رفتن به نوشته‌ها

چرا ما نمی توانیم تلفن های هوشمند خود را بصورت سفارشی مانند کامپیوتر بسازیم؟

از آنجا که در دهه گذشته قدرت فناوری مصرف کننده به سرعت رشد کرده است ، تقاضاهای ما به روز است. مردم خواهان رایانه ها و کنسول های سریعتر و کارآمدتر و در دهه اخیر تلفن های هوشمند و تبلت ها هستند. بازار رایانه های شخصی مدتهاست بدون هیچ مشکلی به این تقاضا پاسخ می دهد. با این حال ، همه چیز در زمین متحرک خیلی روشن نیست.

یک شکایت رایج در بین کاربران تلفن همراه این است که دستگاه های آنها از قابلیت تنظیمات ارائه شده توسط دسک تاپ برخوردار نیستند. با این حال ، چندین دلیل خوب برای این امر وجود دارد. به احتمال زیاد انتظار منطقی تغییر به زودی منطقی نیست.

پس چرا نمی توانید یک گوشی هوشمند سفارشی بسازید؟

ساخت یک کامپیوتر سفارشی ساده است

در این مرحله بیش از دو دهه است که رایانه های سفارشی بخش عمده ای از صنعت بازی هستند. در حال حاضر ، ساخت رایانه شخصی خود چندان دشوار نیست. در ده سال گذشته همه چیز زیباتر و پیشرفته تر شده است. اکنون گیمرها در کنار عملکرد خالص ، به زیبایی شناسی نیز توجه بیشتری نشان می دهند. این امر منجر به ایجاد یک بازار کامل برای لوازم جانبی دارای چراغ RGB و سایر موارد شیک شد.

دلیل آن ، این است که میزهای کار ابتدا برای سازگاری با این برنامه طراحی شده اند. این برج های بزرگ تنها راهی است که می توانید اجزایی را که با هم تداخل ندارند و خنک کننده کافی دارند جایگزین کنید. این همچنین تنها راه برای نگهداری قابل اعتماد قطعات از تولید کنندگان مختلف و در انواع تنظیمات مختلف است.

آیا می توانید یک گوشی هوشمند سفارشی ایجاد کنید؟

گوشی های هوشمند معمولاً از ابتدا با ایده به حداقل رساندن فضای فیزیکی از دست رفته ساخته می شوند. به همین دلیل ، طراحی آنها اغلب بسیار سفارشی است. مادربرد به شکلی کاملاً متناسب و متناسب با بدنه تلفن ساخته شده است ، در حالی که موقعیت فیزیکی هر یک از قطعات را در خود جای داده است.

از نظر تلفن متفاوت هستند ، این بدان معناست که تولید کنندگان بندرت از طرح اولیه یکسان استفاده مجدد می کنند. همین امر نیز به همین دلیل است که تلفن های هوشمند در بین تولیدکنندگان و مدل ها می توانند بسیار شیک ، باریک و منحصر به فرد به نظر برسند. اگر می خواستیم اجزای قابل تعویض باشند ، تنها راه دستیابی به این هدف استاندارد کردن قالب همه تلفن ها است.

و این مشکلات دیگری را به همراه دارد. خنک سازی در حال حاضر در بسیاری از دستگاه های هوشمند یک مشکل است ، حتی اگر به اندازه میز کار مهم نباشد. بعضی از تلفن ها نیز عمداً از بعضی از اجزا صرف نظر می کنند تا فضا را برای دیگران ذخیره کنند. وقتی آیفون 7 بیرون آمد ، بسیاری به دلیل نداشتن جک هدفون ، آن را مسخره کردند. اما گزارش ها نشان می دهد که این تنها راه برای درج برخی از اجزای دیگر با حفظ شکل متمایز گوشی است.

لپ تاپ ها معادل خوبی در دنیای کامپیوتر هستند. بندرت می بینید که آنها از اجزای قابل جابجایی غیر از اجزایی مانند RAM و دیسک های سخت پشتیبانی کنند که دارای اشکال جهانی هستند و به راحتی خوانده می شوند. اگر می خواهید پردازنده یا کارت گرافیک را در لپ تاپ خود جایگزین کنید ، معمولاً خوش شانس نیستید ، با استثناهای بسیار تخصصی.

گزینه های جایگزین و راه حل های احتمالی آینده

همه اینها می تواند به شما این تصور را بدهد که این یک دلیل گمشده است. این کاملا درست نیست. برخی از شرکت ها پتانسیل را در این ایده می بینند. Google شاید برجسته ترین نمونه با Project Ara باشد.

