22
آگوست

چه آزمایشاتی برای آزمایش شنوایی در کودکان انجام می شود؟

شنوایی سنجی روشی است که بهتر است به درستی و با توجه به مراحلی که انجام می شود انجام شود. این اقدامات بسیار مهم است زیرا همه مشکلات و همچنین مراحل درمان را مشخص می کند. برای تشخیص کم شنوایی و نوع آن نیاز به آزمایش و آزمایش است تست شنوایی در کودکان من کردم.

تست شنوایی در کودکان چیست؟

شنوایی سنجی اساساً مجموعه ای از آزمون ها است که بر اساس یک سری نمرات و شاخص ها انجام می شود. وقتی نوزاد متولد می شود ، یک سری غربالگری انجام می شود و شنوایی سنجی اطفال از جمله آزمایشاتی است که بسیار مهم و ضروری است و باید به درستی انجام شود.

نوزادان اغلب شنوایی عادی دارند ، اما این آزمایشات به شناسایی افرادی که مشکل شنوایی دارند کمک می کند و درمان آنها را تسریع می کند تا در بزرگسالی دچار مشکل نشوند. شنوایی کودکان باید بر اساس این آزمایش ها باشد تا همه با شنوایی کودک احساس راحتی کنند.

اهمیت شنوایی سنجی کودکان

آزمایشات شنوایی باید بلافاصله پس از تولد نوزاد انجام شود. این آزمایشات راهی برای تشخیص کم شنوایی و ناشنوایی هستند ، بنابراین بسیار مهم هستند. البته آزمایش های شنوایی کودکان نه تنها در زمان تولد ، بلکه در زمان های مختلف انجام می شود. آزمایشات انجام شد که در آن آزمایشها نتایج بسیار بیشتری به دست آوردند.

شنوایی برای انسان بسیار مهم است ، زیرا شنوایی تأثیر زیادی بر گفتار و گفتار دارد که در بلندمدت بر عزت نفس و حضور فرد در جامعه تأثیر می گذارد. بنابراین ، شنوایی سنجی کودکان برای جلوگیری از مشکلات کوتاه مدت و بلند مدت بسیار مهم و حیاتی است که باید در اسرع وقت مورد آزمایش قرار گیرد و در صورت بروز هرگونه مشکلی از بین برود. تشخیص زودهنگام به شما کمک می کند تا به خوبی مدیریت کنید.

به موسسه خیریه مرجع کمک کنید

چه زمانی تست های شنوایی انجام می شود؟

همه ما از اهمیت تست های شنوایی کودکان آگاه هستیم و می دانیم که این کارها باید به درستی و در زمان مناسب انجام شوند ، اما بهتر است ساعت های مناسب برای انجام آزمایش ها را بدانیم. باید بگوییم که آزمایشات را انجام می دهیم.

تولد: هنگامی که نوزاد متولد می شود ، یک سری غربالگری در چند هفته اول انجام می شود ، از جمله آزمایش های شنوایی در کودکان. این آزمایشات به طور کلی برای همه کودکان انجام می شود

9 در ماه تا 3 سال: این سنی است که در آن کودک بسیار سریع رشد می کند. اگر می خواهید از سلامت فرزند خود مطلع باشید ، بهتر است در این سن آزمایش بدهید.

چهار سال تا پنج سال: کودکانی که برای اولین بار در این سن وارد عرصه آموزش می شوند می توانند چندین تست شنوایی سنجی دیگر را انجام دهند که در مراکز خود آنها انجام می شود.

تست شنوایی در کودکان

چگونه از مشکلات شنوایی فرزند خود آگاه شویم

ممکن است فرزند شما چندین بار در طول زندگی خود آزمایش های شنوایی سنجی انجام دهد ، و این طبیعی و خوب است ، اما در صورت مشاهده علائم یا مشکلات مشکوک ، فوراً برای معاینه به متخصص شنوایی سنجی مراجعه کنید.

در اینجا نشانه هایی وجود دارد که به شما کمک می کند شنوایی فرزندان خود را ارزیابی کنید:

علائم و نشانه های مشکوک برای تشخیص مشکلات شنوایی در کودکان:

 • عدم توجه کودک به صداهای اطراف
 • کودک روی انجام کارها تمرکز نمی کند
 • وقتی بهش زنگ میزنی جواب نمیده
 • هنگام تماشای تلویزیون ، صدا را افزایش می دهد.
 • اگر صدایی بشنود ، نمی تواند منبع صدا را پیدا کند.
 • او کلمات را به درستی تلفظ نمی کند.
 • ترک تحصیل

آزمایش های شنوایی بر روی کودکان چگونه انجام می شود؟

پزشکان از تکنیک هایی که نیاز به همکاری کودک برای شنوایی سنجی دارد استفاده نمی کنند ، زیرا اکثر کودکان از پزشک می ترسند و با او همکاری نمی کنند ، بنابراین برای شنوایی سنجی از داروهایی استفاده کنید که کودک موقتاً به خواب می رود. پزشک از دستگاهی استفاده می کند که عملکرد مغز و اعصاب گوش را بررسی می کند تا شنوایی کودک را بررسی کند.

برخی از پزشکان آزمایشاتی را برای کاهش شنوایی در نوزادان و بزرگسالان انجام می دهند ، مانند موارد زیر:

 • در برخی از آزمایشات ، پزشک برای تشخیص مشکلات شنوایی کودک ، صدا را تکثیر می کند و اندازه شنوایی را بر اساس واکنش های او تعیین می کند.
 • از وسایلی استفاده کنید که باعث ایجاد ارتعاش در پشت گوش می شوند. با استفاده از این روش ، هر قسمتی از گوش که مشکل شنوایی دارد به راحتی قابل تشخیص است.

آزمایش تمپانومتری

آزمون abr چیست؟

آزمون ابر شنیدن ساقه مغز و نحوه عملکرد گوش داخلی ، مسیرهای مغزی و حلزون گوش. این آزمایش برای افراد یا کودکانی که نمی توانند یک تست شنوایی معمولی داشته باشند استفاده می شود. این آزمایش آهسته ترین صداهایی را که یک فرد یا کودک می تواند بشنود تعیین می کند و پزشکان از آزمایش abr برای اندازه گیری فعالیت الکتریکی مغز استفاده می کنند.

تست شنوایی در کودکان

آزمایش Oae برای شنوایی سنجی کودکان

اولین آزمایش توسط کودکان و افراد انجام شد آزمایش Oae از این آزمایش می توان برای تشخیص انسداد مجاری گوش ، آسیب به سلول های خارجی موی حلزون گوش ، مایع در گوش میانی و سایر مشکلات شنوایی استفاده کرد.

این آزمایش برای بررسی کم شنوایی مورد استفاده قرار می گیرد. آزمایش oae اغلب همراه با دیگر آزمایش های abr و سایر تست های شنوایی انجام می شود.

اکثر نوزادان مشکل خاصی در تولد ندارند ، اما ممکن است به دلایل زیادی مانند زردی زیاد مشکلات شنوایی در نوزاد وجود داشته باشد ، بنابراین آزمایش شنوایی نوزاد بسیار مهم است و باید به طور مرتب نوزاد خود را با متخصص معاینه کنید. دستگاه شنوایی سنج

هدف از تست های شنوایی کودکان چیست؟

مهمترین هدف شنوایی سنجی کودکان تشخیص زودهنگام مشکلات شنوایی سنجی کودکان و درمان به موقع آنها است. بهترین زمان برای تشخیص و درمان قبل از 3 ماهگی است و پزشکان ممکن است سمعک ، سمعک و در برخی موارد جراحی برای درمان این مشکلات تجویز کنند.

عوامل زیادی باعث ناشنوایی و کم شنوایی در کودکان پس از تولد می شوند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 • نوزادانی که هنگام تولد دچار خفگی می شوند و اکسیژن ندارند.
 • مشکلاتی مانند شکاف کام و کمبود لاله گوش در هنگام تولد می تواند باعث مشکلات شنوایی شود.
 • زرد شدن شدید
 • عفونت های رحمی
 • نوزاد کم وزن هنگام تولد
 • نوزادان با سابقه شنوایی در خانواده.

منبع : https://techtip.ir/