برنامه نویسی

پی اچ پی یا پایتون آینده دار تر است ؟

پی اچ پی و پایتون

پی اچ پی یا پایتون آینده دار تر است ؟ برای رسیدن به این پاسخ با ادامه مقاله پی سی آموزش همراه باشید.

هنگامی که اصول برنامه نویسی را بدانید، یادگیری نحو کار دشواری نیست. یک ماه طول خواهد کشید. فکر می کنم به جای اینکه به دنبال آینده باشید، به دنبال امروز باشید. سپس می بینید که فناوری های جدیدتر می آیند و آنها را روشن می کنید.

پی اچ پی یا پایتون

پی‌اچ‌پی و پایتون دو تا از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی سمت سرور هستند که برنامه‌نویسان هنگام طراحی و نوشتن برنامه‌های کاربردی وب از آن‌ها استفاده می‌کنند (برنامه‌ها، نرم‌افزارها یا هر سرویسی که روی مرورگر اجرا می‌شود و برای استفاده. و کار با آن نیاز به اینترنت دارد) از آنها استفاده می کنند.

زبان‌های سمت سرور عمدتاً عملیاتی هستند و توسط سرور پردازش می‌شوند، مانند فراخوانی داده‌ها از مرکز داده، انجام محاسبات، یا افزودن یا تفریق اطلاعات.

اگرچه PHP در ابتدا محبوبیت زیادی در بین برنامه نویسان داشت، اما در دو سال اخیر محبوبیت آن کاهش یافته و پایتون به عنوان جایگزین مناسبی برای آن وارد عرصه شده است و استفاده از این زبان برنامه نویسی روند رو به رشدی را دنبال می کند که شاید این به دلیل داشتن آن باشد. ویژگی هایی که در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

ذکر این نکته ضروری است که پایتون و پی‌اچ‌پی هر دو مزایا و معایب خاص خود را دارند و نمی‌توان در مورد برتری این زبان‌ها قضاوت کلی کرد و بسته به برنامه‌نویس و عملکردی که در نظر دارند، یکی از این زبان‌ها است. ترجیح داده می شود.

  1. زبان پایتون ساختار قوی و منعطف تری دارد و یادگیری و تسلط بر آن از برنامه نویس زمان کمتری می برد، در حالی که PHP در عین قدرتمند بودن و کارآمد بودن، انعطاف پذیری چندانی ندارد. تسلط بر آن به زمان و تمرین زیادی نیاز دارد.
  2. یادگیری پایتون راحت تر از PHP است و برنامه نویسان می توانند با سطح دانش متوسط ​​با زبان انگلیسی کار کنند و بیشتر شبیه به صحبت کردن با کامپیوتر با کامپیوتر است در حالی که PHP اگرچه سخت نیست و در پروژه های بزرگ استفاده می شود، اما آن را ندارد. سهولت یادگیری پایتون
  3. چارچوب در برنامه نویسی به عنوان ساختارهایی که از قبل ساخته شده اند و کار طراحی را برای برنامه نویس ساده می کند. پایتون فریمورک های برتری مانند جنگو در مقایسه با PHP دارد. دلیل استفاده زیاد از فریم ورک جنگو در بین برنامه نویسان به دلیل امنیت، سرعت و پایداری بالای این فریم ورک است.
  4. درک کدها و انجام کدنویسی در پایتون در مقایسه با PHP آسانتر است.
  5. اشکال زدایی یک فرآیند بسیار حیاتی در هنگام نوشتن برنامه های کاربردی وب است و به زمان زیادی برای شناسایی باگ ها و یافتن راه حل مناسب برای رفع آنها نیاز دارد. زبان برنامه نویسی پایتون یک ابزار اشکال زدایی قدرتمند به نام PDB دارد. اگرچه PHP یک بسته اشکال زدایی XDebug کارآمد نیز دارد، پایتون به ابزارهای کمتری برای یافتن باگ ها نسبت به PHP نیاز دارد.

آیا PHP یا Python برای ما مناسب است؟

در بالا هر یک از زبان های برنامه نویسی را معرفی کرده و ویژگی های آن ها را لیست کرده ایم. در زیر می خواهیم بررسی کنیم که آیا PHP یا Python برای ما مناسب تر است یا خیر.

یادگیری کدام یک راحت تر است؟

PHP، در حالی که یک زبان همه کاره است، برای توسعه برنامه های کاربردی وب پیچیده تر عالی است. سینتکس آن کمی شبیه به جاوا، سی، سی ++ و پرل است.

در PHP، نام متغیرها به حروف بزرگ و کوچک حساس هستند، دستورات را با نقطه ویرگول پایان می‌دهند، و فضاهای سفید و خطوط جدید را به عنوان یک زبان آزاد در نظر می‌گیرند. از شما می خواهد که متغیرها را با $ پیشوند قرار دهید، از curly و پرانتز -> برای نشان دادن یک متد استفاده می کند.

به طور کلی یادگیری PHP و کد نویسی در آن به خصوص برای مبتدیان زمان زیادی می برد. اما جامعه توسعه دهندگان آنها در تلاش هستند تا آن را آسان تر کنند.

از طرف دیگر، یادگیری پایتون برای مبتدیان حتی ساده تر است. این زبان برنامه نویسی به گونه ای طراحی شده است که با قالب بندی نامرتب، نحو ساده تر و کلمات ساده انگلیسی به جای علائم نگارشی، به راحتی قابل خواندن باشد.

این ویژگی‌ها یادگیری و نوشتن کدنویسی پایتون، طول کد کوتاه‌تر و اشکال‌زدایی را آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این، جایی برای خطا باقی می گذارد زیرا کد اصلی در صورت خطاهای کوچک خراب نمی شود. به همین دلیل است که دوره های مختلف برنامه نویسی از پایتون برای آموزش اصول اولیه برنامه نویسی به مبتدیان استفاده می کنند.

سهولت نصب

نصب PHP نسبتاً آسان است. این به خوبی روی ویندوز، لینوکس و macOS X اجرا می‌شود. همچنین می‌توانید آن را در بسیاری از وب‌سایت‌های میزبانی مشترک ارزان‌تر در سراسر جهان پیدا کنید. اگر می خواهید یک برنامه کوچک بسازید، PHP می تواند کمک بزرگی باشد.

برعکس، نصب پایتون می تواند چالش برانگیز باشد. به غیر از آن، نصب پایتون در ویندوز می تواند کمی مشکل باشد. اما اگر کاربر لینوکس هستید، مشکلی برای نصب پایتون روی سیستم کامپیوتر خود نخواهید داشت. اگر در مورد سهولت نصب بین زبان برنامه نویسی PHP یا Python شک دارید، باید بگوییم که PHP برای شما مناسب تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید