9
آگوست

پروژه xCloud مایکروسافت روی رایانه وارد می شود

دارندگان Chromebook ، خوشحال باشید: اکنون هر یک از رایانه های شما می توانند به یک رایانه بازی تمام عیار تبدیل شوند.


دسترسی به xCloud beta در دستگاه های مختلف

مایکروسافت سرویس بازی های ابری خود را روی هر دستگاه ممکن راه اندازی می کند ، اما به نظر می رسد گیمرهای رایانه ای در سرما باقی مانده اند. در حال حاضر ، دیگر گیمرهای رایانه ای مجبور نیستند شکایتی داشته باشند ، زیرا غول فناوری Redmond سرانجام نسخه بتا Xbox Cloud Gaming PC را منتشر کرده است که می توانید امتحان کنید.

Project xCloud سرانجام در رایانه های شخصی وارد می شود

مایکروسافت خبرهای خوبی را برای Xbox Wire اعلام کرد. اگرچه اخبار برای گیمرهای ابری در همه جا خوش آمدید ، این سرویس هنوز در رایانه شخصی بتا است. به این ترتیب ، برای استفاده از آن باید چند حلقه را کنار بگذارید.

ابتدا ، باید مشترک Xbox Game Pass در سطح Ultimate باشید و در یکی از 22 کشوری که از نسخه داخلی سرویس بازی مایکروسافت پشتیبانی می کنند ، سکونت داشته باشید. همچنین باید کنترلر را به کامپیوتر خود وصل کنید.

سطح Pre-Game Pass Ultimate به شما امکان دسترسی به صدها بازی رایانه ای را می دهد ، اما باید آنها را در رایانه خود بارگیری کرده و از سخت افزار خود برای پیش نمایش بازی استفاده کنید. با بازی های ابری ، بازی در عوض بارگیری و روی سرورهای مایکروسافت که بازی را به دستگاه شما منتقل می کنند ، اجرا می شود.

این سیستم مبتنی بر ابر به این معنی است که رایانه شما مجبور نیست تصویر سه بعدی را عرق کند. فقط باید فید ویدئویی زنده را پردازش کرد. بنابراین ، می توانید برخی از بازی های پر گرافیک را در بالاترین تنظیمات در رایانه ضعیف یا تلویزیون هوشمند انجام دهید.

مطالب مرتبط: گزارش: Xbox Game Pass را می توان برای Android TV عنوان کرد

حتی بهتر ، از آنجا که بازی فقط یک جریان ویدیویی است ، مایکروسافت در تلاش است تا به شما اجازه دهد بازی های مورد علاقه خود را در یک مرورگر وب انجام دهید. اگر می خواهید این ویژگی را امتحان کنید ، مطمئن شوید که در یک حساب دارای گذرنامه Ultimate فعال در وب سایت Xbox وارد شده اید. سپس برای مشاهده کتابخانه بازی خود به آدرس www.xbox.com/play بروید. روی موردی که می خواهید پخش شود کلیک کنید تا در مرورگر شما بارگیری شود.

متاسفانه ، از آنجا که این نسخه بتا است ، هنوز چند مورد وجود ندارد. به عنوان مثال ، علاقه مندان به ماوس و صفحه کلید از اینکه متوجه شوند هنوز نمی توانند از مدار کنترل رایانه مورد علاقه خود استفاده کنند ، ناراحت می شوند و فعلاً مجبورند با کنترلر Xbox کنار بیایند. با این حال ، این شروع امیدوار کننده ای برای سرویس بازی ابری مایکروسافت در رایانه شخصی است.

بهترین بازی های کنسول ، اکنون روی رایانه است

از آنجایی که مایکروسافت خدمات بازی ابری خود را بر روی هر دستگاهی که قابل تصور است ارائه می دهد ، احتمالاً گیمرهای کامپیوتری می پرسند که آیا غول بازی همه چیز را فراموش کرده است؟ خوشبختانه ، اکنون می توانید Project xCloud را در رایانه تهیه کنید ، حتی اگر در حال حاضر کمی برهنه باشد.

از آنجا که بازی های ابری به سخت افزار زیادی احتیاج ندارند ، در اصل می توانید هر دستگاهی را که دارای اینترنت خوب است به یک کنسول بازی تبدیل کنید. به عنوان مثال ، کاربران اندروید ماه هاست که از سرویس بازی ابری مایکروسافت لذت می برند و بازی های سیستمی یکپارچه را روی صفحه نمایش کوچک انجام می دهند.


لوگوی Xbox Game Pass
نسخه کامل Project xCloud برای Android

xCloud در ماه گذشته در مرحله بتا است و اکنون آماده اجرای بیش از 150 بازی است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده