رفتن به نوشته‌ها

چهار دلیل استفاده از داکر به جای ماشین مجازی

نیاز به تحول دیجیتالی و محدودیت هایی که از برنامه ها و زیرساخت های مختلف ناشی می شود ، منجر به پیشرفت های فنی شده است. داکر و ماشین های مجازی (VM) دو دستگاهی هستند که به آنها کمک کرده اند تا نتایج بهتری کسب کنند.

اگرچه آنها موفق به انتخاب یکی یا دیگری می شوند ، اما برخی از کاربران ممکن است دریابند که Docker برای آنها بهتر از ماشین های مجازی است.

در این مقاله چهار دلیل پیدا خواهید کرد که چرا باید به جای ماشین مجازی از ظروف Docker استفاده کنید.

داکر چیست؟

تصویر مردی که روی صفحه کلید لپ تاپ خود تایپ می کند

Docker یک نرم افزار محبوب مجازی سازی است که به کاربران در جستجوی آنها کمک می کند تا برنامه ها را در یک ظرف Docker توسعه ، استقرار ، نظارت و اجرا کنند.

ظرف یک بسته نرم افزاری سبک ، آسان برای استفاده و مستقل است که شامل کتابخانه های مختلف ، فایل های پیکربندی و وابستگی های مختلفی است که برای اجرای برنامه (ها) ممکن است لازم باشد.

به عبارت دیگر ، کانتینرها در طول چرخه حیات توسعه نرم افزار خود برنامه هایی را با یک محیط امکان پذیر فراهم می کنند تا به همان روشی باشد که در هر دستگاهی کار می کنند. ظروف معمولاً عایق بندی می شوند. آنها امنیت گسترده ای را فراهم می کنند و به چندین کانتینر امکان می دهند همزمان در یک ماشین میزبان کار کنند.

علاوه بر این ، ظروف سبک هستند. همانطور که در مورد VM وجود دارد ، آنها نیازی به بار اضافی روی hypervisor ندارند. hypervisor یک سیستم عامل مهمان مانند VirtualBox یا VMWare است که به میزبان وابسته است. در عوض ، ظرف همه چیز را در بسته بندی خود دارد. همچنین اغلب بر روی هسته دستگاه میزبان اجرا می شود.

ماشین مجازی چیست؟

عکس توسعه دهندگان وب که در یک دفتر نشسته اند

ماشین مجازی بر روی یک مفهوم ساده و روشن کار می کند. آنها معمولاً از بقیه سیستم جدا شده اند تا نرم افزار موجود در ماشین مجازی نتواند سیستم عامل اصلی (سیستم عامل) را جعل کند. بنابراین ، آزمایش آلوده به ویروس در برنامه های کاربردی و سایر موارد خطرناک محدود به محدودیت های ماشین های مجازی است.

نرم افزار VM که اغلب به عنوان میزبان در نظر گرفته می شود ، به عنوان مهمان در یک محیط محاسباتی کار می کند. بدون نگرانی از تأثیر آنها بر سایر برنامه های سیستم ، می توانید برنامه ها ، برنامه ها ، نسخه های بتا و نسخه پشتیبان از سیستم عامل را اجرا کنید.

ماشین مجازی شامل یک پرونده ورود به سیستم ، یک دیسک مجازی ، یک تنظیم NVRAM و یک فایل پیکربندی است. سرور فیزیکی به عنوان بخشی از این فرایند به سرورهای منحصر به فرد مختلفی تقسیم می شود و به هر سرور اجازه می دهد سیستم عامل خود را به طور مستقل اجرا کند. این به نوبه خود به این معنی است که هر ماشین مجازی سخت افزار مجازی خاص خود را دریافت می کند.

مقایسه Docker با یک ماشین مجازی

عکس دو نفر که بالای کامپیوتر ایستاده اند

هنگام انتخاب بین Docker و ماشین مجازی ، مقایسه مستقیم آنها مهم است. هر دو دارای نقاط قوت و ضعف منحصر به فردی هستند.

بنابراین عملکرد آنها در مناطق مختلف چگونه است؟ بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم.

1. سیستم عامل و پشتیبانی از معماری

هر ماشین مجازی دارای سیستم عامل میزبان و سیستم عامل مهمان است. سیستم عامل مهمان می تواند هر سیستمی باشد ، از جمله لینوکس ، ویندوز و بسیاری دیگر.

در مقابل ، ظروف به تعمیر و نگهداری سیستم عامل محدود می شوند. آنها حاوی یک سرور فیزیکی واحد با سیستم عامل میزبان خود هستند که بین برنامه های مختلف به اشتراک گذاشته شده است. با به اشتراک گذاشتن سرور بین کانتینرها ، توسعه دهنده می تواند ضمن کم بودن زمان بارگذاری ، از سبک بودن و عملکرد روان آنها اطمینان حاصل کند.

علاوه بر این ، ظروف Docker برای اجرای چندین برنامه در یک هسته سیستم عامل مناسب است. از طرف دیگر ، اگر برنامه ها و سرویس ها همیشه با سیستم عامل های مختلف کار کنند ، VM بهترین شرط شماست.

برنده: داکر این به ویژه در مواردی اتفاق می افتد که بدنبال یک کنسول سبک وزن باشید که بتواند چندین برنامه را به طور همزمان اجرا کند.

مرتبط: انتخاب بین کوبرنتس و داکر

2. امنیت

ماشین مجازی کاملاً قادر است با هسته خود به تنهایی بایستد و با ویژگی های امنیتی قدرتمند باشد. این بدان معنی است که برنامه ها برای چنین ماشین هایی به امتیازات و محافظت بیشتری احتیاج دارند.

از طرف دیگر ، Docker هسته میزبان را به اشتراک می گذارد ، این بدان معناست که توصیه نمی شود دسترسی ریشه ای به برنامه ها برای اجرای آنها از محل های مدیریت داده شود. کانتینرها به زیر سیستم های اصلی دسترسی دارند. در نتیجه ، یک برنامه آلوده می تواند کل سیستم میزبان را هک کند.

برنده: ماشین مجازی زیرا همه کارها را به صورت جداگانه انجام می دهد ، که تاثیری در سیستم عامل اصلی ندارد.

3. قابل حمل بودن

از همان ابتدا ، مقیاس های قابل حمل به نفع ظروف داکر متمایل می شوند. کانتینرها بسته های مستقلی هستند ، به این معنی که قابلیت اطمینان سیستم عامل مهمان یا یک سیستم عامل خاص را ندارند.

آنها به دلیل سبک بودن می توانند به راحتی مستقر شوند و برای لحظه ای متوقف می شوند. اگر می خواهید برنامه خود را در چندین سیستم عامل آزمایش کنید ، این یک راه حل ایده آل است.

از طرف دیگر ، ماشین مجازی به اندازه جفتی که دارد دوستانه نیست ، مخصوصاً وقتی کسی وضعیت حمل و نقل آنها را زیر سوال ببرد. انتقال آنها بر روی چندین سیستم عامل بدون ایجاد خطر در زمینه سازگاری مشکل است. همچنین نباید از VM برای آزمایش یک برنامه در سیستم عامل های مختلف استفاده شود.

برنده: Docker ، با توجه به این واقعیت که قابل حمل هستند و می توانند در هر مکانی قرار بگیرند.

مرتبط: چرا شما باید از نرم افزار مجازی سازی Docker استفاده کنید

4. اعدام

این اجرا یکی دیگر از پرهای کلاه داکر است. در نتیجه معماری آنها ، کانتینرها منابع کمتری دارند. مقیاس گذاری ، تکثیر کانتینرها و بهبود عملکرد با Docker کار ساده ای است ، زیرا آنها همه چیز را در یک سیستم عامل پوشش می دهند.

به عبارت ساده تر ، کمبود سیستم عامل باعث می شود سرعت بارگیری و عملکرد بهتری در هنگام بارگیری دشوار داشته باشند.

از طرف دیگر ، ماشین مجازی منابعی مانند CPU ، حافظه و I / O را دور می ریزد و بدون آنها طبق برنامه کار نمی کند. ماشین مجازی یک شی heavy سنگین و وابسته به منابع است ، زیرا قبل از شروع پردازش باید کل سیستم عامل را بارگیری کند.

برنده: اسکله ها با سطح عالی و کیفیت عالی خود.

اکنون می دانید که چرا باید Docker را به جای ماشین مجازی انتخاب کنید

Docker مزایای زیادی نسبت به استفاده از ماشین های مجازی دارد و انتخاب بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برای هر دو است. استفاده از Docker هم برای کار از راه دور مفید است و هم سطح بالایی از کارایی را ارائه می دهد.

در حالی که اولی نمی تواند به زودی جایگزین حالت دوم شود ، ماشین های مجازی همچنان ماشین سنگینی هستند. بدین ترتیب ، پیکربندی آنها در حین حرکت کمی دشوار است. بسته به شرایطی که در نظر دارید ، نصب صحیح شما می تواند ساعت ها قبل از پردازش و زمان لازم باشد.


کشتی_بازی_با_ کانتینر -2
نحوه نصب Docker در اوبونتو لینوکس

شما باید Docker را روی سیستم لینوکس اوبونتو نصب کنید ، اما نمی دانید چگونه؟ در اینجا نحوه انجام این کار آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید