9
جولای

چگونه می توان از یک فایل ZIP در ویندوز محافظت کرد

فشرده سازی چندین فایل در یک فایل ZIP راهی عالی برای به اشتراک گذاشتن آنها در یک زمان است. این نه تنها باعث سهولت در ذخیره و به اشتراک گذاری پرونده می شود ، بلکه می توانید به آنها رمزعبور نیز اضافه کنید تا بتوانید افرادی را که این پرونده ها را می بینند کنترل کنید.

در حالی که ویندوز 10 از ویژگی داخلی برای رمزگذاری فایل های ZIP برخوردار است ، می توانید از ابزارها / نرم افزارهای شخص ثالث نیز برای این کار استفاده کنید. بیایید در این مقاله به هر دو روش محافظت با رمز عبور از یک فایل ZIP نگاه کنیم.

چرا مهم است که از پرونده ها با رمز عبور محافظت کنید؟

محافظت از رمز عبور روش خوبی برای محدود کردن دسترسی به کاربران خاص است. به این ترتیب می توانید انتخاب کنید چه کسی پرونده های داخل را ببیند و نمی تواند ببیند. این به عنوان اولین خط دفاعی در برابر دسترسی غیر مجاز به پرونده های فشرده شده عمل می کند.

همچنین در صورت هک شدن رایانه یا آلوده شدن به بدافزار ، از پرونده های شما محافظت می کند. با افزودن رمز عبور ، از زیر چشم نگاه کردن افراد کنجکاو به اسناد شخصی شما جلوگیری می کند.

روش های مختلف محافظت از رمز عبور برای یک فایل ZIP

ویندوز 10 مایکروسافت دارای یک ویژگی داخلی برای رمزگذاری فایل های ZIP است ، اما فقط روی سیستمی است که در آن رمزگذاری می کنید. هنگامی که از این روش استفاده می کنید ، ویندوز 10 پرونده کلید را رمزگذاری می کند و سپس آن را به طور خودکار در حساب کاربر فعال ذخیره می کند.

فقط درصورتي كه با همان حساب وارد شده باشيد ، مي توانيد به اين پرونده دسترسي داشته باشيد. بنابراین ، هیچ کاربر دیگری در سیستم شما به آن دسترسی نخواهد داشت. اگر بخواهید یک فایل ZIP محافظت شده با رمز عبور را با دیگران به اشتراک بگذارید ، این نوع رمزگذاری کار نمی کند.

نسخه های Enterprise ، Education و Pro ویندوز 10 با این ویژگی ارائه می شوند. متأسفانه ، اگر از Windows Home استفاده می کنید این روش کار نمی کند.

به این ترتیب ، اگر یا از Windows 10 Home استفاده می کنید یا قصد دارید فایلهای محافظت شده با رمز عبور را در اینترنت به اشتراک بگذارید ، باید از نرم افزار یا ابزارهای شخص ثالث برای فعال کردن رمزگذاری استفاده کنید.

قبل از بحث در مورد پرونده های محافظت شده با رمز عبور با استفاده از نرم افزار شخص ثالث ، بیایید نگاهی به نحوه رمزگذاری تک سیستم ویندوز 10 بیندازیم.

1. یک فایل ZIP را در ویندوز رمزگذاری کنید

قبل از رمزگذاری فایل های ZIP در ویندوز ، پرونده های خود را به قالب .ZIP فشرده کنید:

 1. هدایت به پوشه فشرده شما می خواهید از رمز عبور محافظت کنید و کلیک راست بر او

 2. کلیک کنید خواص برای باز کردن تنظیمات ویژگی پوشه.

 3. قابل اعتماد و متخصص بخش عمومی و کلیک کنید پیشرفته در پنجره تنظیمات Properties. ویژگی های پیشرفته یک جعبه گفتگو ظاهر خواهد شد.

 4. گزینه را علامت بزنید “رمزگذاری محتوا برای محافظت از داده ها” در پایین ویژگی های پیشرفته. کلیک کنید باشه.

 5. پس از انجام این کار ، یک پنجره تأیید ظاهر می شود. از شما می پرسد که آیا می خواهید فقط پوشه را رمزگذاری کنید یا می خواهید زیر پوشه ها و پرونده ها را در پوشه قرار دهید.

 6. اولین گزینه را انتخاب کنید ، رمزگذاری پرونده و پوشه اصلی آن و کلیک کنید باشه.

در تنظیمات پیشرفته پوشه فشرده ، کادر رمزگذاری محافظت از داده را فعال کنید

جعبه گفتگوی هشدار رمزگذاری

پوشه فشرده ZIP اکنون رمزگذاری خواهد شد ، اما از رمز عبور محافظت نمی شود. بدون گذرواژه فقط از حساب شما قابل دسترسی است.

مرتبط: نحوه باز کردن فایل ها در ویندوز 10

2. رمزگذاری فایل ZIP با WinRAR

WinRAR معمول ترین برنامه برای رمزنگاری پوشه های فشرده است. با WinRAR می توانید فایل های ZIP را با رمز عبور رمز کرده و بدون از دست دادن رمزگذاری ، آنها را به اشتراک بگذارید.

شما در گذشته فقط از WinRAR برای فشرده سازی و باز کردن فایل ها استفاده کرده اید ، اما این یک ویژگی محافظت از رمز عبور عالی را نیز مخفی کرده است. به همین ترتیب ، بیایید بررسی کنیم که چگونه می توانید از پرونده های رمز عبور WinRAR خود محافظت کنید. اوه ، و نگران نباش همچنین می توانید از این ویژگی در نسخه رایگان WinRAR استفاده کنید.

پنجره بایگانی محتوا در WinRAR باز می شود

 1. فایل فشرده شده را در WinRAR باز کنید.

 2. قابل اعتماد و متخصص ابزارها> بایگانی مطالب. (این پنجره بایگانی محتوا را نشان می دهد ، که با فشار دادن میانبر صفحه کلید می توانید مستقیماً به آن دسترسی پیدا کنید ALT + Q)

 3. برای دسترسی به گزینه های پیش فرض فشرده سازی ، کلیک کنید فشرده سازی.

 4. که در بخش عمومی، کلیک گذرواژه تنظیم کنید.

 5. رمز ورود مورد نظر را وارد کرده و مجدداً آن را وارد کنید تا تأیید شود.

 6. مطبوعات باشه در پنجره بازشو برای تأیید نهایی برای رمزگذاری بایگانی های تبدیل شده.

رمز ورود گزینه های فشرده سازی پیش فرض را وارد کرده و دوباره وارد کنید

بسته به اندازه پرونده هایی که در حال فشرده سازی هستید ، WinRAR برای اتمام کار مدتی طول خواهد کشید. بعد از اتمام پنجره را ببندید.

WinRAR پوشه را با زیپ رمزگذاری کنید

اگر رمز عبوری را که برای این پرونده تنظیم کرده اید از دست دهید ، دیگر نمی توانید به پرونده دسترسی پیدا کنید. حتی اگر پرونده ای را در رایانه شخصی خود باز کنید ، باید هر بار رمز ورود خود را وارد کنید.

با یک رمز عبور به یک پوشه Zip رمزگذاری شده در رایانه دسترسی پیدا کنید

خوشبختانه ، WinRAR با سازمان دهنده رمز عبور خود همراه است ، بنابراین شما می توانید همه چیز را در یک مکان نگه دارید. به همین ترتیب ، بیایید نگاهی سریع به آن بیندازیم تا دیگر هرگز از پرونده های خود مسدود نشوید.

رمزهای عبور را در WinRAR سازماندهی کنید

 1. همان مراحل ذکر شده در بالا را برای گزینه های فشرده سازی پیش فرض که در آنجا از پرونده های رمز عبور خود پشتیبان تهیه می کنید ، دنبال کنید.

 2. کلیک کنید گذرواژه را سازماندهی کنید.

 3. برای افزودن رمز ورود جدید ، کلیک کنید اضافه کردن.

 4. پرکردن متن رمز عبور و برچسب رمز عبور زمینه های. به یاد داشته باشید که برچسب رمز عبور را به درستی توصیف کنید تا رمزهای عبور خود را اشتباه نگیرید.

 5. کلیک باشه.

اطلاعات رمز عبور را در پنجره Organize Passwords وارد کنید

رمز ورود در ذخیره خواهد شد یک پوشه با رمز عبور سازمان دهید. دفعه بعدی که پنجره مدیریت رمز عبور را باز کردید ، لیستی از برچسب های رمز ورود ذخیره شده را مشاهده خواهید کرد. برچسب مورد نظر را انتخاب کرده و رمز عبور را کپی کنید.

لیست رمزهای عبور را در پنجره سازمان رمز عبور بررسی کنید

هنگام سازماندهی رمزهای عبور ، همه کاربرانی که از یک حساب مشابه در یک سیستم استفاده می کنند به تمام رمزهای عبور ذخیره شده دسترسی خواهند داشت. اگر شخص دیگری به سیستم دسترسی ندارد از این روش استفاده کنید.

مرتبط: روش های آسان ایجاد فایل ZIP در ویندوز 10

امنیت فایل های ZIP رمزگذاری شده چقدر است؟

AES و ZIP 2.0 دو نوع رمزگذاری برای رمزگذاری فایل های ZIP هستند. ZIP 2.0 رمزگذاری ضعیفی است که به راحتی با کمک ابزار و نرم افزار بازیابی رمز عبور از بین می رود.

با این حال ، AES (Advanced Encryption Standard) پیشرفته ترین و قوی ترین نوع رمزگذاری است. رمزگذاری AES عملاً غیرممکن است ، و این بهترین استفاده برای امنیت داده های شماست.

رمزگذاری AES نیز در دو مرحله 128 بیتی و 256 بیتی در دسترس است. اگرچه 256 بیت از 128 بیتی قدرتمندتر است ، پردازش رمزگذاری 128 بیتی AES بسیار سریعتر است. با WinRAR 5.0 می توانید از پرونده های خود با رمزگذاری 256 بیتی که کاملاً ایمن است محافظت کنید.

با این حال ، رمزگذاری مبتنی بر رمز عبور به همان اندازه طول و ترکیب رمز عبوری است که به آن می دهید. به همین ترتیب ، همیشه مطمئن شوید که گذرواژه هایی که استفاده می کنید از طول و پیچیدگی مناسبی برخوردار هستند تا از ایمن بودن پرونده های خود اطمینان حاصل کنید.

مرتبط: چگونه می توان رمزهای عبور ایمن و به یاد ماندنی پیدا کرد

برای محافظت از داده های خود ، یک فایل ZIP را رمزگذاری کنید

اگر می خواهید از پرونده های خود محافظت کنید ، می توانید از WinRAR برای رمزگذاری یک فایل ZIP با رمزگذاری AES-256 استفاده کنید. پس از اطمینان ، می توانید بدون نگرانی در مورد افرادی که در داخل آن نگاه می کنند ، پرونده را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

در حالی که ما در مورد محافظت از داده های خود با رمز عبور صحبت می کنیم ، آیا می دانید می توانید همین کار را با یک دستگاه USB انجام دهید؟ فقط یک گذرواژه تنظیم کنید و دیگر هرگز نگران سرقت اطلاعات شخصی توسط شما نباشید.


عملکرد حفاظت از رمز عبور-usb-disk
نحوه محافظت با رمز عبور از دستگاه USB خود: 8 روش آسان

بهترین روشهای محافظت با رمز عبور از دستگاه USB و محافظت از پرونده های خود را بیاموزید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.