17
مه

چگونه می توان مرزها را در اکسل قالب بندی کرد تا داده های شما از نظر بصری جذاب باشند

Microsoft Excel به شما امکان می دهد تا حاشیه ای در اطراف سلول ها اضافه کنید تا داده ها از نظر بصری جذاب تر شوند. با حاشیه های سفارشی و انواع مختلف خطوط با ضخامت های مختلف ، می توانید شکل و طرح داده های خود را بهبود بخشید تا جلوه بیشتری داشته باشد.

در یک صفحه گسترده ، مرزها تشخیص ابتدای و انتهای مجموعه داده ها را آسان تر کرده و اطلاعات مهم را برجسته می کنند.

انواع مرزها در Excel

وقتی وارد منوی کشویی گزینه مرزها در برگه Microsoft Excel Home ، گزینه های مختلف از پیش ساخته شده برای افزودن حاشیه را مشاهده خواهید کرد.

منوی مرزی در Microsoft Excel

می توان همه روش های موجود برای افزودن مرزها را به سه دسته مختلف تقسیم کرد. برای درک بهتر آنها را دسته بندی می کنیم.

1. یک حاشیه از یک طرف اضافه کنید

مرزهای جانبی منفرد ، که به عنوان مرز چپ ، مرز راست ، مرز فوقانی و مرز پایین شناخته می شوند ، در گروه اول قرار می گیرند. همانطور که از نام آن مشخص است ، با انتخاب هر گزینه یک حاشیه به سمت مربوطه سلول اضافه می شود.

مرزهای یک طرفه مفید هستند زیرا اطلاعات بین ردیف ها و ستون های متوالی تقسیم می شوند. بیایید به مثال زیر نگاه کنیم.

نمونه داده های تلفن همراه در Excel

اینجا اضافه کنید حد پایین به ستون 3 سلول های A3 تا D3 کمک می کند تا داده های واقعی در ستون های 4 تا 7 از نام زمینه های اصلی در ستون 3 جدا شود. این باعث جذابیت بصری صفحه گسترده می شود.

1. سلول ها را انتخاب کنید A3 تا D3.

سلول ها در یک ستون انتخاب شده اند

2. به منوی کشویی مرزها رفته و انتخاب کنید حد پایین.

یک حد پایین اضافه کنید

با این کار ، یک حد پایین به سلول های A3 تا D3 اختصاص خواهید داد.

حد پایین در اکسل اضافه شد

فرض کنید می خواهید مرز دیگری اضافه کنید تا ستون سه را از دو جدا کنید. همان روند انتخاب سلول های A3 از طریق D3 و سپس افزودن حاشیه از منوی کشویی را دنبال خواهید کرد. در این صورت ، شما باید از حد بالا استفاده کنید.

حد بالا و پایین اضافه شده است

به یاد داشته باشید که مرزها به انتخاب موجود شما اضافه می شوند. بنابراین وقتی یک حاشیه اضافه کردید ، تا وقتی که یک یا چند حاشیه یک طرفه جدید به همان انتخاب اضافه نکنید ، در آنجا می ماند.

درست مثل ستون ها ، می توانید ردیف های مختلف را از یکدیگر جدا کنید یا سلول ها را در ردیف های متوالی جدا کنید. شما باید همان روند را با انتخاب متفاوت سلول ها دنبال کنید.

در ادامه می توانید این اضافات را مشاهده کنید مرز چپ از طریق سلول های D3 تا D7 داده ها را به سطرهای C و D تقسیم می کند.

مرز سمت چپ سلول های D3 تا D7 اضافه شده است

2. یک حاشیه در سراسر سلول اضافه کنید

در دسته دوم ، مرزهای چهار طرفه ، کاربران می توانند بدون افزودن مرز به هر کشور به طور جداگانه ، مرزها را به طور همزمان به چهار طرف یک سلول یا یک گروه سلول اضافه کنند.

