15
آگوست

چه چیزی برای خانه شما بهتر است؟

اگر نمی توانید در قسمت های خاصی از خانه خود به اینترنت متصل شوید ، راه های مختلفی برای حل مشکل وجود دارد. دو مورد از محبوب ترین گزینه ها آداپتورهای برق و Wi-Fi است.

هر دو را می توان در کمتر از یک ساعت نصب کرد و از هر دو می توان برای ارائه اینترنت پرسرعت تقریباً در هر نقطه از خانه استفاده کرد.

بنابراین آنها دقیقاً چگونه کار می کنند و مهمتر اینکه چه چیزی برای شما مناسب است؟

تفاوت بین آداپتورهای Powerline و شبکه Wi-Fi چیست؟

از آداپتورهای خط برق در درجه اول برای گسترش اتصالات اینترنتی سیمی استفاده می شود ، در حالی که Wi-Fi شبکه ای برای گسترش اتصالات بی سیم استفاده می شود.

آداپتورهای برق از سیم های برق موجود در خانه شما برای گسترش اتصال استفاده می کنند ، در حالی که Wi-Fi شبکه شامل افزودن یک سیگنال Wi-Fi بسیار قوی تر ، معمولاً با چندین نقطه دسترسی (AP) است.

آداپتورهای Powerline چیست؟

کیت آداپتور سیم برق شامل دو آداپتور است. یکی وصل شده و به روتر شما متصل است. دیگری وصل شده و به رایانه شما متصل است. سپس دو آداپتور با استفاده از مدارهای الکتریکی در خانه شما ارتباط برقرار می کنند.

آنها برای استفاده از این واقعیت طراحی شده اند که رساناهای مسی می توانند نه تنها برق بلکه داده ها را نیز حمل کنند. بسته به نحوه اتصال خانه شما ، آنها می توانند اتصال اینترنت شما را به هر قسمتی از خانه با پریز برق گسترش دهند.

اگر نمی خواهید از سیم استفاده کنید ، گزینه دیگر آداپتور برق بی سیم است. نسخه های بی سیم نیز از طرح های موجود در خانه شما استفاده می کنند ، اما وقتی آنها را روشن می کنید ، گیرنده یک نقطه دسترسی Wi-Fi اضافی تولید می کند.

آداپتورهای برق بی سیم بسیار محبوب هستند زیرا راحتی Wi-Fi شبکه ای را با هزینه کمتری ارائه می دهند.

Mesh Wi-Fi چیست؟

سیستم شبکه Wi-Fi متشکل از غلاف های مختلفی است که در اطراف خانه شما قرار گرفته است تا یک شبکه Wi-Fi سریعتر و مطمئن تر ایجاد شود.

آنها شامل یک ماژول اصلی هستند که با استفاده از کابل اترنت به روتر شما متصل شده اند و غلاف های مختلف دیگری که می توانند در هر مکانی قرار گیرند ، متصل شده اند. ماژول اصلی با همه غلاف های دیگر ارتباط برقرار می کند و سیگنال قوی را در هر کجا که قرار داده می شود ، ارائه می دهد.

سیستم های Wi-Fi مشبک مانند سیم های فرمت Wi-Fi هستند ، اما طوری طراحی شده اند که به جای گسترش شبکه روتر شما جایگزین آن شوند. مش Wi-Fi همچنین نیازی به استفاده از نام شبکه های مختلف برای قسمت های مختلف خانه شما ندارد ، مشکلی که بسیاری از توسعه دهنده های Wi-Fi با آن روبرو هستند.

کدام بهتر است: آداپتور Powerline در برابر مش Wi-Fi

آداپتورهای خط برق و Wi-Fi شبکه برای دستیابی به یک هدف طراحی شده اند. و اگر از راه اندازی اینترنت موجود خود راضی نیستید ، هر کدام از آنها می توانند راه حلی ارائه دهند.

با این حال ، تعدادی تفاوت مهم وجود دارد که باید بدانید.

چه زمانی آداپتورهای خط برق بهتر هستند؟

کابل شبکه اترنت

بسته به کیفیت سیم کشی خانه شما ، آداپتور برق می تواند اتصال سریعتر و مطمئن تری را ارائه دهد.

با وجود تمام مزایای فناوری Wi-Fi ، اتصال مستقیم از طریق کابل اترنت همیشه عملکرد برتر را ارائه می دهد. مش Wi-Fi به وضوح قادر به ارائه این قابلیت نیست.

توجه به این نکته ضروری است که تفاوت بین این دو آنقدر کوچک است که بسیاری از مردم متوجه آن نمی شوند. Wi-Fi دقیقاً محبوب است زیرا برای مرور و جریان معمولی وب بیش از حد سریع است. تفاوت تنها در صورتی آشکار می شود که کارهای بیشتری را انجام دهید که بر سرعت تأکید بیشتری دارند.

به عنوان مثال ، اگر فایل های بزرگ را بارگیری کنید ، سرعت اضافی می تواند در وقت شما صرفه جویی کند. یا اگر دوست دارید بازی های ویدئویی انجام دهید ، کابل اترنت تاخیر بیشتری را ارائه می دهد.

آداپتورهای خط برق نیز به طور قابل توجهی ارزان تر از Wi-Fi شبکه ای هستند. علاوه بر این ، از آنجا که از سیم کشی موجود در خانه شما استفاده می کنند ، آداپتورهای واقعی کار کمتری دارند و بنابراین هزینه قابل توجهی کمتری دارند.

بنابراین ، آداپتورهای برق بی سیم یک انتخاب محبوب برای کسانی است که از راحتی Wi-Fi شبکه ای بدون هزینه بالا لذت می برند.

راه اندازی آداپتورهای خط برق اغلب بسیار آسان است. بسیاری از نسخه های کابل از شما می خواهند که کاری جز وصل کردن آنها انجام ندهید. با این حال ، سیستم های شبکه Wi-Fi معمولاً به پیکربندی بسیار بیشتری نیاز دارند.

Mesh Wi-Fi کی بهتر است؟

نماد اینترنت wifi

یک سیستم Wi-Fi شبکه ای همیشه یک گزینه مناسب است ، به ویژه اگر منطقه وسیعی از پوشش دارید. می توان از آنها برای افزودن اینترنت به هر اتاق بدون نیاز به پریز برق یا حتی سیم استفاده کرد. این امر آن را برای افرادی که مایل به مزایای سرعت اترنت نیستند یا به آن احتیاج ندارند ، انتخابی محبوب می کند.

مش Wi-Fi را می توان در هر خانه ای نصب کرد. این برخلاف آداپتورهای برق است که واقعاً فقط در خانه هایی با سیم کشی خوب مثر هستند.

اگر در ساختمان قدیمی زندگی می کنید ، ممکن است متوجه شوید که آداپتور برق به درستی کار نمی کند. اگر اتاقهای مختلف بر روی مدارهای مختلف کار می کنند ، ممکن است متوجه شوید که آداپتور برق در همه قسمتهای خانه کار نمی کند.

برای بدتر شدن اوضاع ، اکثر مردم تا زمانی که آداپتور برق را خریداری نکرده و آن را آزمایش نکنند ، از مناسب بودن سیم کشی خانه اطلاع ندارند.

اکثر سیستم های Wi-Fi شبکه ای دارای برنامه تلفن هوشمند هستند. این امر دانش فنی مورد نیاز برای استفاده از آنها را افزایش می دهد و قابلیت های اضافی را که در آداپتورهای قدرت یافت نمی شود ، اضافه می کند.

به عنوان مثال ، بسیاری از برنامه های شبکه Wi-Fi به شما این امکان را می دهند که شبکه خود را ایمن تر کنید ، پاد و نقاط دسترسی خود را مدیریت کنید ، تایمرها ، کنترل های والدین و موارد دیگر را تنظیم کنید.

آیا می توانید از آداپتورهای برق و شبکه Wi-Fi با هم استفاده کنید؟

اگر مطمئن نیستید کدام یک برای شما مناسب است ، شایان ذکر است که این دو فناوری را می توان با هم ترکیب کرد.

اگر خانه بزرگ دارید ، اگر برخی از مناطق از فناوری سیم کشی پشتیبانی نمی کنند ، یا اگر شرایط متفاوتی برای مناطق مختلف دارید ، مفید است.

برای دستیابی به این هدف ، می توانید آداپتورهای خط برق را که شامل شبکه Wi-Fi است خریداری کنید. یا می توانید دو مجموعه جداگانه بخرید و آنها را وصل کنید.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که همه محصولات سازگار نیستند و / یا به خوبی با هم کار می کنند.

آگاه باش که چه چیزی می خری

هر کدام را که انتخاب می کنید ، مهم است که نظرات را با دقت بخوانید. محصولات اولیه در هر دو دسته به دلیل غیر قابل اعتماد بودن شهرت داشتند. محصولات جدیدتر بسیار بهتر هستند ، اما استثنائاتی در این قانون وجود دارد.

همچنین مهم است که مطمئن شوید مشکلات اینترنت شما توسط ISP شما ایجاد نمی شود. در صورت وجود ، نه منبع تغذیه و نه وای فای شبکه سرعت بیشتری را ارائه نمی دهند.


کابل اترنت چیست؟
کابل اترنت چیست و چگونه اینترنت شما را سریعتر می کند؟

در اینجا نحوه اتصال به شبکه با کابل اترنت در مقایسه با Wi-Fi ارائه شده است و نحوه شروع.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده