4
ژوئن

ویژگی های جدید حریم خصوصی اندروید 12 هنوز هم دور از دسترس نیست

با آندروید 12. مجموعه ای از ویژگی های جدید حریم خصوصی ارائه می شود ، اما هنوز هم می توانند خیلی فراتر روند.


android-12-privacy

گوگل از اندروید 12 در رویداد سالانه ورود / خروج خود رونمایی کرد و تمام جزئیات خوبی را که باید در نسخه اصلی بعدی سیستم عامل تلفن های هوشمند مشاهده کنیم ، بیان می کند. طبق معمول ، این شرکت تغییرات خارجی رابط کاربری را که این بار بسیار زیاد است و تغییرات زیر کاپوت که نسخه بعدی اندروید را شکل می دهد ، با جزئیات شرح داد.

از جمله تغییرات بزرگ ، ویژگی های جدید حریم خصوصی است که به شما امکان کنترل بیشتر اطلاعات شخصی شما را می دهد. از نظر ویژگی های حفظ حریم خصوصی قبلی ، این پیشرفت بزرگی است ، اما هنوز شرکت راه طولانی را در پیش دارد. از همین رو.

ویژگی های حریم خصوصی Android 12

بدون شک ، رابط کاربری دوباره طراحی شده آندروید 12 ، نمایش I / O را به سرقت برد. به لطف ظاهر طراحی شده جدید ، با مجوز از Material You ، زبان طراحی جدید Google که وارث Material Design است ، که در سال 2014 در صحنه ظاهر شد. اما علاوه بر تعمیرات اساسی رابط کاربری و سایر ویژگی های جالب توجه اندروید 12 ، Google تغییرات اساسی در مسائل حریم خصوصی ایجاد کرده است.

مانند نسخه های قبلی اندروید ، گوگل روش های مختلفی را برای افزایش حریم خصوصی کاربر در سیستم عامل تلفن همراه خود بازنگری کرده است. ویژگی های جدید حریم خصوصی حول چهار چیز خاص می چرخد: شفافیت ، کنترل ، به حداقل رساندن داده ها و هسته محاسبه حریم خصوصی.

https://www.youtube.com/watch؟v=gTUt9mwfPS8

ویژگی های جدید حریم خصوصی Android 12 شامل موارد زیر است:

  • تابلوی حریم خصوصی: داشبورد حریم خصوصی کاملاً همه جزئیات برنامه هایی را که از حساس ترین داده های حسگر شما از میکروفون ، دوربین و GPS استفاده کرده اند به شما می دهد. Android 12 یک برنامه کوتاه 24 ساعته برای همه برنامه هایی که به داده های دوربین ، میکروفون و موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا کرده اند فراهم می کند. از طرف دیگر ، توسعه دهندگان با استفاده از یک API مجوز جدید ، زمینه بیشتری برای نیازهای دسترسی به داده برنامه های خود فراهم می کنند.
  • شاخص های میکروفون و دوربین: شفافیت آندروید 12 هنگام استفاده از میکروفون و دوربین نسبت به برنامه ها بیشتر است. بلافاصله خواهید فهمید که چه برنامه ای از طریق نشانگرهای جدیدی که در نوار وضعیت ظاهر می شوند ، به داده های میکروفون یا دوربین شما دسترسی دارد.
  • راه سریع برای قفل کردن دوربین و میکروفون: اندروید 12 شامل سوئیچ های دوربین و میکروفون جدید است که به شما امکان می دهد فوراً دسترسی به دوربین و میکروفون خود را از طریق منوی تنظیمات سریع در سیستم مسدود کنید. به گفته این شرکت ، تنها مواردی که منتفی خواهد بود تماس های اضطراری به دلایل ایمنی است.
  • حتی کنترل بیشتر بر داده های مکان: Google کنترل های مدولار را به داده های مکان شما اضافه می کند. از Android 12 شروع می کنید ، می توانید مکان دقیق خود یا فقط یک مکان تقریبی را به اشتراک بگذارید. گزینه های جدید علاوه بر کنترل های مدولار دیگری است که قبلاً اضافه شده اند ، از جمله اشتراک گذاری مکان فقط هنگام استفاده از برنامه یا فقط در یک جلسه خاص.
  • هشدارهای خوانده شده در کلیپ بورد: وقتی متن را در Android 12 کپی می کنید تا آن را در جای دیگری جای گذاری کنید ، اگر برنامه ای محتوای کلیپ بورد را بخواند ، Android به شما اطلاع می دهد.
  • برنامه خواب زمستانی اجباری: علاوه بر لغو خودکار مجوزها ، همانطور که برای اولین بار در Android 11 مشاهده شد ، Android 12 برنامه هایی را که به مدت “چند ماه” استفاده نشده اند برای بهینه سازی امنیت و عملکرد متوقف می کند. خواب زمستانی برنامه همچنین با حذف پرونده های موقت برنامه به شما کمک می کند تا از استفاده از فضای ذخیره سازی صرفه جویی کنید.
  • به راحتی حالت مهمان را تغییر دهید: حالت مهمان برای Android نسخه 5.0 (آب نبات چوبی) در دسترس است. گوگل فقط این ویژگی را در Android 12 شناخته می کند که امکان تعویض آسان هنگام به اشتراک گذاری دستگاه ها را فراهم می کند. حالت مهمان اکنون در صفحه قفل دستگاه های Android Go خواهد بود.
  • مجوز برای دستگاه نزدیک: همه دستگاه های خارجی به داده های مکان نیاز ندارند. اندروید 12 اجازه جدیدی را اضافه می کند که دستگاه های اطراف مانند هدست های بی سیم و ساعت های هوشمند به جای نیاز به داده های مکان اتصال ، از آن استفاده می کنند.
  • سیاست حفظ حریم خصوصی: Google سیاست های جدیدی را برای پوشش و نمایان بودن بسته های معرفی شده در Android 11 معرفی می کند. Google فقط به برنامه هایی که دارای معیارهای خاصی هستند اجازه دسترسی و مدیریت محتوای فضای ذخیره سازی مشترک خارجی خارج از فهرست آنها را می دهد. اگر برنامه ای از این معیارها برخوردار نباشد ، توسعه دهندگان مجبور می شوند قبل از ارسال برنامه به فروشگاه Google Play ، اعلامیه برنامه را حذف کنند.
  • هسته رایانش خصوصی Android: این یک جعبه ماسه در سطح سیستم عامل است که داده ها و فعالیت های حساس خاص را از بقیه سیستم جدا می کند. ویژگی های هوشمند مانند زیرنویس زنده ، پخش در حال حاضر و پاسخ هوشمند به صورت محلی کار می کنند و به این ترتیب نیازی به دسترسی به شبکه ندارند. اندروید 12 اطمینان حاصل می کند که داده های مرتبط با چنین ویژگی های هوشمند پردازش شده محلی از سیستم خارج نمی شوند ، امیدوارم حتی خود گوگل نیز باشد.

اندروید 12 بر اساس ویژگی های حریم خصوصی قبلی است

داشبورد حریم خصوصی Android 12

اعتبار تصویر: کلمه کلیدی

همانطور که توسط رگولاتورها و مصرف کنندگان در سراسر جهان مشاهده می شود ، رازداری به طور فزاینده ای به یک موضوع داغ تبدیل شده است. گوگل حداقل تا حدی در خنک سازی ذهن عوام حفظ حریم خصوصی کوتاهی نکرده است.

بیشتر ویژگی های جدید حریم خصوصی اندروید 12 بر اساس ویژگی های معرفی شده در نسخه های قبلی است. گوگل علاوه بر این ویژگی های حریم خصوصی قبلی را اصلاح کرده است تا به کاربران امکان کنترل بیشتری بر داده های خود را بدهد.

به عنوان مثال ، سیاست جدید دامنه مخزن ، توسعه دهندگان را مجبور می کند تا عملکردهایی را که به برنامه ها اجازه می دهد فقط در صورت لزوم به حافظه خارجی خارج از دایرکتوری ذخیره سازی خود دسترسی پیدا کنند ، اضافه کنند.

به این ترتیب ، برنامه های ساده نباید دسترسی غیرضروری به محتوای سایر پوشه های برنامه داشته باشند. و توسعه دهندگان باید نشان دهند که اگر برنامه هایشان می خواهند از این قابلیت برخوردار باشند ، برای لیست برنامه های خود در Google Play ، به دلیل دسترسی برنامه هایشان به حافظه خارجی نیاز دارند.

همه این تغییرات باعث شده اندروید 12 به یکی از مهمترین پیشرفتها در حفظ حریم خصوصی این شرکت تبدیل شود.

مرتبط: چگونه اکنون Android 12 Beta را امتحان کنیم

اندروید هنوز راه طولانی در پیش دارد

تا کنون خیلی خوب. گوگل در Android 12 کارهای محرمانه ای راجع به حفظ حریم خصوصی انجام داده است و این شرکت آن را “بلند پروازانه ترین نسخه از حریم خصوصی تاکنون” می نامد. اگرچه این قطعاً درست است ، اما هنوز برخی از قطعات گمشده وجود دارد.

از همه مهمتر ، اندروید 12 راهی برای انتخاب اینکه آیا برنامه ها باید فعالیت های شما را در برنامه ها و وب سایت های دیگر ردیابی کنند ، وجود ندارد. و هیچ راهی وجود ندارد که بدانید برنامه های مختلف چه نوع داده ای را جمع آوری می کنند و چگونه از آن استفاده می کنند ، علاوه بر بارزترین – تبلیغات.

اگر به نظر آشنا می آید ، باید این کار را انجام دهید. زیرا تقریباً این ویژگی ردیابی اپل برای شفافیت برنامه ها و به اصطلاح برچسب های تغذیه حریم خصوصی است.

این امر باعث می شود اندروید حتی بیشتر به حریم خصوصی بپردازد. با این حال ، با توجه به اینکه گوگل در ردیابی داده ها نیز مشارکت دارد ، این شرکت باید قبل از فشار دادن محرک مشابه اپل ، انتخاب خود را به دقت ارزیابی کند.

آینده اندروید و حریم خصوصی

آندروید بدون شک هنوز یک راه طولانی برای رسیدگی به مسائل حفظ حریم خصوصی دارد. اما تصادفی نیست که گوگل از نظر حفظ حریم خصوصی همیشه از رقیب فناوری اپل در ایالات متحده کمتر است. در اصل ، این به این دلیل است که گوگل در به اصطلاح تجارت کارگزار داده نیز درگیر است و یک بانک را از تجارت تبلیغات خود خارج می کند.

طبق CNBC ، درآمد تبلیغات گوگل از 33.76 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2020 به 44.68 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2021 افزایش یافته است. اما همانطور که مصرف کنندگان و تنظیم کنندگان بیشتر بر رازداری اصرار دارند ، در نهایت کاربران کنترل بیشتری بر داده های خود در آینده.


android-nogoogle
نحوه استفاده از Android بدون Google: همه آنچه باید بدانید

آیا می خواهید از Android بدون Google استفاده کنید؟ گوگل نیست ، مشکلی نیست در اینجا راهنمای خروج از سیستم بدون Google در دستگاه Android خود برای بازیابی حریم خصوصی است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.