26
مه

چرا بوستر پمپ بهترین راه حل برای از بین بردن نوسانات فشار آب است؟

تأمین آب در کف ساختمانهای بزرگ یکی از مشکلات همیشگی انبوه سازان و حل آن است بهترین راه حل استفاده از پمپ تقویت کننده است. پمپ ها با تولید آب از لوله های آب شهری و ایجاد فشار مطلوب باعث افزایش جریان می شوند.در ساختمانها و برجهای بلند که به ارتفاع قابل توجهی از منبع آب نیاز دارند ، استفاده از پمپ های آب ضروری است.

اما چرا تقویت کننده پمپ؟

نوسانات ناشی از فشار آب بر عملکرد پمپ ها تأثیر می گذارد و اگر این نوسان فشار آب در دریچه های خروجی خانه ها یا مجتمع های مسکونی بزرگ رخ دهد ، اتفاق خوشایندی نخواهد بود. ایده اصلی استفاده از پمپ های تقویت کننده برای حل این مشکل و همچنین تأمین مقادیر مورد نیاز جریان آب در طبقات و فواصل دورتر افزایش یافت.

تقویت کننده پمپ مجموعه ای از چندین پمپ است که به صورت موازی کار می کنند و توسط یک صفحه کنترل کنترل می شوند ، هدف نهایی آن حفظ سطح جریان آب در ساختمان در محدوده مطلوب و ثابت است.

در یک ساختمان معمولی ، اهمیت استفاده از تقویت کننده پمپ را نمی توان درک کرد ، زیرا در چنین مکان هایی پمپ معمولی به راحتی پاسخ می دهد. بر خلاف تأمین آب در ساختمان های بسیار بزرگ ، کارخانه ها یا سیستم های آبیاری در مزارع ، اگر میزان فشار آب شرایط لازم را نداشته باشد ، اهمیت استفاده از پمپ تقویت کننده تعیین می شود. در چنین ساختمان هایی ، که هر واحد مسکونی می تواند در هر زمان و بدون هماهنگی با واحدهای دیگر ، آب خود را کم و بیش مصرف کند ، الگوی مصرف آب کاملاً تصادفی ایجاد می شود که گاهی بسیار زیاد یا کم خواهد بود. در این حالت ، ممکن است یک پمپ ساده برای تأمین سطح فشار آب مطلوب کافی نباشد. بلکه لازم است سیستمی تعریف شود که بتواند سطح فشار آب را با توجه به سطح آب مورد نیاز ساختمان تعیین کند و بنابراین فشار ثابت کل سیستم آبرسانی ساختمان را حفظ کند. بنابراین ، در طول حداکثر مصرف آب ، ما شاهد استفاده از ظرفیت کامل مجموعه پمپ های نصب شده در پمپ تقویت کننده هستیم. در موارد دیگر ، وقتی مصرف آب کاهش می یابد ، بخشی از ظرفیت پمپ تقویت کننده استفاده می شود.

تقویت کننده پمپ حرارتی

ساختار ساخت تقویت کننده پمپ

هدف اصلی از اختراع بوستر پمپ ها تأمین سطح مطلوب فشار آب برای یک ساختمان است. برای این منظور ، ایجاد یک مسیر پمپاژ آب به صورت مرحله به مرحله ضروری است. برای این منظور از پمپ های موازی استفاده می شود که هرکدام ظرفیت محدودی دارند و اگر با هم کار کنند می توانند انواع فشارهای فشار را با یکدیگر بپوشانند.

در طرحی که برای بوستر پمپ ها طراحی شده است ، می توانید دو یا چند پمپ موازی را مشاهده کنید که از یک خط آب ورودی تأمین می شوند و در سمت خروجی آب پمپاژ شده به یک خط لوله تخلیه می شود. هر یک از این پمپ ها توسط یک سیستم مرکزی کنترل می شوند ، که با وجود سنسورهایی در خروجی بوستر پمپ ، همراه با مکانیزم های برنامه ریزی شده ، جریان مورد نیاز را تشخیص می دهد و دستورات متوقف یا شروع کار یک یا چند پمپ را می دهد. چندین پمپ این سطح جریان را فراهم می کنند.

از طرف دیگر ، در طراحی تقویت کننده پمپ ها ، دریچه های قبل و بعد از پمپ برای هر پمپ که دارای یک خط تغذیه منحصر به فرد برای خروجی است ، در نظر گرفته خواهد شد. این دریچه ها برای تزریق دستی پمپ یا جلوگیری از گردش آب در این شاخه موازی طراحی شده اند. تمام این پروژه ها با سیستم تخلیه اضطراری تحویل داده می شوند. هدف از نصب شیر تخلیه در ساخت پمپ تقویت کننده این است که اگر میزان مصرف کل در خروجی بوستر پمپ خیلی ناگهانی تغییر کند ، یک لوله زباله یا تخلیه کامل از سیستم وجود دارد تا فشار وارد نشود پمپ های فعال در سیستم.

تجهیزاتی مانند پمپ های دارای موتور الکتریکی ، پانل های الکتریکی و کنترل ، منبع فشار ، شیر برگشتی ، شیرهای خاموش ، میراگرهای لرزش ، فشار سنج ، شیر خروجی ، کلاچ ، شاسی ، فیوزهای ایمنی ، کلیدهای فشار و … ساختار تقویت کننده پمپ.

انواع شتاب دهنده های پمپ کدامند؟

بر اساس نیاز ما به آبرسانی و نحوه انجام این آبرسانی ، انواع شتاب دهنده های آبرسانی و پمپ های آتش نشانی شامل انواع سرعت ثابت و متغیر هستند.

تقویت کننده پمپ دور متغیر:

سیستم سرعت متغیر یک سیستم مشترک در پمپ های تقویت کننده آب در ساختمانهای مسکونی است. تقویت کننده پمپ در اتاقهایی استفاده می شود که کنترل کامل سطح فشار آب در نظر گرفته نشود. به عنوان مثال فرض کنید در یک ساختمان مسکونی 100 واحدی می خواهید فشار آب را در سیستم مورد نظر به طور مداوم با سیستم پمپ حفظ کنید. آیا می توان یک مدل از پیش تعیین شده و کاملاً دقیق از میزان فشار مورد نیاز ساختمان داشت؟ در چنین محیط هایی ، که مصرف کنندگان کاملاً مستقل از یکدیگر و تحت کنترل خودشان هستند ، لازم است که سیستم کنترل دقیقاً مانند آنها در وضعیت متغیری قرار گیرد. شتاب دهنده پمپ با سرعت متغیر با توجه به نیاز ساختمان می تواند تعدادی پمپ را در مدار آب سیستم وارد یا خارج کند.

تقویت کننده پمپ سرعت ثابت:

فاصله ثابت را می توان در شرایط از پیش تعیین شده با هدف کنترل جریان آب استفاده کرد. به عنوان آبیاری قطره ای ، باران مصنوعی در مزارع ، ایستگاه های آتش نشانی ، فرودگاه ها ، بیمارستان ها ، کارخانه ها و … در چنین حالتی ، که به هر روشی می توان با میزان جریان خروجی سیستم اطلاعات پیش بینی شده پیش بینی کرد و حتی مدیریت کرد ، لازم نیست متغیر سیستم جریان تعریف شود. بلکه هدف تأمین سطح فشار مورد نیاز است. بنابراین ، از سوئیچ های فشار در تقویت کننده پمپ دور ثابت استفاده می شود تا سطح فشار خروجی کنترل شده را فراهم کند. این کلیدهای فشار به طور مداوم سطح فشار را در سیستم کارکرد و تأمین آب اندازه گیری می کنند و در صورت کاهش یا افزایش فشار ، چندین پمپ وارد سیستم می شوند یا از آن خارج می شوند. یکی از مهمترین مکانها برای استفاده از تقویت کننده پمپ دور ثابت ، استفاده از آنها در منبع تغذیه با فشار بالا برای اهداف اطفا حریق است. در این حالت ، همراه با عملکرد تقویت کننده پمپ دور ثابت ، می توان در کمترین زمان ممکن حداکثر فشار را در خروجی سیستم تضمین کرد.

تفاوت بین تقویت کننده های پمپ و پمپ های معمولی

به طور کلی ، پمپ های معمولی با بازخورد آنالوگ یا دیجیتال از خروجی سیستم کار نمی کنند. در این حالت فقط یک چیز برای پمپ تعریف شده است. آیا در ورودی خانه آب وجود دارد یا خیر؟ پمپ های معمولی ، با سازوکار ساده خود ، پاسخ مشخصی به سوال دارند. خاموش یا روشن شدن بنابراین نمی توان انتظار داشت که از یک رویکرد خاص در تولید آنها سطح فشار ثابت از جریان آب اطمینان حاصل شود.

به عنوان مثال ، در ساختمانهای مسکونی با تعداد زیادی از افراد ، در آپارتمانهای مرتفع در طبقات فوقانی ساختمانها ، در زمینهای بزرگ کشاورزی با مساحت زیاد مواردی هستند که در آنها نوسانات فشار آب مشاهده می شود. به همین دلیل استفاده از تجهیزات و سیستم های آبرسانی از جمله پمپ های آب امری عادی شده است. این امکانات در افزایش فشار آب و از بین بردن نوسانات آب نقش دارند. پمپ آب زمانی می تواند مشکل را حل کند که نوسانات فشار کم باشد و تنها با یک پمپ مشکل برطرف شود. هنگامی که نوسانات کاربر زیاد است ، استفاده از چندین پمپ کوچک به نام بوستر پمپ برای از بین بردن نوسانات فشار ضروری است. در ادامه به عملکرد پمپ تقویت کننده و کاربرد آن اشاره خواهیم کرد.

نحوه کارکرد ساختار تقویت کننده پمپ

به دلیل نوسانات فشار آب در ساختمان ها ، از تقویت کننده های پمپ برای حفظ تعادل فشار آب استفاده می شود. در ساختمانهای دارای چندین بلوک جداگانه با تعداد زیادی کاربر یا در خط مصرف کارخانه ها ، سیستم های آبرسانی منابع کشاورزی ، فشار آب کاهش و افزایش می یابد ، برای حل این مشکل ، با نصب و اجرای بوستر پمپ ها ، می توانید تعادل فشار آب این سیستم ها از ترکیبی از اجزای مختلف طراحی و ساخته شده اند که با هم هماهنگ می شوند و یک ساختار تقویت کننده را تشکیل می دهند.

هدف استفاده از تقویت کننده پمپ برای ثابت نگه داشتن میزان مصرف آب در ساختمان است. برای این منظور ، لازم است این سیستم به گونه ای طراحی شود که جریان ثابت در شبکه های آب را حفظ کند. به همین دلیل لازم است که پمپ ها موازی یکدیگر قرار بگیرند. بسته به میزان مصرف آب در ساختمان ، دو یا چند پمپ آب به صورت موازی نصب می شوند و میزان مصرف آب وارد مدار خط لوله می شود و به خروجی سیستم پمپ می شود. هر یک از پمپ های نصب شده در مدار توسط سیستم مرکزی کنترل می شود. سیستم تقویت کننده پمپ با توجه به میزان دبی مورد نیاز مصرف آب و متناسب با نیاز یک یا چند پمپ وارد مدار می شود و سطح جریان مورد نیاز را تأمین می کند و فشار را در حالت تعادل حفظ می کند. به این ترتیب در ساختمانهایی که همزمان آب مصرف می کنند (حداکثر زمان مصرف آب) ، همه پمپ های گردش خون فعال شده و فشار آب را در حالت تعادل حفظ می کنند. وقتی مصرف آب کاهش می یابد ، بخشی از تقویت کننده فعال می ماند و پمپ های دیگر از مدار خارج می شوند ، بنابراین از اتلاف انرژی جلوگیری می کند. برای کاهش استهلاک و آسیب پمپ ها می توان سیستم را طوری برنامه ریزی کرد که هر بار یکی از پمپ ها به عنوان اولین پمپ وارد مدار شود

پایان گزارش

این مقاله فقط برای اهداف تبلیغاتی است و انزل وب در این زمینه هیچ گونه مسئولیتی را بر عهده ندارد.