با این حال ، حتی غول فناوری نیز نتوانست برخی از موضوعات اصلی این ایده را درک کند. قابی که اجزا را در خود جای داده بود حجیم تر و راحت تر از بدنه گوشی های رقیب بود. در همان زمان ، افزایش فاصله فیزیکی بین اجزای منجر به تاخیر در ارتباط آنها شد. ترکیبی از طراحی بزرگ و عناصر داخلی ناکافی م effectiveثر برای دفع بیشتر مردم کافی بود.

https://www.youtube.com/watch؟v=8yOKBxVzx30

شاید مثل خیلی چیزهای دیگر در دنیای فناوری ، فقط مسئله زمان باشد. اجزای سازنده در حال کوچکتر شدن و جمع و جور شدن هستند و ممکن است به جایی برسیم که تمام قطعات مورد نیاز برای ساخت یک گوشی هوشمند به اندازه کافی کوچک باشند تا بتوانند بدون تأثیر بر ظاهر گوشی تعویض شوند.

اما ما هنوز با آن فاصله زیادی داریم. همچنین مخالفتی از طرف خود صنعت وجود دارد. تولیدکنندگان تلفن های هوشمند تا حد زیادی تجارت خود را حول نسخه های سالانه (یا نزدیک) بنا کرده اند و دور شدن از این چرخه به زمان و تلاش نیاز دارد. حتی وقتی این فناوری را داریم ، دلایل سیاسی هنوز هم می توانند این پیشرفت را به عقب برسانند.

آیا واقعا تلفن های هوشمند شخصی ارزش تلاش را دارند؟

به هر حال ، مهم است که در مورد این موضوع فکر کنیم. بیشتر افرادی که به تلفن های شخصی علاقه مند هستند معمولاً به دلیل عامل جدید بودن آنها را می خواهند نه به این دلیل که واقعاً به آن احتیاج دارند. تلفن های هوشمند از این نظر مانند میز کار نیستند که برخی از اجزای سازنده می توانند تفاوت زیادی را در همان دامنه قیمت ایجاد کنند. شما معمولاً مدل های سطح پایین ، متوسط ​​و سطح بالای خود را دارید و از لحاظ پیشنهادی کاملاً شبیه به هم هستند.

به خوبی می توان گفت که شما در ساخت تلفن شخصی خود در مقایسه با خرید یک گوشی از قبل ساخته شده ، هیچ سود مالی نخواهید برد. و پس از آن ، عواقب مربوط به نگهداری و ضمانت وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. دلیلی وجود دارد که با وجود فرصت های فراوان در دنیای تنظیمات مصرف کننده ، بازار دسک تاپ های آماده هنوز هم وجود دارد.

اما حذف اجزایی مانند GPS ، بلوتوث ، Wi-Fi و سایر موارد و برخورد با آنها به عنوان واحدهای قابل تعویض؟

به نظر می رسد این یک ترفند بیش از چیزی است که در طولانی مدت مفید به نظر برسد. گزینه خرید یک تلفن بدون برخی از این قطعات از قبل وجود دارد و تأثیر آنها بر قیمت نهایی و عملکرد دستگاه / مصرف باتری در مقایسه با سایر قسمتهای یک تلفن هوشمند معمولی تقریباً ناچیز است.

برای اکثر مردم ، تنها ارزش واقعی در چنین چیزی می تواند به شخصی سازی زیبایی منجر شود و هیچ مشکلی وجود ندارد. اما با توجه به این واقعیت که ما قبلاً در این جبهه مواردی مانند جلد و کاور را پوشش داده ایم ، به راحتی می توان فهمید که چرا این اولویت اصلی صنعت نیست.

ساخت تلفن

گوشی های هوشمند کاملاً قابل تنظیم روزی وارد بازار می شوند

با این حال ، اگر به دیدن چنین چیزی علاقه دارید ، امید خود را از دست ندهید. احتمالاً روزی این اتفاق خواهد افتاد ، اما تا آن زمان باید صبورانه منتظر بمانید. وقتی این راه حل ها به بازار عرضه می شوند ، احتمالاً روندی آهسته و تدریجی خواهد بود که چندین سال طول می کشد تا ما نتایج درست را ببینیم. اما در پایان ، دنیای فناوری در اکثر موارد دقیقاً به همین منوال حرکت می کند.


گرافیک های Nvidia 3060 از نزدیک
آیا کارت های گرافیک NVIDIA Series 30 ارزش ارتقا دارند؟

اگر اهل بازی باشید ، ممکن است وسوسه شوید کارت گرافیک خود را به NVIDIA Series 30 ارتقا دهید. اما ارزشش را دارد؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.

منتشر شده در بلاگ

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید