28
آگوست

پهپادهای 5G چگونه می توانند پخش زنده را تغییر دهند

در گذشته ، اگر می خواستید از پخش مستقیم فیلم بگیرید ، باید از تجهیزات پخش سنگین و هلیکوپتر استفاده می کردید.

اما با کوچکتر و سبک تر شدن فناوری پخش و دوربین ، سکوی عکاسی نیز فشرده تر می شود.

چیزی که قبلاً به هلیکوپتر نیاز داشت ، اکنون می تواند در هواپیماهای بدون سرنشین کوچک و چابک جای گیرد. بنابراین چگونه فناوری های جدید مانند ویدئوهای 5G و 8K می توانند پخش زنده را متحول کنند؟

قبل از ظهور هواپیماهای بدون سرنشین ، ضبط ویدئوهای هوایی تنها در حوزه هلیکوپترها و هواپیماهای تخصصی بود. اجاره یا راه اندازی آنها می تواند صدها یا حتی هزاران دلار در ساعت برای شما هزینه داشته باشد. بنابراین ، تنها شرکت های بزرگ تولیدی و خبری می توانند فیلم هایی را در هوا تهیه کنند.

با این حال ، این امر با توسعه دوربین های دیجیتال و هواپیماهای بدون سرنشین تغییر کرده است. با سبک شدن و کوچکتر شدن تجهیزات ویدئویی ، هواپیماهای بدون سرنشین تجاری تازه راه اندازی شده می توانند آنها را به نحو احسن و م carryثر حمل کنند.

بنابراین ، اگرچه این تجهیزات هنوز گران است ، اما تنها بخشی از هزینه بالگردها و هواپیماهای بال ثابت است.

از آنجا که هواپیماهای بدون سرنشین کوچک و چابک هستند ، می توانند در فضاهای تنگ پرواز کنند و مانور دهند. همانطور که در بالا نشان داده شد ، در گذشته ، تیم کاملی از اپراتورهای واگن برقی ، جرثقیل ، اپراتورهای Steadicam و اپراتورهای دوربین مورد نیاز بود.

شما همچنین باید ساعت ها ، اگر نه چند روز ، را در یک اتاق ویرایش صرف کنید تا توهم یک ضبط واحد را نشان دهید. همه این تجهیزات و پرسنل توسط خدمه ای از دو یا سه اپراتور پهپاد اول شخص با تجربه جایگزین می شوند. با برنامه ریزی مناسب ، فقط یک عکس برای ضبط کلیپ مداوم مورد نیاز است – نیازی به چیدن صحنه ها نیست.

استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای ضبط و پخش باعث صرفه جویی در وقت و منابع شرکت تولید کننده می شود ، زیرا آنها می توانند با خدمه کوچکتر کار کنند و تقریباً بلافاصله به تولید مورد نظر برسند. علاوه بر این ، هواپیماهای بدون سرنشین زاویه هایی را در صحنه ای ارائه می دهند که در غیر این صورت غیرممکن است ، بنابراین آزادی خلاقیت بیشتری به کارگردان یا فیلمبردار می دهد.

مطالب مرتبط: امروزه از روشهای منحصر به فرد پهپادها استفاده می شود

چگونه 5G پخش را تغییر می دهد

کسانی که در دهه های 1980 و 1990 زندگی می کردند ممکن است به خاطر داشته باشند که چگونه برخی از کانال های خبری با پخش مستقیم هلیکوپتر گزارش وضعیت ترافیک را گزارش کردند. سپس آنها داده های ویدئویی و صوتی را از طریق سیگنال های تلویزیونی منتقل می کردند و آنها را از هلیکوپتر به ایستگاه های اصلی واقع در برجهای بلند یا کوههای مجاور منتقل می کردند.

در آن زمان ، دوربین ها و تلویزیون ها فقط از ویدئو با استاندارد استاندارد با سرعت بیت بین 1-6 مگابیت بر ثانیه استفاده می کردند. از آنجایی که سیگنالهای تلویزیونی آنالوگ 4.5 مگابیت بر ثانیه ظرفیت داشتند ، این برای پردازش داده های بصری و صوتی از اخبار اخبار کافی بود.

با این حال ، ویدئوهای با وضوح بالا و ویدئوهای 4K غالب شدند ، این امر به پهنای باند بی سیم بیشتری نیاز داشت. اینجاست که فناوری 5G مطرح می شود. با حداکثر تئوری 20 گیگابیت بر ثانیه ، می توانید داده های زیادی را به صورت بی سیم ارسال کنید.

مقایسه سرعت داده

استاندارد قبلی ، 4G LTE ، تنها می تواند حداکثر تا 50 مگابیت بر ثانیه را ارسال کند. بنابراین ، پخش وضوح بالا قبل از معرفی 5G محدود بود.

ویدئوی Full HD به پهنای باند 6 مگابیت بر ثانیه نیاز دارد ، در حالی که فیلم UHD حداقل به 25 مگابیت بر ثانیه نیاز دارد. اگر کیفیت 4K می خواهید ، باید حداقل 32 مگابیت بر ثانیه داشته باشید. علاوه بر این ، باید به خاطر داشته باشید که در حال ارسال کنترل و سایر داده ها از طریق همان کانال ارتباطی هستید.

محدودیت 4G 50 مگابیت بر ثانیه به این معنی است که اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین آزادی زیادی برای حجم داده ندارند. اما با 5G ، آنها آنقدر پهنای باند دریافت می کنند که حتی می توانند از نظر تئوری دو یا چند جریان ویدیویی را از یک هواپیمای بدون سرنشین پخش کنند. این نسخه پشتیبان لازم برای فیلم های زنده و قابل اعتماد را در اختیار شما قرار می دهد.

مطالب مرتبط: 6G چیست؟ مقایسه آن با 5G چگونه است؟

هواپیماهای بدون سرنشین 5G و رویدادهای ورزشی

مسابقات اتومبیل رانی یکی از اولین رویدادهای زنده بود که از فناوری پهپاد 5G استفاده کرد. با توجه به ماهیت آن ، طرفداران مسابقه فقط می توانند بخش محدودی از پیست را ببینند. برای لذت بردن از مسابقه به طور کلی ، آنها باید به دوربین های مستقر در طول مسیر یا هلیکوپتر تکیه کنند.

از آنجا که هواپیماهای بدون سرنشین 5G می توانند بالا و پایین پرواز کنند ، بینندگان اکنون می توانند این رویداد را به صورت کلی مشاهده کنند. با صعود به ارتفاعات بالاتر ، هواپیماهای بدون سرنشین می توانند باند بیشتری را ببینند و تصویری کلی را به مخاطب ارائه می دهند. در عین حال ، اپراتور هواپیماهای بدون سرنشین می تواند به محل حادثه نزدیکتر پرواز کند و به مردم اجازه می دهد تا نگاه نزدیک و صمیمی به خودروها داشته باشند.

مسابقات رالی قهرمانی جهان و DriftMasters ، که هر دو مشهورترین ورزش های بین المللی اتومبیل رانی هستند ، از این دوربین های پرواز کوچک و چابک برای پخش زنده این بازی استفاده می کنند. به گفته تیم سازنده ، تماشاگران از نمای نزدیک که فقط هواپیماهای بدون سرنشین می توانند آنها را ممکن سازند ، بسیار دوست داشتند.

در سال 2021 ، استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای پوشش ورزشی فراتر از موتور سواری گسترش یافته است. NBC Sports از پهپاد 5G برای پخش دربی کنتاکی ، یکی از معتبرترین مسابقات اسب سواری در جهان استفاده می کند.

بیس بال لیگ بزرگ نیز وارد بازی شد و Fox Sports بازی Field of Dreams بین یانکی ها و وایت ساکس را پوشش داد. این کانال با Beverly Hills Aerials ، شرکتی که در زمینه شلیک هواپیماهای بدون سرنشین تخصص دارد ، همکاری می کند.

برای این رویداد ، آنها سه هواپیمای بدون سرنشین مختلف را برای پوشش میدان آماده کردند. آنها دو هواپیمای بدون سرنشین دارند که برای عکاسی گسترده و گسترده الماس طراحی شده اند ، به علاوه یک هواپیمای بدون سرنشین اول شخص (FPV). پهپاد FPV جمع و جور و چابک است و می تواند با سرعت 99 مایل در ساعت پرواز کند.

ایمنی هوا

اپراتور با ژاکت نارنجی و یک نسخه روی کاغذ

از سال 2014 ، هواپیماهای بدون سرنشین برای استفاده در صنعت فیلم قانونی شده اند ، اگرچه تحت نظارت شدید اداره هوانوردی فدرال (FAA) هستند. اما جدا از فناوری 5G ، ایمنی موضوع دیگری است که اپراتورهای تلویزیون باید به آن توجه کنند.

در نهایت ، اگر هواپیمای بدون سرنشین آنها به جمعیت یا بازیکنان برخورد کند ، ممکن است صدمه جدی یا مرگ رخ دهد. اگر یک هواپیمای بدون سرنشین کنترل خود را از دست بدهد و به زمین بازی برخورد کند ، حتی اگر به کسی آسیبی نرساند ، این می تواند باعث شکستگی بزرگ شود.

با این حال ، FAA دستورالعمل ها ، روش ها و مقررات مربوط به عملکرد ایمن این دستگاه ها را منتشر می کند. علاوه بر این ، توسعه مداوم فناوری های بدون سرنشین قابلیت اطمینان آنها را افزایش داده است. در نتیجه ، این دستگاه ها در حال حاضر خطر کمتری نسبت به فناوری های پنج سال پیش دارند.

پخش 5G یک تجربه همهجانبه را فراهم می کند

ازدواج انتقال داده با سرعت بالا و فناوری بدون سرنشین فرصت های خلاقانه زیادی را برای کارگردانان و تهیه کنندگان رویدادهای زنده باز کرده است. اکنون آنها می توانند مخاطب را نه تنها به عمل ، بلکه حتی درون آن نیز نزدیک کنند.

و در حالی که آنها می توانند ایمنی ، قابلیت اطمینان و مقرون به صرفه بودن این دوربین های پروازی را بهبود بخشند ، از این به بعد در هر رویداد زنده انتظار بیشتری از آن را داشته باشید.


تصویر یک هواپیمای بدون سرنشین
هواپیماهای بدون سرنشین چگونه پرواز می کنند و کاربرد معمول آنها چیست؟

پهپادها دسترسی بیشتری پیدا کرده اند و می توانند برای اهداف زیادی مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین چگونه پرواز می کنند و اغلب برای چه مواردی استفاده می شوند؟

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده