16
ژوئن

واقعیت افزوده چیست و چه تفاوتی با واقعیت افزوده دارد؟

شما احتمالاً واقعیت مجازی ، شاید حتی واقعیت افزوده را نیز شنیده باشید. اما چه چیزی واقعیت کاهش یافته است؟ واقعیت افزوده شاید یکی از ناشناخته ترین اشکال واقعیت به کمک رایانه باشد ، اگرچه کاربردهای آن را می توان در اطراف شما یافت.

ادامه مطلب را بخوانید تا همه چیز را در مورد آن بدانید.

واقعیت کاهش یافته چیست؟

کاهش یعنی کم کردن یا کم شدن.

واقعیت افزوده (DR) نوعی واقعیت به کمک رایانه است که به شما امکان می دهد از فناوری برای حذف ، پنهان کردن یا حذف اشیا objects زندگی واقعی از محیط خود استفاده کنید. اطلاعات مربوط به محیط شما حذف می شود یا از نظر دید برای دید شما قابل مشاهده نیست و با پس زمینه های به ظاهر باورپذیر یا سایر اشیا دیجیتالی 3D جایگزین می شود.

این امر از طریق ترکیبی از برنامه های نرم افزاری و دستگاه های سخت افزاری حاصل می شود که اکثر آنها دستی هستند.

واقعیت کاهش یافته چگونه کار می کند؟

هنگام صحبت در مورد واقعیت کاهش یافته ، چهار اصطلاح مهم وارد عمل می شوند. آن ها هستند:

  1. کاهش

  2. شفاف

  3. جایگزین کردن

  4. بی رنگی

کاهش

عناصر بصری برای هدفی خاص کاهش یا کاهش می یابند. به عنوان مثال ، واقعیت کاهش یافته می تواند برای کمک به افراد دارای اختلالات بینایی استفاده شود. با ویرایش اشعه های نوری که به صفحه نمایش نصب شده در سر (HMD) و کامپیوتر وارد می شوند می توان یک رنگ خاص در تصویر را اصلاح کرد.

شفاف

واقعیت افزوده می تواند برای مشاهده از طریق اشیا استفاده شود. پرتوهای نوری موجود در اشیا question مورد نظر با تصاویر از پیش گرفته شده در پس زمینه انسداد جایگزین می شوند ، که باعث می شود اشیا برای چشم شما نامرئی باشند.

و دقیقاً مانند واقعیت افزوده ، تصویر پس زمینه ای که قبل از آنکه مانع از جسم شود بر روی تصویری که می خواهید آن را نامرئی کند سوار می شود. این توسط Google Street View Photos برای حذف افراد از عکس ها برای محافظت از حریم خصوصی آنها استفاده می شود.

جایگزین کردن

تصاویر شی حذف و جایگزین می شوند و تصاویر با اندازه مشابه از قبل آماده شده جایگزین می شوند. این تکنیک بسیار شبیه به فناوری واقعیت افزوده است.

بی رنگی

https://www.youtube.com/watch؟v=y5nDW5QNWcI

این مفهوم بسیار شبیه مفهوم شفاف است. دومی در حال حاضر تصاویری از محیط پس زمینه و بدون موانع آماده کرده است ، که برای جایگزینی تصویری که می خواهیم حذف کنیم استفاده می شود.

اما با رنگ آمیزی ، تصویر پس زمینه در زمان واقعی تولید می شود. تصاویر پس زمینه احتمالی با استفاده از ترکیبی از پیکسل ها و تصاویر جزئی از محیط ایجاد می شوند. این در شرایطی که هیچ تصویر پس زمینه از پیش ضبط شده وجود ندارد ، به خوبی کار می کند.

تنها عیب روشهای رنگ آمیزی این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که پس زمینه تولید شده همان زمینه واقعی باشد ، بنابراین دقیق نیست.

برنامه های واقعیت افزوده (DR)

اگرچه واقعیت افزوده یک مفهوم نسبتاً جدید و ناآشنا است ، اما در بسیاری از مناطق جهان از قبل برنامه های کاربردی بسیاری دارد که هر روز از برخی از آنها استفاده می کنیم. واقعیت کاهش یافته در عکاسی ، فیلمبرداری (تولید فیلم) ، طراحی شهری و تجارت / تجارت اعمال می شود.

عکاسی و فیلمبرداری

آرم فتوشاپ

تا به حال فکر کرده اید که چگونه عکاسان و فیلمبرداران موفق به استخراج تمام تصاویر ناخواسته از عکس ها یا فیلم هایی که می گیرند ، می شوند؟ بله ، ویرایش عکس و ویرایش فیلم یک برنامه با واقعیت کاهش یافته است.

از مفهوم نقاشی برای ویرایش تصاویر و فیلم ها استفاده می شود. ویراستاران از نرم افزار واقعیت افزوده برای حذف اشیا specific خاص از یک تصویر یا فیلم استفاده می کنند. برنامه ها و برنامه های ویرایش بسیاری وجود دارد. Adobe Photoshop یکی از پر کاربردترین و محبوب ترین برنامه های ویرایش است.

تولید فیلم

بسیاری از فیلم ها از وسایل و تجهیزات برای تولید فیلم و بدلکاری در پشت صحنه استفاده می کنند. این وسایل در فیلم واقعی دیده نمی شوند و با کاهش واقعیت (DR) از صحنه حذف می شوند.

طراحی و برنامه ریزی شهری

طراحی شهری بخشی حیاتی از توسعه ملی است. این طراحی ساختمانها ، خیابانها ، شهرها و به طور کلی زیرساخت ها است. طراحی شهری یک رشته چند رشته ای است که از معماران ، برنامه ریزان شهری ، دکوراسیون داخلی و باغبان تشکیل شده است.

امروزه با کمک فناوری ، معماران و برنامه ریزان شهری توانسته اند تصاویر سه بعدی تولید شده توسط رایانه را بر روی مزارع یا فضاهای باز قرار دهند تا قبل از شروع کار ، آنچه را که می سازند ببینند.

اما با گذشت زمان ، مشکلی پیش آمد. مکانی که باید ساختمان جدید ساخته شود ، همیشه یک فضای باز نیست و تجسم تولید شده توسط رایانه ممکن است آنقدر بزرگ نباشد که بتواند ساختمان یا فضای اشغال شده در آنجا را پوشش دهد.

واقعیت کاهش یافته به معمار و طراح دانشجو اجازه می دهد تا محیط یا شی obst مانع را از بین ببرد. وقتی این اتفاق می افتد ، آنها می توانند تصاویر خود را به راحتی در فضای باز برای پیش نمایش اعمال کنند.

دکوراتورهای داخلی و خارجی نیز از این فناوری برای دکوراسیون قدیمی و معیوب یا درختچه های ناخواسته از صحنه استفاده می کنند.

کسب و کار

یک زن مبل را با واقعیتی به کمک رایانه امتحان می کند.

بسیاری از مشاغل به مصرف کنندگان اجازه می دهند قبل از خرید محصولات را در خانه هایشان ببینند. فرض کنید می خواهید برخی از مبلمان جدید را در خانه خود امتحان کنید ، و اتاق شما مملو از مبلمان قدیمی است ، پاکسازی و حرکت در اطراف مبلمان برای ایجاد فضای برای یک تصویر سه بعدی آزار دهنده است.

کاهش واقعیت با برداشتن اثاثیه ای که نمی خواهیم دور از چشم ما باشد ، کار را آسان می کند. این خیلی به تجارت کمک می کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=anAm7AHYreQ

کاهش واقعیت چه تفاوتی با سایر واقعیت های کمک رایانه دارد؟

اگرچه واقعیت افزوده یکی از انواع واقعیت های کمک رایانه ای است ، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده از محبوب ترین ها هستند ، اما تفاوت چشمگیری با دیگر موارد دارد. واقعیت افزوده اصطلاح دیگری است که فقط واقعیت مجازی ، واقعیت افزوده و واقعیت آمیخته را در بر می گیرد.

واقعیت مجازی شبیه سازی کامپیوتری تصاویر سه بعدی یا اطلاعات دیجیتالی است. این حواس شما را لمس می کند (لمس ، شنوایی ، بینایی) و شما را در یک محیط به ظاهر واقعی غوطه ور می کند.

واقعیت افزوده پدیده ای است که در آن دنیای واقعی با اطلاعات تولید شده توسط رایانه بهبود می یابد. واقعیت افزوده از فناوری برای قرار دادن اطلاعات دیجیتالی سه بعدی روی اشیا-در زندگی واقعی یا محیط فیزیکی شما استفاده می کند.

واقعیت کاهش یافته با آنها بسیار متفاوت است. واقعیت کمرنگ که به عنوان مخالف واقعیت افزوده خوانده می شود ، به جای افزودن به جهان ، واقعیت را از بین می برد. محتوای فیزیکی دنیای واقعی را می توان به راحتی از طریق کاهش واقعیت از دید دور کرد.

ارتباط بین واقعیت کاهش یافته و واقعیت افزوده

اگرچه واقعیت کاهش یافته و واقعیت افزوده متضاد تلقی می شوند ، اما مکمل یکدیگر هستند. از کاربردهای واقعیت افزوده می توان نتیجه گرفت که DR و AR دست به دست هم می دهند. واقعیت افزوده فرصت های زیادی برای واقعیت افزوده به ویژه در تجارت ایجاد می کند.

درک واقعیت کاهش یافته

امیدوارم که این مقاله به تمام سوالات شما در مورد کاهش واقعیت پاسخ دهد. واقعیت کاهش یافته فرآیند حذف اشیای واقعی از دید شما در مورد محیط است. با استفاده از برنامه ها و دستگاه های انتخاب شده ، واقعیت افزوده می تواند در تجارت ، طراحی و حتی تولید فیلم مورد استفاده قرار گیرد.

واقعیت کاهش یافته ، اگرچه ناشناخته است ، اما پتانسیل زیادی دارد و مطمئناً با تحقیقات بیشتر در مورد آن ، بیشتر آشنا می شود.


کنترل کننده هدفون HTC Vive VR
آیا واقعیت مجازی واقعاً آینده همه چیز است؟

با VR و AR که توانایی خود را در تعدادی از رشته ها ثابت می کنند ، در اینجا آنچه در آینده برای فن آوری های نوظهور وجود دارد ، آورده شده است.

بعدی را بخوانید


درباره نویسنده

.