4
سپتامبر

چرا نتایج جستجوی اینستاگرام بد است (و چرا باید به زودی بهبود یابد)

دلایل زیادی برای دوست داشتن اینستاگرام وجود دارد. اما در حالی که استفاده از برنامه تحت مالکیت فیس بوک آسان است ، ویژگی جستجوی آن چیزهای مورد نظر را باقی می گذارد.

خوشبختانه جستجوهای ناامیدکننده می توانند به گذشته تبدیل شوند. اینستاگرام اخیراً نحوه عملکرد این ویژگی غالباً نادرست را فاش کرده و برنامه هایی را برای بهبود آن نشان داده است. اگر می خواهید در مورد آنچه پشت پرده می گذرد بیشتر بدانید ، ادامه مطلب را بخوانید.

جستجوی اینستاگرام چگونه کار می کند

اگر شما جزء گروهی از کاربران ناامید هستید که درباره نحوه عملکرد جستجوی اینستاگرام در تاریکی بوده اند ، خوش شانس هستید. طبق یک پست وبلاگ در وبلاگ رسمی اینستاگرام ، اینستاگرام قبلاً توضیح داده است که چگونه جستجوی شما را در برنامه سفارشی می کند. در اینجا تفکیک است:

اینستاگرام بر اساس متنی که وارد می کنید نتایج جستجو را ارائه می دهد

برخلاف بخش نظرسنجی ، نتایج بدست آمده از جستجوی اینستاگرام عمدتا به متنی که در نوار جستجو وارد می کنید بستگی دارد. هدف این است که تجربه خود را با سازماندهی نتایج بر اساس آنچه برای شما مهمتر است شخصی سازی کنید. در اصل ، متنی که وارد می کنید به اینستاگرام کمک می کند “بفهمد چه چیزی را به شما نشان دهد.”

مطالب مرتبط: چگونه می توان صفحه تحقیق اینستاگرام خود را تغییر داد

همانطور که در وبلاگ اینستاگرام توضیح داده شده است:

فرض کنید بعد از دیدن ماه آبی به یافتن تصاویری از فضا علاقه دارید. وقتی روی نوار جستجو در صفحه Explore ضربه می زنید ، اولین چیزی که می بینید جستجوهای اخیر شما هستند. وقتی شروع به تایپ “فاصله” می کنید ، ما حساب ها ، صدا ، هشتگ ها و مکان هایی را که متن جستجوی شما مطابقت دارد به شما نشان می دهیم. در این حالت ، نتایجی مانندspace و # space نمایش داده می شوند زیرا “space” در نام آنها ظاهر می شود.

الگوریتم های جستجوی اینستاگرام از چه اطلاعاتی استفاده می کنند؟

در بالای متنی که وارد می کنید ، الگوریتم های جستجوی اینستاگرام (طبق گفته وبلاگ ، همانطور که بسیاری معتقدند یک الگوریتم وجود دارد) از اطلاعات حساب ها ، هشتگ ها و مکان ها برای رتبه بندی نتایجی که به شما نشان می دهد استفاده می کنند. اینستاگرام این اطلاعات را “هشدار” می نامد.

در اینجا بهترین هشدارهای اینستاگرام ، به ترتیب اهمیت طبقه بندی شده است:

  1. نوشته ی تو: اینستاگرام فکر می کند این سیگنال رتبه بندی مهمترین است. هر بار که متن را در نوار جستجو وارد می کنید ، اینستاگرام ابتدا برنامه متن متناسب را جستجو می کند.
  2. شغلت: اینستاگرام معمولاً نتایج جستجوی شما را بر اساس افرادی که دنبال می کنید و نوع محتوایی که مشاهده می کنید رتبه بندی می کند. با این حال ، تعاملات حساب نیز اهمیت دارد.
  3. تعامل کاربر: وقتی جستجوی شما نتایج بالقوه بی شماری را به همراه آورد ، اینستاگرام این نتایج را بر اساس مشارکت کاربران در برنامه رتبه بندی می کند – ابتدا نمایه ها ، هشتگ ها یا مکانهایی را که بیشترین تعامل را دارند نشان می دهد.

screenshot-instagram-search-enhancements

اعتبار تصویر: وبلاگ اینستاگرام

با توجه به وبلاگ بالا ، اینستاگرام همچنین تعدادی پیشرفت را با تمرکز بر “الهام و کشف” راه اندازی می کند. این ویژگی با ویژگی اصلی Search بسیار فاصله دارد – برای کمک به شما در حرکت در برنامه.

در عوض ، اینستاگرام می خواهد یک صفحه نتایج جستجو را به شما نشان دهد ، که کشف رسانه ای را که می خواهید ببینید آسان تر می کند.

گسترش و بهینه سازی کلمات کلیدی

غول رسانه های اجتماعی همچنین در حال گسترش کلمات کلیدی است که می توانید برای جستجو استفاده کنید. این تغییر در نهایت به شما امکان می دهد تا طیف وسیع تری از موضوعات را بررسی کرده و با افزودن زبان های دیگر ، پیشرفت هایی را در زبان انگلیسی آغاز کنید.

در حال حاضر ، وقتی عبارات خاصی را در نوار جستجو وارد می کنید ، اینستاگرام فقط حساب ها و هشتگ هایی را با آن شرایط به شما نشان می دهد. به زودی ، همان جستجو قادر خواهد بود علاوه بر حساب ها و هشتگ ها ، عکس ها و ویدئوها را در همان دسته ها بازگرداند.

این تغییر هنگام تحقیق در مورد محتوای ژانر بدون در نظر گرفتن کلمه کلیدی خاص مفید خواهد بود.

مطالب مرتبط: ویژگی های جدید اینستاگرام را امتحان کنید

درک جستجو باعث افزایش دسترسی شما می شود

در نهایت ، باز کردن رمز و رازهای ویژگی جستجوی اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که حساب خود را به گونه ای قرار دهید که پیدا کردن شما را برای سایر کاربران آسان کند. اگرچه برای همه عالی است ، اما برای کسانی که می خواهند به کاربران بیشتری برسند و تعداد دنبال کنندگان را افزایش دهند ، بسیار مفید خواهد بود.


clear-instagram-search-history
چگونه می توان سابقه جستجوی اینستاگرام خود را پاک کرد

وقتی محتوا را در اینستاگرام جستجو می کنیم ، این خطر را داریم که چیزهایی را که نمی خواهیم در نوارهای جستجوی خود ببینیم ، ببینیم. در اینجا نحوه خلاص شدن از شر آن آمده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده