10
ژوئن

چرا دستورات لینوکس بسیار کوتاه هستند؟ تاریخچه دستورات لینوکس

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا دستورات لینوکس بسیار کوتاه و عجیب هستند؟ جواب دستگاه های Teletype و یونیکس است.


دستگاه Teletype

بگذریم ، دستورات لینوکس عجیب هستند. گربه ، mv ، ls ، pwd ، همه آنها خیلی کم هستند. چرا؟ پاسخ ، مانند بسیاری از موارد در لینوکس ، در ریشه یونیکس آن نهفته است.

منشأ دستورات لینوکس

در دهه 1960 ، زمانی که یونیکس برای اولین بار توسعه یافت ، راه اصلی برقراری ارتباط تعاملی با رایانه از طریق ماشین های Teletype بود. این دستگاه ها اساساً ماشین تحریری بودند که می توانستند سیگنال های دستگاه های دیگر را دریافت کنند. در گذشته ، نویسندگان تله مسئول ارتباطات از راه دور و تلگراف بودند.

یکی را در عمل می توانید در این ویدئو مشاهده کنید:

https://www.youtube.com/watch؟v=MikoF6KZjm0

این ماشین ها فضای زیادی را اشغال می کردند ، پر سر و صدا بودند و بسیار کند بودند. این مسئله به خصوص اگر با رایانه تعامل داشته باشید بسیار آزار دهنده بود. یکی از راه های سریعتر تایپ کردن ، کوتاه کردن دستورات است.

این دستگاه های teletype با نام TTY نیز شناخته می شدند و دلیل معروف بودن دستگاه های انتهایی یونیکس می باشد / dev / ttyX امروز.

مرتبط: یونیکس در مقابل لینوکس: تفاوت بین اهمیت و اهمیت آن

Teletypes و Linux امروز

اگرچه امروزه ما از انواع telelet با رایانه استفاده نمی کنیم ، اما امروزه هنوز در طراحی سیستم های Unix و Linux ماندگار هستند.

در دهه 1970 ، انواع تله تیپ جای خود را به پایانه های ویدئویی دادند که متن را به جای رول کاغذ روی صفحه نمایش می دادند. سپس در دهه 80 رابط های گرافیکی مانند سیستم X Window System محبوب شدند.

برنامه های بسیار قدیمی تر از ترمینال برای تعامل با سیستم استفاده می کردند. اما در این عصر مدیران و رابط کاربری گرافیکی ویندوز ، چگونه این برنامه ها هنوز کار می کنند؟ جواب این است ترمینال شبه این نرم افزار سیستمی است که از قابلیت های یک پایانه در نرم افزار تقلید می کند. در مورد برنامه های خط فرمان ، آنها فکر می کنند که از نوع teletype صحبت می کنند.

سیستم های مدرن لینوکس این طرح را به جلو می برند. سیستم فایل لینوکس دستگاههای شبه پایانه را به صورت لیست می کند / dev / ptyX.

لینوکس سنت یونیکس را ادامه می دهد

اخلاق داستان این است که اگر فکر می کنید برخی از جنبه های لینوکس عجیب است ، لینوکس ، هر چقدر هم مدرن باشد ، تجسم ایده های بیش از 50 سال پیش است.

توانایی سیستم های شبه یونیکس در انطباق با تغییرات فناوری ضمن حفظ سازگاری با نرم افزارهای قدیمی یکی از دلایلی است که کاربران فنی مدت طولانی به آنها اعتماد کرده اند و لینوکس نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه دستورات لینوکس می توانند کوتاه باشند ، اما با نام های مستعار shell می توانید آنها را حتی کوتاهتر کنید.

اعتبار تصویر: آرنولد رینهولد / ویکی مدیا


ترمینال خط فرمان Linux
کمتر بنویسید ، با نام مستعار خط فرمان Linux بیشتر کار کنید

آیا از نوشتن دستورات طولانی هر بار که ترمینال خود را باز می کنید خسته شده اید؟ از نام های مستعار فرمان Linux برای سهولت کار خود استفاده کنید.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.