7
جولای

چگونه توافق نامه های مجوز کاربر نهایی خطرناک (EULA) را به راحتی شناسایی کنیم

توافق نامه های مجوز کاربر نهایی (EULAs) توافق نامه هایی بین یک ارائه دهنده یا توسعه دهنده برنامه و مشتریانی است که از محصول استفاده می کنند. آنها تمام محدودیت های استفاده را مشخص می کنند و هدف آنها محدود کردن مسئولیت شرکت است.

با این وجود ، برخی EULA ها بیشتر از آنچه مردم تصور می کنند به سازمان ها مجوز می دهند. در اینجا نحوه شناسایی خطرات احتمالی آورده شده است.

1. قبل از پذیرش ، سند را با دقت بخوانید

EULA فقط یکی از توافقات زیادی است که مردم باید قبل از استفاده از یک محصول قبول کنند. سایر موارد شامل سیاست حفظ حریم خصوصی و شرایط خدمات است. با این حال ، تحقیقات نشان می دهد که بیشتر افراد قبل از خواندن هر چیزی به پایین پیمایش می کنند و “من قبول می کنم” را کلیک می کنند.

در یک مثال ، یک زن 10 هزار دلار برنده شد پس از اینکه یک شرکت بیمه خطی را در سند شرط درج کرد. این سازمان این کار را انجام داد تا ثابت کند مردم معمولاً محتوا نمی خوانند.

شرکتهای دیگر رویکرد متفاوتی دارند ، مانند گنجاندن محتوایی در EULA که شخص را درگیر 1000 ساعت خدمات اجتماعی می کند یا فرزند اول خود را رها می کند. در هر صورت ، هدف رسیدن به خانه بود ، چقدر راحت یک شرکت می توانست با کسی قرارداد ببندد که کاری را به خطر بیندازد.

علاوه بر این ، مفهوم EULA می تواند در مورد مسئولیت محصول نیز مورد استفاده قرار گیرد ، حتی در صورت عدم تولید محصول.

خواندن EULA به زمان و تلاش نیاز دارد ، اما اگر این کار را انجام دهید ، نتیجه خوبی خواهد داشت. رویکردهای جایگزین اما عمیق کمتر شامل خواندن بخشهایی در موضوعات مرتبط یا استفاده از میانبر صفحه کلید CTRL + F برای یافتن کلمات یا عبارات خاص است.

2. ارزیابی اینکه آیا شرایط تغییر یافته ممکن است EULA را نقض کند یا خیر

کاربر تلفن همراه

EULA شامل جزئیاتی درباره چگونگی استفاده یا عدم استفاده شخص از محصول یا خدمات است. بعضی از توضیحات اغلب مضحک به نظر می رسند. به عنوان مثال ، EULA برای سرویس iTunes اپل شامل بخشی در مورد عدم استفاده از آن برای تولید سلاح هسته ای است.

با این حال ، محدود کردن خطر مستلزم این است که هر کس در EULA که اکنون برای او اعمال می شود ، مورد توجه قرار گیرد ، اما ممکن است برای همیشه نباشد. به عنوان مثال ، EULA ممکن است مشخص کند که شخصی فقط در ایالات متحده می تواند از یک محصول یا خدمات بهره مند شود.

این می تواند برای شخصی که مرتباً مسافرت می کند یا قصد دارد به زودی به خارج از کشور برود ، یک نیاز پیچیده است. اگر شخصی به کالایی یا خدماتی در جای دیگر دسترسی داشته باشد ، ممکن است بلافاصله گیرندگان سرویس گیر نیفتند. با این حال ، اگر آنها متوجه این موضوع شوند ، شرکت می تواند قرارداد مصرف کننده را لغو کند یا حتی علیه او اقدامات قانونی انجام دهد.

امضای اسناد از طریق تلفن

اگرچه بیشتر شرکت ها از زبان های قراردادی برای کاهش خطر دعوا استفاده می کنند ، اما این حوادث هنوز هم ممکن است رخ دهد. یک پرونده شامل دادخواست ثبت ضبط سرعت Snapchat در رابطه با تصادف اتومبیل که منجر به کشته شدن سه خردسال شد.

مصرف کنندگان همچنین می توانند قبل از توافق با EULA ، با مشورت با یک متخصص حقوقی خطر خود را کاهش دهند. نمایندگان این شرکت با دانستن اینکه بسیاری از عوامل باعث تصادف می شوند ، تیم های حقوقی باتجربه را استخدام می کنند.

افراد فاقد سوابق قانونی معمولاً در درک اسناد حقوقی دست و پنجه نرم می کنند. احتمالاً چرا بیشتر آنها شرایط را می پذیرند و به بهترین ها امیدوارند.

با این حال ، اگر فردی در EULA پرچم های قرمز را مشاهده کند ، یک متخصص حقوقی می تواند به آنها کمک کند تا پیامدهای محتوا را درک کنند و در مورد خطرات احتمالی مشاوره دهند. وکیل همچنین می تواند مواردی را که باعث بی اعتبار شدن EULA می شود ، راهنمایی کند.

پرونده های حقوقی بازی های ویدئویی Fortnite شامل افراد خردسال می شود که بدون اطلاع و اجازه والدین به EULA رضایت می دهند. همچنین ، برخی از کشورها به افراد زیر 18 سال اجازه می دهند پس از امضای چیزی در EULA ، چیزی را از بین ببرند.

بسیاری از شرکتها در حال جلوگیری از استفاده مردم از محصولات به روشهای نقض EULA هستند. به عنوان مثال ، کلیدهای عمومی محصول وجود دارد که به افراد کمک می کند محصولات Microsoft را نصب کنند. مردم دسترسی رایگان و محدودی دارند اما در نهایت مجبور به پرداخت هزینه هستند.

مایکروسافت پیام هایی را نمایش می دهد که مانع استفاده افراد از کلیدهای مشترک می شود. با این حال ، برخی از کاربران نحوه دور زدن خود را می فهمند. با این حال ، این ماده EULA را نقض می کند و آزار و اذیت مصرف کننده را به خطر می اندازد.

مردم هرگز نباید بپذیرند که حتی استفاده کمی غیر متعارف از محصولات در محدوده EULA قرار دارد. با خواندن سند بررسی می شود که چه کاری انجام می دهد یا اجازه نمی دهد.

5- بدانید EULA چگونه سایر اسناد را تحت تأثیر قرار می دهد

سیگنال امنیتی کامپیوتر

در حالی که افراد EULA را ارزیابی می کنند ، باید به خاطر داشته باشند که برخی دیگر از اسناد قانونی منتشر شده توسط این شرکت ممکن است به EULA مراجعه کرده و به آنها پیوند دهند. به عنوان مثال ، سیاست حفظ حریم خصوصی به طور مفصل توصیف می کند که چگونه یک شرکت می تواند از داده های شخصی استفاده کند تا خطرات آن را نیز به همراه داشته باشد.

با این حال ، سیاست های حفظ حریم خصوصی معمولاً شامل زبانی است که قبل از استفاده از محصول به رضایت EULA احتیاج دارد. نمی توان با سیاست حفظ حریم خصوصی موافقت کرد و آنچه EULA به آن احتیاج دارد را رد کرد.

خوشبختانه ، فناوری می تواند ارزیابی سیاست های حفظ حریم خصوصی را تسهیل کند. به عنوان مثال ، Polisis ابزاری رایگان تحت وب است که با شناسایی بخشهای پرمخاطره از این اسناد ، به افراد در تصمیم گیری در مورد ادامه کار کمک می کند.

بررسی سیاست حفظ حریم خصوصی ممکن است شخص را ترغیب کند تا به EULA نیز نگاهی دقیق بیندازد. به عنوان مثال ، اگر شرکتی داده ها را به روشی پردازش کند که کاربر بیش از حد به نظر برسد ، ممکن است تاکتیک های مشکوکی داشته باشد که در EULA ذکر شده است.

آگاهی خطرات را به حداقل می رساند

بیشترین استفاده از محصولات خطرات بالقوه ای را به همراه دارد.

استفاده از این نکات مفید برای بررسی EULA قبل از موافقت با آن می تواند اثرات سو ad را کاهش دهد.


اثر انگشت دیجیتال-امنیت-حریم خصوصی
3 دلیل برای خوش بینی در مورد آینده حریم خصوصی آنلاین

اگر برای حفظ حریم خصوصی که کاملاً به آن احتیاج دارید ، ارزش زیادی دارید ، منابع بسیار خوبی وجود دارد که به شما کمک می کند روند خود را تغییر دهید و کنترل خود را بدست آورید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.