رفتن به نوشته‌ها

چگونه این 3 سازنده در آزمایش سرعت SSD تقلب می کنند؟

وقتی صحبت از سخت افزار کامپیوتر می شود ، ما از سخنان سازندگان به عنوان یک انجیل استفاده می کنیم. امنیت آزمایش چیزی است که باعث می شود ما به عنوان مصرف کننده یک مارک را بر مارک دیگر خریداری کنیم.

اما اگر این مارک های معتبر به طور فعال سیستم را بازی می کنند و نتایج آزمایش را جعل می کنند ، سخت افزار خود را بهتر از آنچه شده است ، تقلب می کند؟

سامسونگ ، Crucial و Western Digital در حال انجام این کار هستند – مبادله اجزای سخت افزاری برای داوران برای ارائه نتایج بهتر آزمایش و در نهایت افزایش دسترسی و رتبه بندی.

اما چگونه سامسونگ ، Crucial و Western Digital در آزمایش سرعت SSD تقلب می کنند؟

بهترین هارد دیسک های خود را برای بررسی نتایج جعلی به داوران ارسال کنید

ما باید توضیح دهیم: آزمایش SSD کاملاً “جعلی” نیست. در عوض ، این شرکت ها بهترین سخت افزار خود را برای بررسی کنندگان و آزمایش کنندگان ارسال می کنند تا مطمئن شوند محصولات هر گرم عملکرد را ارائه می دهند. اما در برخی موارد ، این سخت افزار آن چیزی نیست که کاربران معمولی دریافت می کنند.

در مورد Crucial و Western Digital ، هر دو شرکت در حال تعویض درایو فلش NAND موجود بودند که برای نسخه پایین تر برای داوران ارسال شده بود. نتیجه این است که در آزمایش های سرعت ، سخت افزارهای ارسال شده به کاربران معمولی بسیار کندتر از آنچه انتظار می رود عمل می کند.

همانطور که برای اولین بار توسط سایت فناوری چینی Expreview گزارش شد ، WD Blue SN550 وسترن دیجیتال تنها 64 درصد از عملکرد دستگاه های ارسال شده به داوران را ارائه می دهد. این انحراف پس از آن رخ می دهد که شرکت حافظه فلش NAND مورد استفاده در تراشه ها را جایگزین کرد. WD Blue SN550 وسترن دیجیتال یکی از محبوب ترین دستگاه های موجود در بازار است.

مطالب مرتبط: دستگاه های حالت جامد چگونه کار می کنند؟

این یک داستان مشابه در مورد SSD محبوب P2 Crucial است. بسیار مهم است که فلش TLC سریعتر P2 را با فلش QLC کندتر و با دوام کمتر جایگزین کرده و فوراً عملکرد دستگاه را کاهش دهیم. در نتیجه ، دستگاه های QLC تقریباً یک چهارم سرعت دستگاه های قدیمی TLC P2 عمل می کنند.

همانطور که توسط سخت افزار تام اشاره شد ، ممکن است حتی نسخه سوم این دستگاه در گردش باشد ، زیرا آزمایش پیکربندی کاملاً متفاوتی از یک واحد نمونه را نشان می دهد – نگرانی دیگری برای کاربران.

در حالی که Crucial و Western Digital بی سر و صدا در حال جایگزینی فلش سریعتر TLC با QLC کندتر هستند ، این تصویر کمی متفاوت برای سامسونگ است. سازنده کره جنوبی کنترل کننده درایو و حافظه TLC را به نسخه کندتر و بدتر تغییر می دهد ، که بر نتایج آزمایش و عملکرد کلی در مناطق کلیدی تأثیر می گذارد.

ویدئوی بالا (انگلیسی زبانان می توانند زیرنویس انگلیسی را فعال کنند) نشان می دهد که با نسخه “جدید” سامسونگ 970 EVO Plus ، عملکرد پس از علامت 120 گیگابایت کاهش می یابد ، که نشان می دهد سامسونگ کنترل و حافظه پنهان را به میزان قابل توجهی تغییر داده است. باز هم ، 970 EVO Plus یک گزینه فلش محبوب NAND است و این تغییر یک تغییر کاملاً اعلام نشده است.

سامسونگ ، Western Digital و Crucial Break Consumer Trust

شرکتهای با این رشد ، بدون هشدار قطعات سخت افزاری مهم را جایگزین می کنند ، با اعتماد مشکلی جدی را نشان می دهند. با توجه به این اطلاعات ، مصرف کنندگان چگونه می توانند به خرید دستگاه های جدید از یکی از این سه تولید کننده فکر کنند؟

تصور کنید که یک پردازنده براق جدید از AMD یا Intel ارسال کرده اید. شما دستگاه خود را می سازید ، آن را برای اولین بار روشن می کنید و متوجه می شوید که سرعت ساعت 75 درصد از ظرفیت اعلام شده است. سپس ، پس از درخواست از سازنده ، آنها پاسخ دادند که سخت افزار را تغییر داده اند ، اما فکر نمی کنند به آن اشاره کنند.

شگفت انگیز است که هر شرکت فناوری این عمل را در نظر بگیرد ، چه برسد به سه تولید کننده برجسته حافظه در جهان. با این حال ، از نظر تمرینات صرفه جویی در پول ، این کاملاً منطقی است. اما مردم عادی که به این شرکت ها اعتماد دارند اکنون باید وقت بگذارند تا رمزگشایی کنند که آیا سخت افزار آنها تحت تأثیر قرار گرفته است و چگونه می توان مشکل را برطرف کرد.

مطالب مرتبط: چگونه کامپیوتر خود را از نظر سخت افزار آسیب دیده آزمایش کنید: نکات و ابزارها

رفع این مشکل برای کاربران آسان نیست. هیچ ترفند جادویی برای بهبود قابلیت های این دستگاه ها وجود ندارد. نمی توانید حافظه بیشتری را روی تراشه نصب کنید یا از برنامه ای برای بهینه سازی عملکرد استفاده کنید. عدم صداقت این شرکت ها یک مشکل بزرگ است و متأسفانه این مشکل برگشت ناپذیر است.

اگر مشکوک هستید که وسترن دیجیتال WD Blue SN550 ، Crucial P2 یا Samsung 970 EVO Plus به درستی کار نمی کند ، از شما می خواهیم که مستقیماً با این شرکت ها تماس بگیرید و درخواست بازپرداخت کنید. یا کوچکترین دستگاه جایگزین که از سخت افزار سریعتر استفاده می کند.


هشدار ssd
5 نشانه هشدار دهنده SSD شما در شرف خراب شدن و خراب شدن است

نگران این هستید که SSD شما خراب شود ، خراب شود و همه داده های شما را با خود ببرد؟ به دنبال این علائم هشدار دهنده باشید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید