1
ژوئن

چه زمانی فیس بوک مسنجر رمزگذاری انتها به انتها را ارائه می دهد؟

با ظهور سرویس های پیام رمزگذاری شده ، فیس بوک در تلاش است تا ویژگی های مشابه را به مسنجر اضافه کند.


تصویر آرم برنامه Facebook Messenger

مسنجر فیس بوک آسان است و دارای ویژگی های عالی است. همچنین می توانید از طریق تلفن و رایانه از این سرویس استفاده کنید. اما برخی از کاربران ممکن است به طور پیش فرض عدم رمزگذاری پایان به انتها را دریابند.

به همین ترتیب ، بسیاری از افراد تعجب می کنند که این سرویس به طور پیش فرض چه زمانی رمزگذاری پایان به پایان را ارائه می دهد. این مقاله همراه با بحث در مورد اینکه چرا جای آن بی جا است ، پاسخ را نشان می دهد.

چه زمانی فیس بوک مسنجر رمزگذاری انتها به انتها را ارائه می دهد؟

فیس بوک از برنامه های خود برای معرفی رمزگذاری پیش فرض در مسنجر خبر داده است.

این موضوع در پستی از آوریل 2021 توسط گیل کنت ، مدیر سیاستگذاری مسنجر در فیس بوک ، مشخص شد

با این حال ، کنت افزود که این کار یک پروژه بلند مدت است. در اولین فرصت ، مصرف کنندگان باید انتظار داشته باشند که این ویژگی در سال 2022 راه اندازی شود.

چرا چت های مسنجر فیس بوک هنوز نیاز به رمزگذاری دارند

برنامه Facebook Messenger بر روی صفحه

چیزی که همه کاربران فیس بوک می توانند تصدیق کنند سهولت دسترسی به مسنجر است. به راحتی می توانید از هر دستگاهی با اتصال اینترنت وارد حساب خود شوید. فیس بوک حتی به شما این امکان را می دهد تا همزمان از طریق چندین دستگاه وارد حساب خود شوید.

مرتبط: کدام برنامه ها برای بهبود حریم خصوصی شبکه از رمزگذاری انتها به انتها استفاده می کنند؟

مزیت دیگر مسنجر نحوه همگام سازی چت های شما در هر دستگاهی است که استفاده می کنید. اما این را نمی توان برای سیستم عامل های پیام رسانی که به طور پیش فرض رمزگذاری انتها به انتها را ارائه می دهند ، گفت.

می توانید همزمان با فقط یک دستگاه به بیشتر آنها دسترسی داشته باشید و همه پیام های قدیمی در صورت وجود سوئیچ دستگاه از بین می روند ، مگر اینکه چت ها بایگانی شوند. و در این حالت دیگر از انتها به انتها رمزگذاری نمی شوند.

انگیزه فیس بوک برای دسترسی آسان این پلتفرم به همین دلیل است که همچنان به صورت پیش فرض رمزگذاری end-to-end را در مسنجر ارائه می دهد.

آیا لازم است نگران حریم خصوصی پیام های چت خود باشید؟

معمولاً زیاد نباید نگران حریم خصوصی مکالمات مسنجر خود باشید. و اگر می خواهید پیام های رمزگذاری شده را ارسال و دریافت کنید ، می توانید از ویژگی تماس های مخفی استفاده کنید.

اما اگر ترجیح می دهید از یک بستر پیام رسانی استفاده کنید که به طور پیش فرض رمزگذاری انتها به انتها را ارائه می دهد ، گزینه های زیادی وجود دارد. پس چرا آنها را امتحان نکنید و ببینید چطور دوست دارید.


برنامه های پیام رمزگذاری شده
رمزگذاری انتها به انتها چیست؟

رمزگذاری انتها به انتها یک ویژگی مهم امنیتی است ، اما دقیقاً چگونه کار می کند؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.