2
جولای

چگونه می توان رمزگذاری end-to-end را در پیام های Android فعال کرد

اکنون می توانید پیام های کاملاً امن و رمزگذاری شده را در برنامه Android Messages دریافت کنید. در اینجا نحوه فعال سازی آن آورده شده است.


برنامه های پیام رسان اندروید

رمزگذاری end-to-end برای برنامه Android Messages در Android به پایان رسیده است ، این بدان معناست که تمام پیام هایی که ارسال می کنید کاملاً ایمن هستند و هیچ شانسی برای رهگیری توسط شخص ثالث ناخواسته ای وجود ندارد – از جمله خود Google. بنابراین ، اگر هرگز این فکر را داشتید که بتوان از شما جاسوسی کرد ، اکنون می توانید با آن افکار خداحافظی کنید.

در نوامبر سال 2020 ، گوگل اعلام كرد كه در حال اضافه كردن رمزگذاري پايان به پايان به پروتكل اس ام اس بعدي خود ، معروف به RCS (خدمات ارتباطي غني) است و يك نسخه بتا خصوصي را براي آزمايش باز كرد. Google اکنون نسخه آزمایشی خود را به پایان رسانده است و سرانجام از همه پشتیبانی می کند.

اگر از برنامه Messages استفاده می کنید ، بهتر است آن را فعال کنید. این چگونه است.

رمزگذاری پیام چگونه کار می کند؟

برای کسانی که هنگام استفاده از برنامه Messages برای ارسال متن یا قالب رسانه ای مانند عکس یا پرونده از برنامه Messages کنجکاو هستند ، رمزگذاری این داده ها را قبل از ارسال به متن مختلط تبدیل می کند – و این باعث غیرقابل خواندن شدن آن می شود.

تنها راه رمزگشایی داده ها با یک کلید مخفی است. این کلید عددی است که در تلفن های شما و گیرنده شما تولید می شود و برای هر پیام یک شماره جدید ایجاد می شود. پس از رمزگشایی پیام ، آنها حذف می شوند.

همه اینها اطمینان می دهد که افراد غریبه نمی توانند پیام های شما را رهگیری و بخوانند و آنها را فقط در اختیار گیرنده شما قرار می دهد. متأسفانه ، رمزگذاری برنامه فقط در مکالمات یک به یک کار می کند ، بنابراین هنوز باید مدتی صبر کنید تا رمزگذاری در گپ های گروهی اعمال شود.

مرتبط: ویژگی های جدید حریم خصوصی اندروید 12 هنوز کافی نیست

رمزگذاری انتها به انتها را در پیام ها فعال کنید

برای فعال کردن رمزگذاری از انتها به پایان ، شما و شخصی که به او پیام می دهید باید از برنامه Messages استفاده کنید. شرط دوم این است که پیام ها در حالت RCS باشند. این به این معنی است که پیام ها از طریق Wi-Fi یا داده ارسال می شوند ، نه از طریق SMS یا MMS. برای انجام این کار ، باید ویژگی های گپ را فعال کنید.

برای فعال کردن ویژگی های گپ ، این مراحل را دنبال کنید:

  1. برنامه Messages را باز کنید.

  2. روی منوی سه نقطه ای ضربه بزنید.

  3. انتخاب کنید تنظیمات.

  4. انتخاب کنید ویژگی های گپ.

  5. ضربه زدن ویژگی های گپ را فعال کنید.

می توانید بگویید که ویژگی های گپ را رنگ پیام های شما فعال کرده اند. پیام های متنی در حالت RCS آبی تیره و در حالت SMS / MMS آبی روشن هستند.

رمزگذاری پیام به پایان به صورت خودکار فعال می شود اگر شرایط چت شما را داشته باشد و بنری با عنوان “گپ با [contact name or phone number]”

برای بررسی فعال بودن آن ، فقط به دکمه ارسال نگاه کنید. اگر در کنار آن قفل وجود داشته باشد ، پیام های شما ایمن هستند. یک قفل کوچک نیز در کنار مهر زمان پیام و کنار بنر ظاهر می شود که به شما می گوید با چه کسی صحبت می کنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=oB70suAIF6A

هر تماس رمزگذاری شده از پایان به پایان دارای یک کد تأیید منحصر به فرد است و این کد باید برای شما و مخاطب شما یکسان باشد. اگر می خواهید مرحله دیگری را طی کنید و این کد را تأیید کنید ، می توانید.

برای انجام این کار ، یک مکالمه را در برنامه پیام ها باز کرده و در گوشه سمت راست بالای پنجره مکالمه ، انتخاب کنید گزینه های بیشتر> جزئیات> بررسی رمزگذاری. اکنون تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که با مخاطب خود تماس بگیرید و تأیید کنید که کد آنها یکسان است.

اگر شما یا گیرنده خود ویژگی های گپ را غیرفعال کنید ، تمام قفل ها از بین می روند ، بنابراین قبل از ارسال پیام بعدی خود حتماً آنها را بررسی کنید.

از خود و داده های خود محافظت کنید

امنیت بزرگترین نگرانی دنیای امروز فناوری است. از آنجا که افراد بیشتری قربانی نشت حریم خصوصی می شوند ، مهم است که هوشیار بمانند و تمام تلاش خود را برای محافظت از خود انجام دهند و رمزگذاری پیام های شما برای شروع مکان بدی نیست.


هنگام کار پیامک روی تلفن هوشمند خود را از دست ندهید
چگونه SMS را به صورت خودکار به ایمیل Android خود هدایت کنیم

پیام های متنی مهمی را که ترجیح می دهید از طریق ایمیل ارسال کنید دریافت کنید؟ در اینجا نحوه ارسال پیام کوتاه به ایمیل در Android آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.