20
مه

چگونه آدرس IP خود را در Linux پیدا کنیم

یافتن آدرس های IP عمومی و خصوصی خود در لینوکس از همیشه آسان تر است. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.


آدرس IP-Linux را دریافت کنید

آدرس IP یک برچسب دیجیتالی است که به طور منحصر به فرد دستگاه های موجود در شبکه را شناسایی می کند. دو نوع آدرس IP وجود دارد ، عمومی و خصوصی. یک آدرس خصوصی برای برچسب گذاری دستگاه ها در یک شبکه داخلی استفاده می شود و در سطح جهانی قابل دسترسی نیست.

برعکس ، آدرس های IP عمومی در سطح جهانی برای اتصال به اینترنت مهم و مهم هستند. این راهنما نشان می دهد که دستیابی به اطلاعات آدرس IP از طریق رایانه برای کاربران لینوکس آسان است.

آدرس های IP چگونه کار می کنند؟

قبل از یادگیری نحوه یافتن آدرس IP دستگاه لینوکس خود ، باید چند نکته را بدانید. وقتی به یک شبکه خانگی متصل هستید ، تمام دستگاه های شما آدرس IP خصوصی منحصر به فردی دارند. با این وجود نمی توانید از طریق آدرس های شخصی به شبکه جهانی وب متصل شوید. شما به یک آدرس IP عمومی نیاز خواهید داشت.

اصل عملکرد NAT

اعتبار تصویر: میشل باکنی / ویکی پدیا

روتر شما وقتی از یکی از دستگاه های خود درخواست وب می کنید ، یک IP عمومی به شما اختصاص می دهد. برای این منظور مکانیزم کاملی وجود دارد به نام Network Address Translation (NAT). NAT با جایگزینی آدرس خصوصی سرآیند بسته IP با یک IP عمومی در دسترس جهانی کار می کند.

آدرس IP خصوصی یک سیستم لینوکس را پیدا کنید

طبق RFC 1918 (توزیع آدرس برای شبکه های اینترنتی خصوصی) ، شبکه های خصوصی ممکن است در محدوده های زیر IP داشته باشند. اینجا ایکس هر عددی را بین 0 تا 255 نشان می دهد.

  • 10.ХХХ – 10.ХХХ

  • 172.16.ХХ – 172.31.ХХ

  • 192.168.XX – 192.168.XX

روشهای مختلفی برای تأیید آدرسهای IP خصوصی در Linux وجود دارد. ساده ترین آنها لینوکس است آدرس آی پی تیم

ip -4 addr

این دستور هم آدرس برگشت (127.0.0.1) و هم آدرس خصوصی واقعی دستگاه را نمایش می دهد.

فرمان آدرس ip Linux

اگر فقط می خواهید آدرس IP سیستم را بدست آورید از دستور زیر استفاده کنید.

ip route get 1.1.1.1 | awk '{print $7}'

متناوباً می توانید استفاده کنید نام میزبان دستور برای لینوکس برای دریافت آدرس IP میزبان.

hostname -I

در لینوکس آدرس IP خصوصی بگیرید

همچنین می توانید استفاده کنید nmcli ابزاری برای دریافت آدرس IP خصوصی رابط کاربری شما. این یک برنامه کنسول مدیریت مدیر شبکه است.

nmcli -p device show

لینوکس آدرس ip را از nmcli دریافت می کند

آدرس IP عمومی سیستم های لینوکس را پیدا کنید

از آنجا که NAT وظیفه تنظیم IP عمومی سیستم شما را دارد ، نمی توانید مستقیماً آن را از دستگاه دریافت کنید. در عوض ، باید یک درخواست وب به یک سیستم خارجی ارسال کنید و آدرس IP را از پاسخ بازیابی کنید.

برای دریافت آدرس IP عمومی خود از خط فرمان ، از یکی از دستورات زیر استفاده کنید.

dig +short myip.opendns.com @resolver1.opendns.com
dig TXT +short o-o.myaddr.l.google.com @ns1.google.com
curl https://ifconfig.me ; echo
curl https://ipinfo.io/ip ; echo
wget -qO- api.ipify.org ; echo
wget -qO- https://ipecho.net/plain ; echo

با این حال ، ساده ترین راه برای دستیابی به آدرس IP عمومی توسط کاربران لینوکس ، جستجوی ساده Google است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که در جستجوی جدید “what is my IP” را تایپ کنید و Google آدرس IP عمومی را به شما می گوید.

مرتبط: نحوه یافتن آدرس IP عمومی در سیستم لینوکس

چگونه آدرس IP را در لینوکس مخفی کنیم؟

از آنجا که وب سایت ها می توانند کاربران و موقعیت مکانی را با استفاده از آدرس های IP ردیابی کنند ، بسیاری از افراد ترجیح می دهند آدرس IP خود را پنهان کنند. روش های مختلفی برای مخفی کردن آدرس IP شما در لینوکس وجود دارد.

  • VPN: VPN (شبکه خصوصی مجازی) به عنوان واسطه بین دستگاه شما و وب سایتی که می خواهید بازدید کنید عمل می کند. آنها IP شما را پنهان می کنند ، مثل اینکه درخواست ها از سرور VPN به جای اینکه از دستگاه شما آمده باشد. علاوه بر پوشاندن IP ، دلایل دیگری نیز برای استفاده از VPN وجود دارد ، از جمله رمزگذاری داده ها و دور زدن سانسور.
  • تور: این یک شبکه امن از هزاران گره است که توسط داوطلبان از سراسر جهان اداره می شود. Tor با انتقال ترافیک از طریق بسیاری از گره های ناشناس ، ناشناس بودن را فراهم می کند. برای پنهان کردن IP Linux می توانید از مرورگر Tor رایگان استفاده کنید.
  • پروکسی: سرورهای پروکسی به نظر می رسد که درخواست های وب شما از سیستم آنها نشات گرفته است. آنها داده ها را رمزگذاری نمی کنند و در مقایسه با VPN یا Tor اغلب قابل اعتماد نیستند.

بلافاصله یک آدرس IP Linux دریافت کنید

همانطور که در این راهنما نشان داده شده است ، دستیابی به آدرسهای IP برای کاربران لینوکس بسیار آسان است. با استفاده از روش های توضیح داده شده در بالا می توانید آدرس IP خصوصی و عمومی سیستم خود را پیدا کنید.

اما اگر می خواهید آدرس IP تلفن خود را پیدا کنید چه می کنید؟ خوشبختانه یافتن IP در رایانه آسانتر است ، اگر آسان نباشد.


آی پی موبایل
چگونه می توان آدرس IP تلفن خود را در Android یا iPhone پیدا کرد

آیا می خواهید آدرس IP تلفن همراه خود را پیدا کنید؟ در اینجا نحوه پیدا کردن آدرس IP آیفون یا تلفن Android شما وجود دارد.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.