6
نوامبر

چطور فایل ورد را به پی‌دی‌اف تبدیل کنیم؟

تبدیل Word به PDF بسیار ساده است. برای تبدیل یک فایل Word به یک فایل PDF ، فقط کافی است دو ترفند بسیار مفید را یاد بگیرید که در این مقاله ذکر خواهیم کرد.

قالب PDF یا Portable Document Format (PDF – Portable Document Format) یک قالب فایل است که برای نمایش و تبادل اسناد به روشی قابل اعتماد و مستقل از نرم افزار ، سخت افزار و سیستم عامل مورد استفاده قرار می گیرد. این قالب پرونده توسط Adobe ساخته شده است و اکنون تحت عنوان سازمان جهانی استاندارد (ISO) به عنوان یک استاندارد عمومی شناخته شده است. ایجاد PDF نحوه تعامل کاربران با اسناد حاوی متن و تصاویر را تغییر داد. کاربران ترجیح می دهند با این نوع پرونده ها به هر قالب سند دیگری کار کنند و بنابراین به دنبال راه هایی برای تبدیل Word به PDF هستند.

Word را به PDF تبدیل کنید

فایل های PDF می توانند شامل پیوندها ، دکمه ها ، فرم ها ، صدا و تصویر باشند. مهمترین ویژگی PDF این است که مستقل از نرم افزار و سخت افزار آن روی هر سیستم یک سند را به همان شکل نمایش می دهد. به عنوان مثال ، اگر یک سیستم رایانه ای یا تلفن قلم نوشته شده با یک سند را در سیستم مبدا نمایش ندهد ، نمی تواند آن را به درستی نمایش دهد ، اما قالب فایل PDF همان اسناد را در همه سیستم عامل ها و دستگاه ها نمایش می دهد . ضمانت به همین دلیل ، توصیه می شود که برای اجرای یک سند متنی ، ابتدا Word را به PDF تبدیل کرده و سپس آن را اجرا کنید.

بسیاری از کاربران نمی دانند که امکان گرفتن خروجی PDF در Microsoft Word وجود دارد! به همین دلیل ، آنها برنامه های دسک تاپ را برای تبدیل Word به PDF نصب می کنند.

فایل Word مورد نظر را باز کنید و سپس روی گزینه File در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید.

در پنجره بعدی گزینه Save As را انتخاب کرده و مکانی را که می خواهید پس از تبدیل Word به PDF در آن ذخیره شود مشخص کنید. ما پوشه دسک تاپ را در اینجا انتخاب کرده ایم. برای انتخاب مسیرهای دیگر ، می توانید از دکمه Browse در پایین گزینه Add a Place استفاده کنید.

در صفحه بعدی ، روی منوی کشویی زیر نام فایل کلیک کنید تا لیستی از تمام قالب های پرونده قابل خروج نمایش داده شود. همانطور که مشاهده می کنید ، برای تبدیل Word به PDF یا بسیاری از قالب های معروف دیگر نیازی به استفاده از برنامه ها ندارید. روی گزینه PDF کلیک کنید و در آخر دکمه Save را انتخاب کنید. به طور پیش فرض ، نام فایل PDF همان نام فایل Word منبع خواهد بود. برای تغییر آن ، روی قسمت بالای منوی کشویی کلیک کرده و پس از وارد کردن نام مورد نظر ، روی ذخیره کلیک کنید.