در این دسته از مرزها ، شما سه روش برای اضافه کردن حاشیه های چهار طرفه در سلول ها دارید ، با یک گزینه برای حذف حاشیه موجود از یک یا چند سلول.

سایر گزینه های مرزی را کاوش کنید

بیایید به طور خلاصه در مورد هدف از هر گزینه چهار ضلعی مرز در منوی کشویی در بخش حاشیه بحث کنیم.

  1. بدون مرز: به حذف حاشیه موجود از یک یا مجموعه سلولهای متوالی کمک می کند.
  2. همه محدودیت ها: این یک مرز به چهار گوشه محدوده انتخابی سلول و لبه سلولهای مجاور اضافه می کند.
  3. خارج از مرز: فقط یک مرز به مرز سلول اضافه می کند بدون اینکه لبه های سلول های مجاور را جدا کند.
  4. مرز جعبه ضخیم: این همان هدف مرزهای خارجی را دارد. با این حال ، مرز ضخیم تر است.

در شکل زیر می توانید کاربرد هر چهار مرز جانبی که در بالا بحث شد را ببینید. وجود دارد همه مرزها در اطراف سلولهای A5 ، A6 ، B5 و B6 و یک خارج از مرز در اطراف سلولهای A9 تا D9. به همین ترتیب سلول A2 به هم مرز می شود حاشیه ضخیم روی جعبه.

یک حاشیه چهار طرفه اضافه کنید

با استفاده از می توانید هر یک از این مرزها را حذف کنید بدون مرز گزینه. هر سلول یا محدوده سلول را انتخاب کنید و بدون مرز کلیک کنید.

همانطور که در زیر مشاهده می کنید ، استفاده از No Border به سلول B2 و محدوده سلولهای A9 تا D9 تمام مرزهای موجود در اطراف سلولها را برطرف می کند.

بدون استفاده از مرز از پیش تنظیم شده

این نمونه ای از نوع کنترلی است که شما در اکسل برای قالب بندی نحوه ظاهری خاص سلول ها دارید.

3. حاشیه های ترکیبی را اضافه کنید

در اکسل ، می توانید سبک های حاشیه دیگری مانند پایین دو مرز ، مرز ضخیم پایین ، مرزهای بالا و پایین ، مرزهای پایین و بالا ، مرزهای پایین و بالا را اضافه کنید.

چهار گزینه مرزی آخر

نام این مرزها کاملاً مشخص است. آنها را امتحان کنید تا ببینید که چگونه سلولهای شما را تغییر می دهد ، همچنین می توانید هنگام قالب بندی صفحات گسترده بعدی از آنها استفاده کنید.

مرتبط: نحوه استفاده از قالب های زیرخط دار مخفی در Excel

گزینه های بیشتر مرز در اکسل:

بیایید به گزینه More مرزها در منوی کشویی نگاه کنیم.

گزینه های حاشیه بیشتر در منوی کشویی

کلیک کنید مرزهای بیشتر جعبه گفتگوی قالب بندی سلول را باز می کند. در ناحیه Boundary در این گفتگو ، می توانید چندین اصلاح را انجام دهید تا مرزهای اطراف داده های متنی خود را در یک مکان تراز کنید.

جعبه گفتگوی قالب بندی سلول

با چندین گزینه موجود در منطقه Format Cell Bounds ، می توانید کنترل بیشتری داشته باشید در حالی که سلول ها را با کارآیی بیشتری قالب بندی می کنید.

می توانید ضخامت خط مورد نظر خود را در حاشیه انتخاب کنید ، رنگ آن را تغییر دهید و مرزها را در مکان های مختلف اطراف سلول انتخاب شده تراز کنید.

قبل از اینکه این تغییرات را در صفحه کاری خود اعمال کنید ، هنگام انجام هرگونه تغییر ، می توانید قالب بندی را در کادر متنی که در بالا نشان داده شده است ، پیش نمایش کنید. بیایید با استفاده از یک مثال چند تنظیم را توضیح دهیم.

