1
مه

پیام رسان فیس بوک و چت های مستقیم اینستاگرام تا سال 2022 رمزگذاری نخواهند شد.

فیس بوک زمان شیرین خود را به معرفی رمزگذاری پایان به پایان به طور پیش فرض برای برنامه های پیام رسان خود اختصاص داده است.


fb-messenger-icons

مسنجر و اینستاگرام مستقیم از جمله دو سرویس پیام رسان محبوب هستند. علیرغم میلیون ها نفری که هر روز از آنها استفاده می کنند ، مسنجر و اینستاگرام مستقیم برای حفظ حریم خصوصی راحت نیستند ، زیرا به طور پیش فرض چت های پایان به پایان را رمزگذاری نمی کنند.

فیس بوک قبلاً قول داده است رمزگذاری پایان به انتهای Messenger و Instagram Direct را “از اوایل سال 2022” معرفی کند.

فیس بوک سرعت رمزگذاری چت را به مسنجر و اینستاگرام مستقیم کاهش داده است

فیس بوک برای اولین بار قول داده است که رمزگذاری انتها به انتها را به Instagram Direct و Messenger در سال 2019 اضافه کند. با این حال ، وقت شیرین خود را به این امر اختصاص می دهد و حتی ویژگی های مختلف مسنجر را آزمایش می کند که با رمزگذاری انتها کار نمی کنند.

در پیامی جدید در تحریریه FB ، فیس بوک برنامه های خود را برای ایمنی و امنیت به اشتراک گذاشت و نتایج مطالعات مختلف انجام شده توسط وی را برجسته کرد. وی همچنین اشاره کرد که در حالی که روی رمزگذاری end-to-end برای Messenger و Instagram Direct کار می کند ، تا سال 2022 قادر به رمزگذاری کامل آنها نخواهد بود.

اگرچه انتظار داریم امسال در رمزگذاری پیش فرض مسنجر و اینستاگرام دایرکت پیشرفت بیشتری داشته باشیم ، اما این یک پروژه طولانی مدت است و ما از اولین تا پایان سال 2222 به طور کامل رمزگذاری نخواهیم شد. علاوه بر این ، ویژگی های امنیتی که قبلاً معرفی کرده ایم برای کار با رمزگذاری انتها به پایان طراحی شده اند و ما قصد داریم همچنان ویژگی های امنیتی قوی را در خدمات خود بگنجانیم.

علاوه بر مسنجر و اینستاگرام ، فیس بوک دارای WhatsApp نیز هست که تنها سرویس پیام رسانی این شرکت است که به صورت پیش فرض رمزگذاری پایان به انتها را برای چت ها ارائه می دهد.

در حال حاضر که همه چیز پابرجا است ، می توانید با استفاده از ویژگی Secret Secret مکالمات در برنامه ، گپ رمزگذاری شده در مسنجر را شروع کنید. این ویژگی اولین بار در سال 2016 راه اندازی شد.

مرتبط: رمزگذاری انتها به انتها چیست؟

برنامه های پیام رسانی رمزگذاری پایان به پایان از محبوبیت بیشتری برخوردار شده اند

اخیراً خدمات پیام رسان رمزنگاری پایان به پایان در حال افزایش است. WhatsApp ، iMessage و Signal از جمله سیستم عامل های پیام رسان اصلی با پشتیبانی از رمزگذاری end-to-end هستند.

اگرچه تلگرام همچنین به عنوان گزینه ای محبوب برای مسنجر در حال ظهور است ، اما چت های آن بصورت پیش فرض رمزگذاری نشده است. مانند Messenger ، شخص نیاز دارد تا از حالت گپ مخفی برای این کار استفاده کند.

مرتبط: چه برنامه هایی از رمزگذاری انتها به انتها برای بهبود حریم خصوصی شبکه استفاده می کنند؟

مدت هاست که فیس بوک به دلیل عدم احترام به حریم خصوصی کاربران و شیوه های جمع آوری اطلاعات مورد انتقاد قرار می گیرد. شرکتی که برای افزودن پشتیبانی رمزنگاری end-to-end برای مسنجر و اینستاگرام دایرکت مدتی طول می کشد ، هیچ سودی برای تصویر آن نخواهد داشت.

اگر به حریم خصوصی خود اهمیت می دهید یا می خواهید بستر امن تری برای تماس های خود داشته باشید ، بهترین گزینه های Facebook Messenger را برای چت های خصوصی بررسی کنید.


سیگنال و واتس اپ
چگونه بهترین سرویس های پیام رسانی فوری از رمزگذاری انتها به انتها استفاده می کنند

سرویس پیام فوری شما چقدر ایمن است؟ در اینجا نحوه استفاده پیام رسان مورد علاقه خود از رمزگذاری انتها به انتها آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.