27
ژوئن

چگونه خطای “android.process.acore متوقف شد” را در Android برطرف کنیم

یکی از رایج ترین خطاهایی که در دستگاه های Android مشاهده می شود این است: “متأسفانه روند android.process.acore متوقف شده است.” این خطا عمدتا هنگامی رخ می دهد که می خواهید به برنامه مخاطب دسترسی پیدا کنید یا تلفن خود را شماره گیری کنید.

می توانید پاپ آپ را ناپدید کنید ، اما مدام باز می گردد. این یک اشتباه ناامیدکننده است که می تواند باعث خراب شدن تلفن شما شود. اگر اتفاقاً با این اشتباه روبرو شوید ، ما برای خلاص شدن از آن راه حل های مختلفی ارائه داده ایم.

علت خطا چیست؟

این خطا شایع است و دلایل زیادی دارد. دلیل اصلی آن معمولاً یک پرونده خراب در داده های ذخیره شده مخاطبین شما است. به دلایل مختلف ، مانند خطایی که در هنگام سیستم عامل رخ داده است یا ارتقا firm میان افزار ، می توان فایل ها را آسیب دید.

دلایل دیگر می تواند توقف ناگهانی روند همگام سازی شما ، کمبود فضای ذخیره سازی ، خرابی سیستم یا حمله ویروس مخرب باشد.

بیشتر این مشکلات غیرقابل پیش بینی و اجتناب ناپذیر هستند اما به خاطر سپردن آنها مهم است. قبل از امتحان هر یک از راه حل های زیر ، لطفاً از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید. پشتیبان گیری اطمینان خواهد داد که به داده های مهم شما آسیب نمی رساند.

1. برنامه های خود را به روز کنید

مهم است که Play Store را برای به روزرسانی های جدید بررسی کنید ، به ویژه برای مخاطبین ، تلفن و سایر برنامه های سیستم در دستگاه خود. داشتن جدیدترین نسخه برنامه ها به شما کمک می کند تا همه اشکالات موجود برطرف شوند. این کمک می کند تا شرایط مربوط به وجود یک نسخه ناسازگار یا مشکلات را پاک کنید.

پس از نصب آخرین نسخه های همه برنامه ها ، تلفن خود را مجدداً راه اندازی کنید و بررسی کنید که آیا خطا از بین رفته است.

پاک کردن حافظه پنهان و ذخیره آن در برنامه های تماس با شما کمک می کند تا فایل های خراب شده که می توانند باعث خطا شوند از بین بروند. با پاک کردن اطلاعات مخاطب ، ذخیره مخاطبین و همگام سازی مخاطبین Google ، برنامه های شما مجدداً بازنشانی می شوند و خطاهای مربوطه یا مشکلات حافظه پنهان را برطرف می کنند.

حافظه پنهان برنامه Contact شامل پرونده هایی است که به آن کمک می کند تا کارآمدتر کار کند. فایلهای Cache برای سهولت استفاده و تجربه بهتر کاربر از نظر سرعت طراحی شده اند. با پاک کردن حافظه پنهان ، داده های شما به خطر نمی افتد ، اما ممکن است برنامه برای مدتی کندتر اجرا شود.

از طرف دیگر ، پاک کردن مخزن ، همه پرونده های شما را از بین می برد ، اگرچه همگام سازی مجدد با حساب Google شما آنها را بازیابی می کند. یا نه ، بایگانی خود را بازیابی کنید.

در اینجا نحوه پاک کردن فضای ذخیره سازی و حافظه پنهان برای برنامه مخاطبین وجود دارد:

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات.

 2. انتخاب کنید برنامه ها و اعلان ها> مشاهده همه برنامه های X.

 3. انتخاب کنید مخاطب.

 4. ضربه زدن توقف اجباری برای کشتن برنامه |

 5. انتخاب کنید ذخیره سازی و حافظه پنهان.

 6. ضربه زدن پاک کردن حافظه پنهان.

 7. ضربه زدن فضای ذخیره سازی را پاک کنید.

پس از پاک کردن حافظه پنهان و حافظه برنامه مخاطبین ، مرحله بعدی دنبال کردن مراحل مشابه برای دو برنامه دیگر است ، ذخیره سازی مخاطبین و همگام سازی مخاطبین Google. اگر فروشگاه مخاطب را پیدا نکردید ، روی منوی سه نقطه در ضربه بزنید اطلاعات برنامه صفحه را انتخاب کرده و انتخاب کنید نمایش سیستم.

همچنین شناخته شده است که فیس بوک در هنگام همگام سازی خود این خطا را ایجاد می کند ، بنابراین بهتر است همگام سازی تماس در فیس بوک و مسنجر فیس بوک را خاموش کنید.

3. تنظیمات برگزیده برنامه را بازنشانی کنید

با بازنشانی تنظیمات برگزیده برنامه ، همه برنامه ها به تنظیمات پیش فرض خود باز می گردند و به طور خودکار همه برنامه های غیرفعال را فعال می کنند.

غیرفعال کردن یک برنامه مهم سیستم ممکن است برخی از ویژگی های تلفن شما را از بین ببرد و در نتیجه به صورت پاپ آپ “android.process.acore متوقف شود”. حتی ممکن است از غیرفعال سازی تصادفی یک برنامه اطلاع نداشته باشید ، بنابراین بهتر است تنظیمات ترجیحی برنامه را به عنوان یک اقدام احتیاطی تنظیم کنید.

در اینجا نحوه تنظیم مجدد تنظیمات برگزیده برنامه خود آورده شده است:

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات.

 2. انتخاب کنید برنامه ها و اعلان ها> مشاهده همه برنامه های X.

 3. روی منوی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

 4. انتخاب کنید تنظیمات برگزیده برنامه را بازنشانی کنید.

 5. ضربه زدن بازنشانی برنامه ها برای تایید.

4. حساب Google خود را حذف و دوباره اضافه کنید

اگر خطاهای متناقضی بین حساب Google و مخاطبین شما وجود داشته باشد ، این ممکن است دلیل این خطا باشد. برای پاک کردن هرگونه مشکل ، راه حل سریع حذف و افزودن مجدد حساب Google خود است.

با حذف و سپس افزودن مجدد حساب Google خود ، New Launch می تواند مشکلات موجود را حذف کرده و به روزرسانی های جدید نرم افزاری را که از دست رفته است بازیابی کند.

در اینجا نحوه حذف حساب Google خود آورده شده است:

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات.

 2. انتخاب کنید حساب ها.

 3. مال خودت را انتخاب کن حساب کاربری گوگل.

 4. انتخاب کنید حذف حساب کاربری.

 5. ضربه زدن حذف حساب کاربری یک بار دیگر برای تأیید.

برای افزودن مجدد حساب Google خود ، را انتخاب کنید حساب اضافه کنید در زیر و سپس انتخاب کنید گوگل. اعتبارنامه خود را وارد کنید و حساب Google خود را پس خواهید گرفت. اگر داده ای را همگام سازی کرده باشید ، اکنون برنامه همه را همگام سازی می کند ، که ممکن است مدتی طول بکشد.

5- پارتیشن حافظه نهان سیستم را پاک کنید

حذف پارتیشن حافظه پنهان تلفن می تواند به حل مشکلات تلفن کمک کند. خطاهای تصادفی یا خطاهایی که توسط تلفن شما تشخیص داده نمی شوند با پاک کردن حافظه پنهان برطرف می شوند. با این کار هرگونه داده موقت یا آسیب دیده از تلفن پاک می شود ، اما هیچ یک از داده های شما پاک نمی شود. هنوز هم توصیه می شود از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید.

در اینجا نحوه حذف پارتیشن حافظه نهان آورده شده است:

 1. تلفن هوشمند خود را خاموش کنید.

 2. را فشار دهید و نگه دارید کاهش صدا + دکمه روشن / خاموش یا میزان صدا + دکمه پاور + دکمه شروع را افزایش دهید با یکدیگر.

 3. حالت بازیابی سیستم بر روی صفحه نمایش داده می شود.

 4. برای پیمایش از کلیدهای کاهش و کاهش صدا استفاده کنید.

 5. انتخاب کنید پارتیشن حافظه نهان را پاک کنید و سپس برای تأیید روی دکمه روشن / خاموش کلیک کنید.

اگر می خواهید در مورد پارتیشن حافظه پنهان بیشتر بیاموزید ، به راهنمای دقیق ما مراجعه کنید.

6. تنظیم مجدد کارخانه

اگر راه حل دیگری جواب نداد ، آخرین شرط برای رفع خطای “متاسفانه روند android.process.acore متوقف شده است” در Android انجام بازنشانی کارخانه است. با این کار همه داده ها پاک می شوند و دستگاه شما با تنظیمات پیش فرض کارخانه در یک سطح خالی بازنشانی می شود.

اگر یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، دیگر ترس ندارید ، زیرا تلفن شما تمام داده های شما را همگام سازی کرده و پس از تنظیم مجدد کارخانه ، همه برنامه های شما را دوباره نصب می کند. اگر قبلاً این کار را انجام نداده اید ، توصیه می شود قبل از انجام این مرحله این کار را انجام دهید.

برای انجام تنظیم مجدد کارخانه:

 1. قابل اعتماد و متخصص تنظیمات.

 2. انتخاب کنید سیستم.

 3. انتخاب کنید پیشرفته> بازنشانی گزینه ها.

 4. انتخاب کنید حذف همه داده ها (تنظیم مجدد کارخانه) و رمز ورود خود را تأیید کنید.

عیب یابی خطاهای Android در تلفن خود

اگر ندانید که چه کاری انجام می دهید ، رفع اشتباهات دشوار به نظر می رسد. اگر برای اولین بار اشتباهی مشاهده کنید ممکن است وحشت کنید ، اما مهم است که به یاد داشته باشید که همیشه برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد. نشستن و تجزیه و تحلیل آرام آنچه اشتباه انجام شده است ، نیمی از کار حل اشتباهات است.


تلفن هوشمند خاموش است
تلفن یا رایانه لوحی Android شما روشن نمی شود؟ 6 راه برای تنظیم

اگر تلفن یا رایانه لوحی Android شما روشن نیست ، این نکات اثبات شده را دنبال کنید تا دستگاهتان دوباره به حالت اولیه بازگردد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.