فرض کنید می خواهید یک حاشیه قرمز رنگ چهار طرفه به سلول های A7 تا D7 با یک خط ضخیم به عنوان رئوس حاشیه به سلول ها اضافه کنید. برای این کار ضخامت خط مورد نظر را از اینجا انتخاب کنید سبک منطقه و رنگ قرمز از رنگ بخش.

از آنجا که می خواهید مرز از هر چهار طرف باشد ، از گزینه ترازبندی مرز در پایین ، راست ، چپ ، بالا و پایین را انتخاب کنید ایستگاه از پیش تنظیم شده بخش. هنگامی که این گزینه ها را انتخاب کردید ، یک پیش نمایش مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد.

تنظیمات جعبه گفتگوی سلول را قالب بندی کنید

کلیک باشهو فرم را در پنجره پیش نمایش سلول هایی که در صفحه گسترده انتخاب کرده اید اعمال می کند.

مرز خط را تغییر دهید

گزینه های از پیش تعیین شده در جعبه گفتگوی Format Cells:

همچنین می توانید قالب های از پیش تعریف شده را در کادر گفتگوی Cell Formatting انتخاب کنید تا حاشیه کانتور ، حاشیه داخلی و بدون قالب های از پیش تعیین شده را برای حذف حاشیه موجود اضافه کنید.

جعبه گفتگوی قالب بندی سلول

در زیر می توانید نحوه مشاهده را ببینید حاشیه کانتور، روی سلولهای A9 تا D9 و مرز داخلی، در سلول های A10 تا D10 ، در جعبه محاوره ای Format Cells جاسازی شده است.

از کادر محاوره ای Format Cells از پیش تنظیمات استفاده کنید

اکنون می دانید که چگونه هر تنظیم حاشیه ای می تواند به شما در قالب بندی سلول ها کمک کند. بیایید تمام مرزهای موجود را حذف کرده و تنظیمات مختلف را با یک بار استفاده در کل مجموعه داده ها اعمال کنیم.

کل سلول ها را از A3 تا D9 انتخاب کرده و کلیک کنید هیچ یک از پیش تعیین شده از گفتگو یا بدون مرز از منوی کشویی انتخاب کنید.

یک گزینه بدون محدودیت از پیش تعیین شده را اعمال کنید

مرتبط: قالب بندی داده ها در صفحات گسترده اکسل با قالب بندی مشروط

سلولها را یک باره فرمت کنید

فرض کنید می خواهید یک حاشیه ضخیم آبی رنگ در بالا ، یک حاشیه سیاه ضخیم از سه طرف دیگر و یک حاشیه سیاه نازک در داخل لبه های سلول اضافه کنید. تنظیمات به صورت زیر خواهد بود:

تنظیمات مرز را با یک بار تغییر دهید

کلیک باشهو با یک حرکت تمام مجموعه داده های خود را با یک حرکت قالب بندی می کنید.

طرح نهایی حاشیه برای کل داده ها

قالب بندی بهتر مرز برای داده های جذاب بصری

در اینجا چند روش ساده برای قالب بندی بهتر سلول ها آورده شده است. هیچ روش کامل یا کاملی برای قالب بندی داده وجود ندارد که بتوانید هر بار از آن استفاده کنید.

همیشه این کار را آسان تر کنید و در صورت لزوم مرزها را تنظیم کنید تا درک داده ها برای کاربران آسان تر شود. بسیاری از رنگ ها و حاشیه های ضخیم را نادیده بگیرید ، زیرا باعث حواس پرتی کاربران می شود. همچنین می توانید نمودارها را در اکسل قالب بندی کنید تا کاربر پسندتر شوند.


Excel-chart-tips
9 نکته برای قالب بندی نمودار اکسل در Microsoft Office

برداشت های اول مهم است. اجازه ندهید نمودار زشت اکسل مخاطبان شما را بترساند. در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید تا نمودارهایتان جذاب شود و در اکسل 2016 شرکت کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.