5
آوریل

چگونه می توان با Steam Link بازی های رایانه ای را در Apple TV خود جریان داد

آیا آرزو دارید یک تجربه بازی در صفحه بزرگ داشته باشید ، اما بدون اینکه کابل های ویدئویی بین کامپیوتر بازی خود و تلویزیون از راه دور اجرا کنید؟ خبر خوب! برنامه Steam Link این امکان را برای شما فراهم می کند.

در حالی که Steam Link در ابتدا به سخت افزار خاصی نیاز داشت ، از آن زمان Valve این ویژگی را در سیستم عامل های دیگر – از جمله Apple TV – در دسترس قرار داده است.

بنابراین در اینجا چگونگی پخش جریانی بازی های رایانه ای در Apple TV خود با استفاده از برنامه Steam Link آورده شده است.

به طور خلاصه ، Steam Link یک جریان ویدئویی زنده را از بازی شما به رایانه میزبان رمزگذاری می کند و آن را به برنامه انتقال می دهد. این اجازه می دهد تا رایانه بازی شما سنگین شود ، در حالی که تلویزیون یا دستگاه همراهی که استفاده می کنید فقط به خروجی یک کانال ویدیویی و صوتی نیاز دارد.

از همه بهتر ، استفاده از Steam Link کاملاً رایگان است ، چه بازی هایی که می خواهید انجام دهید در Steam موجود است یا نه.

برای شروع پخش جریانی بازی های خود در Apple TV ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک رایانه شخصی سازگار را متصل کرده و برنامه Steam Link را پیکربندی کنید.

اتصال یک کنترل کننده Apple tvOS

برخلاف اندروید ، سیستم عامل های tvOS و iOS اپل فقط از چند کنترلر پشتیبانی می کنند. این شامل کنترلرهای کنسول محبوب و منحصراً برای گیم پد های iOS (MFi) است اما گزینه هایی مانند کنترلر Switch Pro نینتندو را شامل نمی شود.

با این حال ، در حالی که Apple TV شما از tvOS 13 یا بالاتر استفاده می کند ، می توانید کنترلر DualShock 4 یا Xbox One را مستقیماً برای استفاده در Steam Link جفت کنید. برای کار با کنترلرهای DualSense و Xbox Series X به tvOS 14.5 نیاز دارید.

اگر با نسخه قدیمی tvOS گیر دارید ، انتخاب های شما تا حدودی محدود است: فقط کنترل کننده های بخار و کنترل کننده های MFi مورد تایید اپل کار می کنند.

دستورالعمل های اتصال بی سیم روش ورودی که به Apple TV انتخاب کرده اید ممکن است بسته به کنترل کننده مورد نظر متفاوت باشد. با این حال ، همه آنها از طریق بلوتوث متصل می شوند.

  • در Apple TV خود باز کنید تنظیمات، سپس دستگاه های کنترل از راه دور و، و در نهایت بلوتوث. سپس وارد حالت جفت شدن کنترل کننده خود شوید.

  • DualShock 4: به طور همزمان برای چند ثانیه آرم PS و دکمه Share را فشار دهید تا نوار چراغ چشمک بزند.
  • کنترل کننده های Xbox: با ضربه زدن روی آرم Xbox ، کنترلر را روشن کنید. سپس دکمه اتصال را برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
  • کنترل کننده بخار: از آنجا که Steam Controller ها از ویژگی های بلوتوث در کارخانه برخوردار نیستند ، ابتدا باید با دنبال کردن این مقاله پشتیبانی ، سیستم عامل کنترلر را به روز کنید. اگرچه کمی هیجان زده است ، اما این فقط یک فرآیند یکبار مصرف است. پس از پایان کار ، با فشار دادن آرم Steam و دکمه Y برای چند ثانیه وارد حالت جفت شدن شوید.

برای سایر کنترل کننده ها ، به کتابچه راهنمای تولید کننده یا دستورالعمل ها مراجعه کنید.

هنگامی که کنترل کننده در حالت جفت شدن قرار گرفت ، آن را در Apple TV خود انتخاب کنید تا مراحل جفت سازی کامل شود. و همین! کنترل کننده شما باید هربار که Apple TV روشن است به طور خودکار به Apple TV متصل شود.

اگر کنترلر شما پشتیبانی نمی شود و Apple TV در همان اتاق کامپیوتر میزبان شما است ، راه حل بالقوه این است که کنترل کننده را مستقیماً به رایانه متصل کنید. این روش دارای مزیت کاهش تأخیر است ، زیرا اپل تی وی وظیفه انتقال ورودی کنترلر به کامپیوتر میزبان را ندارد.

هنگامی که کنترل کننده خود را با موفقیت وصل کردید ، برای نصب برنامه Steam Link به فروشگاه Apple TV App Store بروید. قبل از باز کردن برنامه ، مطمئن شوید که هر دو کامپیوتر میزبان و Apple TV در یک شبکه هستند.

این برنامه ممکن است از شما بخواهد یک کنترل کننده را وصل کنید. از آنجا که ما این مرحله را قبلاً به اتمام رسانده ایم ، می توانید از آن صرف نظر کنید.

سپس برنامه به طور خودکار سعی می کند کامپیوترهای موجود در شبکه شما را جستجو کند.

اسکن برای رایانه ها

پس از چند ثانیه ، رایانه شما باید ظاهر شود. در غیر اینصورت ، مطمئن شوید Steam باز و فشرده است اسکن کردن. در صورت عدم موفقیت در شناسایی خودکار ، می توانید با کلیک بر روی آن دستی نیز متصل شوید کامپیوتر دیگری.

کامپیوتر را وصل کنید

در غیر این صورت ، برای ادامه کامپیوتر میزبان خود را از لیست انتخاب کنید. سپس یک پین چهار رقمی در صفحه ظاهر می شود که باید آن را در رایانه وارد کنید. این کار برای جلوگیری از اتصال افراد غیر مجاز به دستگاه شما است.

پین را وارد کنید

یک پنجره بازشو باید همزمان در رایانه شما ظاهر شود. برای تکمیل مراحل جفت شدن ، پین را وارد کنید.

دستگاه را مجاز کنید

سپس برنامه برای تعیین کیفیت و سرعت شبکه شما یک سری آزمایشات را انجام می دهد. بسته به این دو عامل ، Steam Link به طور خودکار وضوح و نرخ فریم را برای جریان بازی تنظیم می کند. با این حال ، بسته به تنظیمات خود ، بعداً می توانید به صورت دستی این مورد را تغییر دهید.

تست شبکه

با باقی ماندن تنظیمات اولیه ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برخی از بازی ها را انجام دهید. کلیک شروع به بازی کنید دکمه برای شروع جریان.

شروع به بازی کنید

بسته به سیستم عامل نصب شده روی رایانه ، ممکن است از شما خواسته شود قبل از شروع پخش ، نرم افزار اضافی درایور صوتی را نصب کنید. فقط دستورالعمل های رایانه خود را دنبال کنید.

Steam Link به صورت پیش فرض حالت Big Picture را باز می کند. اگرچه برای خرید بازی در سیستم عامل های اپل به فروشگاه دسترسی ندارید ، می توانید هر بازی را از کتابخانه خود انجام دهید. برای متوقف کردن جریان ، روی دکمه روشن / خاموش در گوشه بالا سمت راست رابط کلیک کنید و سپس را انتخاب کنید پخش جریانی را متوقف کنید.

اگر جریان شما قطع شده یا مسدود شده به نظر می رسد ، به منوی اصلی برنامه برگردید و به منوی تنظیمات بروید. زیر جریان برگه ، می توانید بین گزینه های مختلف فریم و کیفیت فریم جابجا شوید. اگر از اتصال اترنت استفاده می کنید ، باید پهنای باند کافی برای به حداکثر رساندن هر دو تنظیمات داشته باشید.

تنظیمات پخش جریانی

مانند هر سرویس پخش جریانی بازی ، رایج ترین مانع احتمالاً شبکه خانگی شماست. از آنجا که برنامه Steam Link یک سیگنال ویدئویی فشرده از بازی شما دریافت می کند ، به مقدار قابل توجهی پهنای باند شبکه نیاز دارد.

بنابراین برای داشتن بهترین عملکرد از تجربه Steam Link خود ، ممکن است بخواهید رایانه و روتر خود را مستقیماً از طریق کابل اترنت متصل کنید. حتی می توانید یک قدم جلوتر بروید و Apple TV خود را از طریق اتصال کابل متصل کنید.

اگر روتر شما هم از کامپیوتر و هم از Apple TV فاصله دارد ، می توانید از Wi-Fi استفاده کنید به شرط اتصال 5 گیگاهرتزی. اکثر روترهای مدرن باید از این ویژگی پشتیبانی کنند ، بنابراین با وب سایت سازنده مشورت کنید.

گزینه خوب دیگر استفاده از آداپتور Powerline است که از خطوط برق در خانه شما برای انتقال داده استفاده می کند. این راه حل در فواصل طولانی کاملاً کار می کند. این بدان معنی است که Powerline می تواند پوشش شبکه خانگی شما را به مکان های فاقد اتصال اترنت یا Wi-Fi موجود گسترش دهد. اگر نمی توانید سیم کشی شبکه را در سرتاسر خانه خود اجرا کنید یا آن را اجاره کنید ، می توانید این روش را تمیزترین روش خود بدانید.

اگر می خواهید در معیارهای واقعی برای کارایی جریان خود بررسی کنید ، آن را فعال کنید عملکرد همپوشانی زیر تنظیمات > جریان. با این کار می توانید ناهنجاری هایی مانند سرعت کم شبکه و تأخیر زیاد را بررسی کنید.

اعتبار تصویر: سام پاک / Unsplash


chrome-track-duckduckgo
آیا Google Chrome می تواند هنگام استفاده از DuckDuckGo ، شما را ردیابی کند؟

اگر نگران میزان داده های جمع آوری شده توسط گوگل هستید ، می توانید از DuckDuckGo استفاده کنید. اما آیا این حتی در Chrome شخصی است؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.