رازداری و امنیت.

 4. از پنجره سمت راست ، را انتخاب کنید کلمه عبور گزینه را وارد کرده و یک رمز عبور عددی وارد کنید.

 5. پس از افزودن رمز عبور می توانید تنظیم کنید قفل کردن خودکار مدت زمان قفل کردن خودکار برنامه تلگرام بعد از 1 دقیقه ، 5 دقیقه ، 1 ساعت یا 5 ساعت.

Privacy and Security و رمز عبور و قفل خودکار را در تلگرام برای macOS انتخاب کنید

پس از انجام تغییرات لازم ، فشار دهید خروج برای خارج شدن از تنظیمات تلگرام.

به طور پیش فرض ، MacOS App Switcher پیام ها را تاری نمی کند. بنابراین باید هنگام قفل باز شدن پنجره پیام رسان تلگرام مراقب باشید.

نحوه محافظت از پیام های تلگرام با رمز ورود ویندوز

در ویندوز ، می توانید برای محافظت از پیام های تلگرام خود ، یک رمز عبور عددی اضافه کنید. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

 1. آن را باز کنید تلگرام برنامه در رایانه ویندوز خود.

 2. روی tribar کلیک کنید منو در گوشه سمت راست بالای پنجره انتخاب کنید تنظیمات.

 3. از تنظیمات ، انتخاب کنید رازداری و امنیت.

 4. به پایین بروید رمز عبور محلی برگه را انتخاب کرده و انتخاب کنید گذرواژه محلی را وارد کنید.

 5. یک کد عددی وارد کنید و کلیک کنید صرفه جویی دکمه تمام شد با این کار دو گزینه دیگر در تنظیم فعال کردن رمزعبور محلی اضافه می شود.

 6. در برگه Local Password ، مدت زمان گزینه جدید را برای آن انتخاب کنید قفل کردن خودکار به شما اجازه می دهد در صورت عدم حضور به مدت 1 دقیقه ، 5 دقیقه ، 1 ساعت یا 5 ساعت ، برنامه به طور خودکار تلگرام را مسدود کند. پس از اتمام ، فشار دهید خروج دکمه برای خروج از تنظیمات.

رمز عبور محلی را در تلگرام برای ویندوز فعال کنید

پس از فعال سازی گزینه رمز عبور برنامه Telegram در ویندوز ، یک نماد قفل قفل شده در کنار نوار جستجو در گوشه سمت راست بالای پنجره ظاهر می شود. روی نماد باز کردن قفل کلیک کنید تا برنامه Telegram در صورت استفاده از آن یا قدم زدن در رایانه ، قفل شود.

اگر رمز ورود تلگرام خود را فراموش کنید چه اتفاقی می افتد

استفاده از رمز عبور مشابه برای برنامه تلگرام در آیفون ، اندروید ، macOS یا ویندوز عاقلانه نیست. و اگر از یک سیستم عامل متفاوت برای هر سیستم عامل استفاده می کنید ، طبیعی است که گاهی اوقات آن را فراموش کنید.

در این حالت ، برنامه تلگرام را از تلفن یا رایانه ای که رمز عبور را فراموش کرده اید حذف کنید ، سپس آن را بارگیری و دوباره نصب کنید. پس از ثبت نام و ورود مجدد به سیستم ، همه چت های شما که با سرورهای تلگرام هماهنگ شده اند بازیابی می شوند ، به جز چت های مخفی

از پیام های تلگرامی خود در برابر چشم کنجکاو محافظت کنید

به محض فعال کردن رمز عبور برنامه تلگرام ، حتی اگر تلفن یا رایانه خود را قفل و بدون مراقبت بگذارید ، هیچ کس نمی تواند به پیام های شما نگاه کند. البته اگر قفل دستی تلفن یا رایانه را فراموش نکنید ، ویژگی قفل خودکار برای قفل کردن خودکار پیام های تلگرام مفید است.

افزودن رمز عبور نه تنها از پیام های شما بلکه از گروه ها و کانال هایی که در آنها عضو هستید محافظت می کند. می توانید چند ربات تلگرام به ادویه چت ها اضافه کرده و سایر ویژگی های مفید تلگرام را جستجو کنید تا به یک کاربر پیشرفته تبدیل شوید.


ویژگی های مفید تلگرام
12 ویژگی مفید تلگرام برای استفاده

آیا از تلگرام در حد توان خود استفاده می کنید؟ در اینجا بهترین ویژگی های تلگرام وجود دارد که واقعاً باید از آنها استفاده کنید!

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید